İzlediğiniz En Güzel Filmler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Fight Club - Dövüş Kulübü

IMDB Puanı:8.8 - 1999 yapımı

Film eleştirmenlerce yüksek not almış ama ben nedense bir türlü konsantre olamadım. Brad Pit 'in filmde olması muhtemelen izlenme oranını yukarıya doğru çekmiştir.

Fight-Club.jpg

Bir otomobil firmasında çalışırken farklı arayışlar içinde olan gencin hikayesi ve dövüş kulübüne uzanan yolculuk artık işin içinden çıkılamaz şekilde kontrolden çıkıyor. Pek benim tarzım olmasa da izlenebilecek filmlerden biri.

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
yenilmezler.jpg

Yenilmezler: Ultron Çağı(7,9)

Yönetmen:Joss Whedon
Tür:Aksiyon , Macera , Bilimkurgu
Özet:

İlk filmin başarısının ardından ikinci film için kolları sıvayan Avengers ekibi bu filme bütün kahramanları dahil ediyor; bu kez Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk'ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Bu kez hiç olmadığı kadar aksiyonlu bir macerayı vadeden film, her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefliyor. Iron Man, barışın sağlanması için bekletilen bir sistemi yeniden başlatmak ister fakat işler hiç de umduğu gibi gitmez. Bunun üzerine Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yeniden bir araya gelir. Ultron adıyla bilinen James Spader ise bütün acımasızlığıyla ilerlemekte ve insanoğlunun soyunu tüketmek için korkunç planlar peşindedir. Yenilmezler bir araya gelip savaş başladığında, yeni gizemli karakterler ve gizli ittifaklarla gerilimin dozu iyice artar.

Yönetmen koltuğunda tekrar Joss Whedon bulunurken, merakla beklenen filmin başrollerinde Robert Downey Jr.,Chris Evans, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson gibi oyuncular yer alıyor.

Alıntıdır.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Iron Man 1, 2 e 3 ü izledim geçen hafta. Yukarıda filmi duymuştum Iron Man ve birkaç ünlü karakteri bir araya toplamışlar. Konu pek cazip gelmemişti ama vakit bulursam izlerim.

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
kingsman.jpg

Kingsman: Gizli Servis(7,9)

Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: Colin Firth, Samuel L. Jackson, Taron Egerton
Tür: Aksiyon , Casusluk
Özet:Gary “Eggsy” Price, çok küçük yaşta babasını bir askeri görevde yitirir. Bu gizli görev neticesinde ailesine bir madalya takdim edilir ve aileye bir kereye mahsus olmak üzere yardım istemeleri için bir telefon numarası verilir. Aradan 17 yıl geçer, işsiz Eggsy annesinin evinde yaşamaktadır. Bir gün trafikte kargaşaya neden olur ve tutuklanınca karakoldan kurtulmak için madalyayı kullanır. Onu bu olaydan kurtaran ajan Harry Hart ise hayatını Eggsy’nin babasına borçludur. Şimdi Harry, bu sıradan gibi görünen gence, gizli bir bağımsız istihbarat servisi ajanı olmanın yollarını öğretecektir. Eggsy’yi bu yeni hayatında ciddi bir sınav beklemektedir… Yönetmenliğini Matthew Vaughn'un yaptığı filmin senaryosunu Jane Goldman kaleme alıyor. Mark Millar'ın çizgi romanından uyarlanan filmin başrollerini Colin Firth ve Taron Egerton paylaşırken, kadroda onlara Samuel L. Jackson, Michael Caine, Mark Strong gibi yıldız isimler eşlik ediyor.

Ben Çok Beğendim :) Şiddetle Tavsiye Ederim :)

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
maymunlar-cehennemi.jpg

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç

Yönetmen:
Rupert Wyatt
Oyuncular: James Franco, Freida Pinto, John Lithgow
Tür:Aksiyon , Bilimkurgu , Macera
Özet:İlki 1968 yılında çekilen Planet of the Apes serisinin en yeni filmi olan Rise of the Planet of the Apes, safkan bir bilimkurgu/aksiyon...San Francisco'da ve günümüzde geçen hikayede genetik mühendislerinin, maymunların beyinlerini geliştirmek için yaptıkları deneyler sonucunda maymunların insanlar üzerinde üstünlük kurmak için açtıkları savaş konu ediliyor.

Filmin kadrosunda geçtiğimiz yıl Oscar'a aday olan James Franco'nun yanı sıra, Freida Pinto, John Lithgow ve Brian Cox gibi isimler de var.

Rupert Wyatt'ın yönettiği film, önceki orijinal filmlerin senaryosundan devam etmiyor ama onlardan bazı etmenler alarak daha da orijinal bir yeni hikaye yaratıyor. Mitolojinin bir kısmını ele alıyor diyebiliriz. Film aynı zamanda devamının çekilebilmesine yardımcı olacak öğeler de içeriyor.

Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti

Yönetmen: Matt Reeves
Oyuncular: Andy Serkis, Jason Clarke, Gary Oldman
Tür: Bilimkurgu , Aksiyon
Özet:Genleri değiştirilmiş, isyancı maymun Caesar'ın kaçışının üzerinden on sene geçmiştir. Genetik evrim geçirerek daha da zekileşen Caesar, kendisi gibi oldukça akıllı olan diğer maymunlarla birlikte büyük bir maymunlar ordusu kurmayı başarmıştır. Caesar'ın önderlik ettiği bu maymunlar 10 yıl öncesinde yayılan ölümcül bir virüs salgınından kurtulmayı başaran bir grup insanla karşı karşıya gelir. Ve her iki türün de tek bir amacı vardır, yeni dünya düzenini oluşturan ve söz sahibi olan tür olmak! Yönetmenliğini Matt Reeves'ın üstlendiği filmin senaryosu ise Rick Jaffa ve Amanda Silver'a ait. Başrol Andy Serkis'in yanı sıra bu filmin kadrosunda Jason Clarke, Gary Oldman, Keri Russell, Toby Kebbell, Kodi Smit-McPhee, Enrique Murciano, Kirk Acevedo, Karin Konoval ve Judy Greer yer alıyor.

Başlangıç izledim birazdan Şafak vaktini izleyeceğim. Bu kadar süre neden izlemedim bende bilmiyorum aklımdan çıkmış. Arkadaş sağ olsun hatırlatınca hemen izlemeden olmaz dedim. :) Sizinle paylaşmadan olmaz tabi ki :) İzlemenizi tavsiye ederim. Beğenerek izlediğim filmler arasındadır.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Tersyüz - Adaptation

Süre: 114 Dk - 2002 ABD yapımı

Ah Nicolas Cage ah dedirten bir film. :)
Charlie Kaufman Nicolas Cage), çiçekler üzerine bir kitabı senaryolaştırmaya çabalamaktadır. Ne kadar uğraşırsa uğraşsın, bir türlü senaryosunda yeni adımlar atamamakta, attığı her adımda da daha fazla tıkanmaktadır. Asosyal bir kişilik sergileyen Charlie Kaufman'ın ikiz kardeşini de kendisi oynuyor.

ters-yuz.jpg

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
Mad Max: Fury Road

mad-max.jpg

Yönetmen: George Miller
Oyuncular: Tom Hardy, Charlize Theron, Zoë Kravitz devamı...
Tür Aksiyon , Bilimkurgu
Özet:Post-apokaliptik türünün yaratıcısı ve efsanevi “Mad Max” filmlerinin ardındaki usta yönetmen George Miller'ın bir kez daha yönetmen koltuğunda oturduğu Mad Max: Fury Road geri dönüyor! Charlize Theron ve Tom Hardy'nin rol aldığı film, serinin dördüncü bölümü. Filmin diğer başrollerinde; Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Nathan Jones, Josh Helman, Rosie Huntington-Whiteley, Riley Keough, Zoë Kravitz yer alıyor. Zorlu geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Yine de bir şekilde kendini Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından, sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasında bulur. Yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan kaçmaktadırlar ve Joe kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybının peşindedir.

Yılın en çok beklenen filmlerinden olan Mad Max: Fury Road geleceğin dünyasında futuristik çizgisiyle dikkat çeken film özellikle set tasarımı ile göz doldurdu bile.

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
Ghajini(7,3)
ghajin.jpg

Yönetmen:AR Murugadoss
Oyuncular: Aamir Khan
Tür:Gerilim, Asin , Jiah Khan
Özet: Bu filmin Özetini yazmıyorum. Şiddetle Tavsiye Ederim. Beni ağlattı bu film :) Kesinlikle izlemelisiniz :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ghajini
ghajin-jpg.96046

Yönetmen:AR Murugadoss
Oyuncular: Aamir Khan
Tür:Gerilim, Asin , Jiah Khan
Özet: Bu filmin Özetini yazmıyorum. Şiddetle Tavsiye Ederim. Beni ağlattı bu film :) Kesinlikle izlemelisiniz :)
Türkçe dublaj varsa izleyebilirim şu an. Önce afişi beğenmeliyim sonra da yorumu. :) Ama alt yazı resmen bitkin düşürüyor beni, o yüzden Türkçe dublaj değilse izleyemem.

Ek: Varmış. :)