İtalya’da Eğitim Görmek

Bilgili_Bey

Üyecik
İtalya, turistleri ve uluslararası öğrencileri aynı şekilde cezbetmek için kesinlikle çok sayıda cazibeye sahiptir: çeşitli manzara; muazzam bir kültürel ve tarihi miras; Roma Kolezyumu ve Pisa Kulesi gibi ikonik ve tarihi yerler; eşsiz mutfak; etkileyici bir icat ve keşif tarihi… ve elbette, İtalya'daki üniversiteler dünyanın en eski ve en prestijli üniversitelerinden bazılarını içeriyor. Fakat bunlar, İtalya’da üniversite eğitimi görmek için en basit nedenler.
Roma medeniyetinin anıtsal mirasının yanı sıra İtalya, uzun bir liderlik ve yenilik tarihine sahiptir. Önemli İtalyanlar arasında kaşifler Christopher Columbus ve Marco Polo; Enrico Fermi (dünyanın ilk nükleer reaktörünü yaratan fizikçi); Dünyanın düz olmadığını ispatlayan Leonardo da Vinci; Elektrik okuyan Alessandro Volta ('Volt' terimini tanıyor musun?) ve Jüpiter'in etrafında dört ay keşfedip Dünya'nın güneşin etrafında döndüğünü kanıtladığı teleskopu icat eden Galileo Galilei bulunmaktadır.

Yukarıda saydıklarımız sadece yeni başlayanlar için J Ünlü İtalyan düşünürlerin ve mucitlerin listesi, gözlük ve espresso makinelerinden otomobillere ve Eau de Cologne'a kadar devam ediyor. 'Üniversite' kelimesinin kökeni de İtalya'ya atfedilir ve Bologna Üniversitesi'nin dünyanın en eski üniversitelerinden biri olduğuna inanılmaktadır. Sonra ise ünlü İtalyan moda evleri var ve tabii ki muhteşem İtalyan yemekleri…

İtalya'da çalışmaya hazır mısınız? İtalyan üniversiteleri, öğrenci şehirleri, maliyetler, vizeler, uygulamalar ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için hemen PavaEducation ile iletişime geçin. İtalya’da tıp eğitimi konusundan İtalya’da yüksek lisans eğitimi konusuna kadar size her konuda her türlü desteği verebiliriz. İtalya'da, çoğunluğu kamu tarafından finanse edilen yaklaşık 90 üniversite vardır. Ayrıca yükseköğretim sektörünün bir parçası olan bir dizi uzmanlaşmış lisansüstü merkez, politeknik ve diğer akademiler de bulunmaktadır.

Bologna Sürecinde İtalya, eski vecchio ordinamento'nun yerini alan nuovo ordinamento sistemini uygulamaya başlamıştır. İtalya'da yükseköğrenim, iki yıllık yüksek lisans derecesi ( laurea magistrale, daha önce laurea gerekmektedir ) tarafından takip edilebilecek olan laurea triennale adı verilen üç yıllık bir lisans derecesinden oluşmaktadır.
 

Bilgili_Bey

Üyecik
PavaEducation, İtalya’da eğitime başlamak için sizin kendisiyle iletişime geçmenizi bekliyor. Bizimle letişime geçerek İtalya’da eğitim konusundaki en emin ve doğru adımlarınızı atmaya hemen başlayabilirsiniz. İnanın bize İtalya, üniversite eğitimi görmek için müthiş bir ülke!
 
Top