İzlediğiniz En Güzel Filmler

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
Er Ryan'ı Kurtarmak(8,6)

Yönetmen:
Steven Spielberg
Oyuncular: Tom Hanks, Tom Sizemore, Edward Burns
Tür: Savaş filmi , Dram
Özet:Dört çocuk annesi bir annenin İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır. Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesidir. Yakarışları karşılık bulur ve Başkan tarafından verilen bir emirle James Ryan’ın ne pahasına olursa olsun bu savaştan sağ çıkması sağlanacaktır. Normandiya çıkarmasının yapıldığı gün, sekiz kişilik bir asker birliği farklı bir göreve, Ryan’ı kurtarma görevine atanır. Ancak yüzbaşı John Miller tarafından yönetilen bu birim, can pazarının yaşandığı bu zorlu ortamda hakikatli bir yaşam mücadelesine atılacak; tek bir adamı kurtarmak için sekiz kişinin hayatının tehlikeye atılmasının meşruluğunu sorgulayacaktır.

Mazilerde Kalan Bir Film ama Tekrar izleyince göz önüne getirmek lazım :)

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
@JosTeR , Aamir Khan'ın oynadığı tüm filmleri izleyeceksin öyle görünüyor. :)

Bu gece Ghajini'yi izledim. Oldum olası alt yazılı film izlemek yorar beni ama Türkçe dublajını bulamadığım için mecburen alt yazılı izledim. Fazlaca mantık hatası var gibi geldi bana filmde. Aamir Khan vücudunu göstermek için filmin her sahnesini özenle kullanmış. :D Çok etkilenemedim. :) Diğer tanıtılan filmler de gündemimde.

Genelde Tavsiye üzerine izliyorum. Amir Khan'ın filmleri ayrı bir keyif verdi :) Bazı filmlerinde Abartılı sahneler çok ama ben yine de beğendim ya :)

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Özel üye
Arınma Gecesi ( The Purge), yönetmenliğini ve senaristliğini James DeMonaco'nun üstlendiği 2013 yapımıkorku-gerilim türündeki ABD filmi. Başrollerini Ethan Hawke, Lena Headey, Adelaide Kane ve Max Burkholder'in paylaştığı film,Arınma Gecesi serisinin ilk filmidir. Konusu 2022 yılında geçen film, hiçbir suçun işlenmediği ülkede yılda bir geceye mahsus, 12 saat boyunca tüm suç olaylarının serbest bırakılması sırasında bir ailenin yaşadıklarını konu alır.

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Klonlar...

Kesinlikle izlememeniz gereken bir film.

Üç arkadaş bir adaya kampa giderler. Orada kendi klonları ile karşılaşırlar. Bu arada klonaların kaynağı olan laboratuvarı bulurlar. Bu kadar basit bir senaryo yazabildiği için senaristi ve bunu film çekmeye değer gören yönetmeni alınlarından öpüyorum. Gece gece zamanımı çaldılar ya. :-/

Şimdi gördüm IMDB puanı 3.6 imiş.

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
Fargo(8,2)

Yönetmen:
Joel Coen, Ethan Coen
Oyuncular: William H. Macy, Frances McDormand, Steve Buscemi
Tür:Polisiye , Dram , Gerilim
Özet:Jerry Lundegaard borçları olan bir sahtekârdır. İhtiyaç duyduğu meblağda parayı acilen edinmeli ve borçlarını temizlemelidir. Karısının babası oldukça zengin bir adamdır; ancak gamsız bir sahtekar olan Jerry’ye yardım etmesi imkansız gibi görünmektedir. Jerry’nin aklına şeytani bir fikir gelir. Jerry, karısını kaçırmak ve kayınpederinden fidye istemek üzere iki adam kiralar. Lakin hiçbir şey planlandığı gibi ilerlemeyecektir.
Sinemalarının ilk döneminden bu yana çizgilerini hiç bozmadan ilerleyen Coen Kardeşler’e büyük bir şöhret kazandıran Fargo, orijinal senaryo ve en iyi kadın oyuncu dallarında Oscar kazanmıştı.

İzlenebilir bir film tavsiye üzerine izlediğim filmler arasında. Keyifli izlemedim açıkcası :)

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
Büyük Lebowski(8,2)

Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen
Oyuncular: Jeff Bridges, Julianne Moore, John Goodman

Tür:
Komedi , Polisiye
Özet:
Bir karışıklık bazen umulmadık olaylara sebep olabilir. Kaldı ki işin içinde para varsa olaya dahil olacak bir sürü insan da çıkar. Jeff Lebowski böyle bir meselenin orta yerinde kalır. Kendisi bir milyoner ile karıştırılır. Milyonerin karısına ait borçlar ödenmemiştir ve bundan sebep kahramanımız gangsterlerden dayak yer ve çok değerli halısı zarar görür. Lebowski, ortadaki bu yanlış anlaşılmayı çözmek zorundadır. Adaşı olan milyonerin malikânesine giderek konuşmak ister.
Otoritelere göre tüm zamanların en komik filmlerinden biri olan Büyük Lebowski, muhtemelen Coenlerin kendine has filmografilerinin içerisinde bile ayrı bir yere ve öneme sahip olarak değerlendiriliyor.

Arka Arkaya 2 tane Polisiye,suç Filmi :) Devamı gelicektir :))

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Yerçekimi / Gravity (2013)

IMDB Puanı: 8.0

Bu filmi izleyeli aslında 1 yıl kadar oldu, izlenecek filmleri tararken rastladım. Hem bilimkurgu hem aksiyon hem de dramı birleştiren bir yapıt olmuş. Uzayın harika görüntüleri eşliğinde sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film.

Konusu: Dr. Ryan Stone ilk uzay görevine çıkmıştır. Görev arkadaşı emekliliğe hazırlanan astronot Matt Kowalsky'dir. Son görevleri sırasında hiç beklemedikleri bir durumla karşılaşırlar ve mekikleri parçalanır. İki astronot uzayın soğuk ve sonsuz karanlığına doğru savrulurlar. Nasa ile iletişimleri kopmuştur ve oksijenleri hızla tükenmektedir. İki astronotun zamana karşı yarışarak yörüngede ve hayatta kalma mücadelesi başlar.

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Yarının Sınırında / Edge of Tomorrow (2014)

IMDB Puanı: 8.0

Zaman kavramının çok farklı ele alındığı bir film. Baş rolde Tom Cruose'un olması filmi daha da izlenilebilir hale getirmiş. Fantastik bilimkurgu filmerinden hoşlanıyorsanız harika bir film.

Konusu: Yakın gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, birçok büyük şehri yok eder ve milyonlarca insanı ölümün eşiğinde bekletir. Dünyada hiçbir ordu, onların hızına, silahlarının gücüne ve de en önemlisi telepati yoluyla emir verme ve uygulama güçlerine ulaşamaz. Artık dünyadaki tüm ordular bu uzaylı sürüsüne karşı güçlerini birleştirmek durumundadır ve bu güç birliği dışında ikinci bir şansları yoktur.