Ilkokulda El Yazısı?

ilkokullarda el yazsısı kaldırılsınmı?

• evet kaldırılsın

Oy: 14 77.8%
  • hayır kaldırılmasın

Oy: 4 22.2%
  • fikrim yok

Oy: 0 0.0%

• Toplam katılan
    18

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
son zamanlarda ekranlarda ve sosyal paylaşım sitelerinde çokca gördüğüm bir konu,İlkokullarda el yazısı kaldırılsınmı kaldırılmasınmı,görüşlerinizi oylarınızla birlikte paylaşırmısınız...

bivatandaş

İnşirah İnşirah İnşirah
Özel üye
Ben ilk uygulamaya başlandığından beri karşıyım. Kitaplar,gazeteler,dergiler internet sayfalarında vs. düz yazı ile yazılıyorken henüz ilkokulda çocukların el yazısı ile yazmaya başlamaları saçma bi uygulama bence..

Son düzenleme:

Düş

Özel Üye
Özel üye
Duz mantik gunumuz hastaligi olsa gerek.
Evet el yazisi zor olabilir. Cocuklariniz zorlanabilir fakat fiziksel ve zihinsel gelisim acisindan oldukca faydali. En basiti cocuklariniz duz yazida oldugu gibi heceleme gibi kotu bir aliskanliga sahip olmayacak. El yazisi bitisik yazi oldugu icin okunmadi daha rahat. Ve el yazisi yazarken cocuklariniz daha dik oturacak. Ayrica el yazisi egik oldugundan gorsel acidan daha zengindir. Duz yazi yazarken cocuklarinizin bilekleri ve kollarinda agrilar olur. El yazisinda aksine kaslar rahat bir sekilde gelisiyor.

bivatandaş

İnşirah İnşirah İnşirah
Özel üye
Duz mantik gunumuz hastaligi olsa gerek.
Evet el yazisi zor olabilir. Cocuklariniz zorlanabilir fakat fiziksel ve zihinsel gelisim acisindan oldukca faydali. En basiti cocuklariniz duz yazida oldugu gibi heceleme gibi kotu bir aliskanliga sahip olmayacak. El yazisi bitisik yazi oldugu icin okunmadi daha rahat. Ve el yazisi yazarken cocuklariniz daha dik oturacak. Ayrica el yazisi egik oldugundan gorsel acidan daha zengindir. Duz yazi yazarken cocuklarinizin bilekleri ve kollarinda agrilar olur. El yazisinda aksine kaslar rahat bir sekilde gelisiyor.
Öğrenci velileri olarak her ne kadar bizide ilgilendiren bir konu olsada öğrenci çocukların psikolojisini bir öğretmen olarak bizden daha iyi bildiğiniz için görüşlerini çok merak ediyordum hocam.Çok teşekkür ederim yorumunuz için sayenizde görüşlerim biraz değişti diyebilirim.Sevgi ve saygılarımla..:ahkalbim:

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Tartışma götürmez bir gerçek. Birilerinin bir akşam "yarın bi değişiklik yapayım" deyip uygulamaya koyduğu bir sistem (Zaten eğitim sistemimizdeki tüm sorunlar bu masa başı kararlarından kaynaklanıyor). Süslü terimlerle yararını açıklamaya çalışmanın mantığı yok. Tek kelimeyle ZARARLI ! :D

Bu konuyu eğitim fakültesinde bir doçentle de konuşmuştuk. Öğretmen yetiştiren kurumlar bile bu konuda ağırlıklı olarak el yazısının eğitime bir faydası olmadığı yönünde.

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Ben şahsen çok zorlanıyordum. 2 yıl çektirdiler o işkenceyi.
Kelimeleri yaziyosun, sonra t'nin çizgisini, i'nin noktasını falan unutuyosun hep :D
mis gibi harflerimiz varken hiç gerek yok diyorum.

Okudugumuz kitaplar da el yazısıyla yazilmadıgına gore stres çekmeye gerek yok :P