kadın ve erkek eşitmidir?

kadın erkek eşitmidir?

• evet eşittir çünkü..

Oy: 5 25.0%
  • hayır eşit değildir çünkü..

Oy: 15 75.0%

• Toplam katılan
    20

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
kesinlikle esit degildir. en basta dusunme sistemleri farklidir. kadin beyniyle akliyla karar verirken erkekler bunlari kullanmayi pek bilmezler.
Cok cok guzel bir kadin gordugunde butun dusunme yetisini kaybeden bir canli turunden bahsediyoruz.

dogaustu guzellige sahip bir kadin herhangi bir erkegi ucurumdan asagi atsa , erkegin tek dusundugu kadinin vucudu olur.
dolayisiyla ne dusunme bicimi, ne bakis acisi, hicbir acidan esit degildir adin ve erkek.
ama insan midirlar, evet erkeklerin de bircogu haric digerleri insandan sayilabilir.
Birazcık feminist duruşmu sergiliyorsun ne :) Ayrıca erkekler hakkındaki düşüncelerini abartılı buluyorum.

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Birazcık feminist duruşmu sergiliyorsun ne :) Ayrıca erkekler hakkındaki düşüncelerini abartılı buluyorum.

evet abartili da olabilir. ama bulundugum cevrelerde cogu erkek boyle olunca ve bu dusuncelerimi arkadaslarima acikladigimda da ne yazik ki oyle demeleri herkesin, yillardir beni bu onyargimdan kurtaramadi.

ama gercekci olalim lutfen. kadinlara saygi duyulan bir toplumda mi yasiyoruz? mini etek giyerken neden semte gore etegin kisalik olcusunu belirlemek zorudayiz? her yerde kizlara laf atan ve ozgurlesmesini engelleyen erkekler yok mu?
hepsi oyle demiyorum elbette. ama yasadigimiz toplumdaki erkeklerin cogu ilkel dusuncelerine saplanmis.

dunyaca cok guzel cekici bulunan ünlü kadinlarin en cok abartildigi yerletden birinin bizim ulkemiz oldugu da ortada. bu trz erkekleri cok olmasi yuzinden...

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
evet abartili da olabilir. ama bulundugum cevrelerde cogu erkek boyle olunca ve bu dusuncelerimi arkadaslarima acikladigimda da ne yazik ki oyle demeleri herkesin, yillardir beni bu onyargimdan kurtaramadi.

ama gercekci olalim lutfen. kadinlara saygi duyulan bir toplumda mi yasiyoruz? mini etek giyerken neden semte gore etegin kisalik olcusunu belirlemek zorudayiz? her yerde kizlara laf atan ve ozgurlesmesini engelleyen erkekler yok mu?
hepsi oyle demiyorum elbette. ama yasadigimiz toplumdaki erkeklerin cogu ilkel dusuncelerine saplanmis.

dunyaca cok guzel cekici bulunan ünlü kadinlarin en cok abartildigi yerletden birinin bizim ulkemiz oldugu da ortada. bu trz erkekleri cok olmasi yuzinden...

Bence herkes özgürce istediğini giymeli ve dış görünüşüne bakarak insanları yargılamak doğru değil. Aile terbiyesinden ve ahlaki terbiyeden uzak yetişmiş gençlerin laf atma gibi hiç hoş olmayan ayıp davranış içinde olmalarını haklı çıkaracak hiç bir geçerli yanı yok. Aile,çevre ve yetiştirilme tarzı çok önemli. Toplum olarak bayağı yol almamız gerek.
Herşeye rağmen genelleme yapmadan iyi tarafından bakmalı. Zamanla çok şeyler değişir buda değişir.