Hangi duvar yazısı hangi burcu anlatıyor

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
V.I.P
Bu Ayın Lideri

Astrolojideki 12 burç hakkında hemen hemen hepimiz bilgi sahibiz! Peki ya ufak bir ipucundan hangi burcu anlattığını tahmin edebilir misiniz? İşte sokakları süsleyen en komik duvar yazıları ve çağrıştırdığı burçlar​


Karşınızdaki kişiye heyecanla bir şey anlatırken sözünüz kesilip, “Ya sen Terazi misin? sorusuna maruz kaldınız mı? Ya da evde arkadaşlarınızla vakit geçirirken aniden kendinizi temizlik yaparken bulduğunuzda , arkadaşlarınızın “Başak burcu yine başladı!" diye söylendiğini...

Çok ilginçtir ki farklı kişiliklere sahip olmamıza rağmen aynı burçtaki insanlar gerçekten de ortak özelliklere sahip olabiliyorlar. Mutlu oldukları, üzüldükleri, heyecanlandıkları hatta yemeye doyamadığı şeyler bile aynı çıkabiliyor.İşin daha da ilginç tarafı astrolojiye ister inanın, ister inanmayın hemen hemen herkes, 12 burç hakkında mutlaka bir bilgeye sahiptir ve bu konuda da bilmişlik taslamaktan asla çekinmezler. Özellikle de kişilerin burcunu tahmin etmeye çalışırken, bir hayli komik duruma düşebiliyorlar.

Durum böyle olunca biz de burç konusundaki iddianızı bir test edelim diyerek, komedinin sokaklarda hayat bulmuş hali; duvar yazılarını ve okur okumaz akla gelen burçları bir araya getirdik!

Hem kendi hem de çevresindeki kişilerin hayatını kontrol etmekten büyük zevk duyan bu burç, para yönetimi konusunda da ipleri elinde tutmaya bayılır. Kim müsrif, kim tutumlu hepsinin listesini tutar. Siz siz olun böyle bir burcun evine gidip de tuvalet kağıdının son yaprağını koparan olmayın! İşte yanında mutlaka dikkat etmeniz gereken burç; Koç!

Bugün hangi kişiliğini giydin..." cümlesini okur okumaz aklınıza ilk hangi burç geliyor? Biz yardımcı olalım; bu burç birbirinden farklı karakterle lezzetlendirilmiş çorba gibi... Bir sabah uyandığınızda dünyanın en tatlı insanı olurken, akşam bir anda gaddarlığın kitabını yazabilir. Evet, kişilik açısından mitoz bölünmeye uğrayan burcumuz, İkizler! Yalnız uyarıyoruz: Pek güvenilir olmasalar da İkizler burcunda şeytan tüyü vardır. Aman büyüsü altına girmeyin!

Hayat boyu yaslanacağı bir duvar olsun isteyen bu burç; bir kere severse, o kişiyi elde edene kadar uğraştıkça uğraşır. Bazen bu sevgiyi o kadar abartırlar ki "sevmekten" hatta ne yazık ki"sevilmekten" sıkılırsınız. Romantik olduğu kadar içten içe de hafif psikopat bir yapıya sahip bu burç, tüm saflığıyla Yengeç!

Beni bir açlıkla, bir de vuran ayakkabıyla sınamayın" gibi bir cümleyi bu burcun ağzından duyabilirisiniz. Çünkü onlar tatlı krizine girip, markete koşarken bile kırmızı halı şıklığında olur.Sabah uyandığı halliye, evden çıktığı halinin "öncesi ve sonrası" fotoğrafı görenleri şoke eden bu burç, kesinlikle Terazi!

Minnoş" yüreği sürekli kırılan bu burca sorsanız, hayatta en büyük acıları o çekmiştir. Bindiği gemi batar, tuttuğu dal kırılır ve hayat hep ona acımasızdır.Yaşadığı şeyleri geçmişe gömmek yerine, acı veren anıları sanki dünmüş gibi yaşar. Kendine kısaca bahtsız bedevi olarak gören bu burcumuz da Balık'tır!

Kalp kırıklığını, annelerimizin gözü gibi baktığı porselen tabaklarla bağdaştıran bir burcun mutfağına girip, herhangi bir eşyasına zarar verdiğinizi düşünebiliyor musunuz? Onun için tuzluktan, limon sıkacağına kadar her şey, Yüzüklerin Efendisi filmindeki Sméagol’ın altın yüzüğü kadar değerlidir. Eşyalarını sahiplenir ve ölümüne korur! İşte bir eşyasını bile ölüm kalım meselesine çeviren, dik başlı burç; Oğlak!


İşte size gerçek bir parti canavarı! Yeter ki eğlence olsun, "böcek öldüren" bile içer! Gece hayatının aranan kişileri haline gelen bu burca sahip bir kişiyi yemeğe davet ediyorsanız kuş sütünden çok "aslan sütünü" sofradan eksik etmemeye bakın. İşte alkölü fazla kaçırınca gülmekten çok ağlayan burç; Koç!


Herkese pas veren O kız, burcunun özellikleri sayesinde gerekirse Barcelona'da bile oynar! Yeter ki kafasına Gerard Piqué'yi Shakira'dan ayırmayı koysun!Evet, vücut dilini iyi kullanan, neredeyse libidosu tavan bir şekilde dünyaya gelen burcumuz tabii ki de Akrep! Eğer sizin de çevrenizde bir akrep varsa, onla hemen dost, abi, bacı, kardeş olun! İnanın böyle birini karşınıza aldığınız takdirde, bu duvarlara ASIL konu siz olabilirsiniz...

Aşk acısından çok “açlığını haykıran bu burç, Zodyak’ın en oburu olabilir. Yediklerinin son kullanma tarihi geçse bile dünya umurunda olmaz, yeter ki midesinde bir kez açlık zili çalsın.Oturdukları yerden önlerine servis yapılmasından hoşlanan bu burç tabii ki de oturan Boğa!

Canım" diye kendini seven bir burç olabilir mi? Tabii ki olur! Hatta bu burç kendini sevme konusunda Aslan'a bile pabucunu ters giydirebilir. Sıkıntılı ortamdan anında uzaklaşan, "Kedi poposunu görmüş, yara sanmış" sözünün karşılığı bu burç, özgüven konusunda level atlamış gizli narsist; Yay'dır!

Suça ortak arayan bu burç manyaklık konusunda birincilik bayrağını, göğsünü gere gere sallayandır. Dünyanın en romantik, en saf karakteri gibi görünse de değişken ruh halleriyle ellerinden sürekli bir "kaza" çıkar."Ben kişiyi gözünden tanırım" diye övünene bile hayatı zindan eden, pasif görünümlü bu psikopat Yengeç'lerdir.


Her boşanmanın sebebi evlilik mi bilmiyoruz ama bu burca aşık olursanız o zaman evde kaldınız demektir. İlişkide fazlasıyla cömert davranıp, ayaklarınızı yerden kesen bu burçlar, bir anda sizi bırakıp, özgürlüğüne yeniden kavuşabilir.İşte bir kadını telli duvaklı gelin olmak yerine, aşka küsmüş evde kalmış kadın moduna sokan burç: Yay!Uyarı: Bir yay burcunu asla kolay kolay nikah masasına oturtamazsınız.Sonra söylemedi demeyin...

Gelelim yatağına ve yumuşacık yastığına en aşık burca... Uykucu Şirin'den bile uykuya düşkün olan bu burç ile sabah erken program yapmayın! Öğle saatlerine kadar o masada, tek başınıza oturduğunuzla kalırsınız! Özellikle çeyiz sandığından sadece saten yatak örtüleri çıkan bu burç, Kova!

Bir kadına aşık olmasına rağmen, bunu açıkça dile getirmek yerine arkadaşlarının "yenge" talebi üzerinden yürüyen bu burç, sevgisini dibine kadar içinde yaşayıp, kaybetme korkusu yüzünden her şeyi eline yüzüne bulaştıranlardan...Gerçekte rüya gibi bir evlilik hayal etse de çabuk sıkılırlar. Hem de öyle çabuk sıkılırlar ki "Yenge" bir anda "teyzeye" döner. Böyle şıpsevdi bir karakter, tabii ki de Balık!
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
V.I.P
Bu Ayın Lideri
Beni bir açlıkla, bir de vuran ayakkabıyla sınamayın" gibi bir cümleyi bu burcun ağzından duyabilirisiniz. Çünkü onlar tatlı krizine girip, markete koşarken bile kırmızı halı şıklığında olur.Sabah uyandığı halliye, evden çıktığı halinin "öncesi ve sonrası" fotoğrafı görenleri şoke eden bu burç, kesinlikle Terazi!
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
V.I.P
Bu Ayın Lideri
Aç kalabilir ama seks olmadan mümkün değil yaşayamaz. Zevkten zevke sıçramayı ve yeni duygular keşfetmeyi seven bu burç, 12 burcun içinde erotizme en düşkünüdür. Aklı, fikri sadece belden aşağı çalışan bu burcumuz tahmin ettiğiniz üzere Akrep!


Zeki Müren'i haklı çıkarmak için umutlarından vazgeçmeyen bu burç, iyimserliğin en itici tanımı olabilir. Dünyaya büyük bir meteor çarpsa ve biz yok olsak, "En azından bizden sonraki nesil, her şeye sıfırdan başlayacak" diyerek, sizi çileden çıkarabilir. Böyle duygusal görünümlü ama bir kadar da vurdum duymaz olan burç, Yay!

Boş duvara bile yazacak bir şey bulamadığı için karamsar olan ama sırf ilgi görmek adına duvarı da boş bırakmayan bu burcu ilk bakışta tahmin etmeniz mümkün değil. Çünkü genelde bu burçlar sert ve soğuk duruşlarıyla tanınırlar. Ama içlerine girdiğinizde Zodyak'ın en karanlık, en karamsar ve en öfkeli burcu olabilir. Evet, söylediğimiz bu özelliklere uygun tek bir profil var; o da Akrep!


Yeni tanıştığınız biriyle flörtleşmeyi pas geçip, hemen evlenmeye karar veriyorsanız, sizin de sonunuz bu duvar yazısı olabilir. Kendisi dışında herkesin bir sevdiceğinin olduğunu düşünen bu burç, ilişkilerinde ne fedakarlıklar yapar bir bilseniz! Çiçekler, çikolatalar, sürpriz seyahatlar... Bunlar onun için en basit "etkileme" yöntemidir. Ama sonuca bakın; hep hüsran!Evet, dışarıdan tam evlenmelik lokum gibi görünen ama sonunda köşe bucak kaçacağınız bu burç; Yengeç.


Biri ego mu dedi? O zaman yatakta, aşkta, işte, güçte en bencil burçtan bahsediyoruz demektir.Onlara göre dünyanın en zeki, en bilmiş insanı kendileridir. Bunu da dile getirmekten asla yorulmazlar. İşte "sen peşimden koş" imajını sergileyen bu burç Koç!İşte suçu ASLA kendinde aramayan, ayrılıklara çevresel bahaneler üretip, aslında kendisinin ne kadar da aşık olunası bir adam olduğunu söyleyen burç...Bitmek bilmeyen ruhsal problemlerine ek olarak bazen çok saf davranıp insanları hayrete düşüren arkadaş, her an ters köşe yapabilen Yengeç'tir.


Kalbi acısa da, duygularına asla pislik sürdürmeyen bu burç, burçlar arasında bay ukala olarak da geçer. Anlattıkları her şeyin yarısından fazlası da yalan olduğu için bu burca pek güven olmaz yani O sütyen teli uğruna bile gözyaşı dökmüş ve bunu size dile bile getirmemiştir.Her şeyi ben bilirim tavrıyla, neredeyse arkadaşsız ve kesinlikle aşksız olan bu burç Koç'tan başkası olamaz!


Bu burcun koku alma yeteneği sizi bile ürkütebilir. Hoş ve egzotik kokularla bir anda baştan çıkabilen bu burca sahip bir kişinin evindeki vazoya dikkat edin. Asla yapay çiçek bulamazsınız! Geçmişe bu kadar takıntılı olup da anılarını kokularla tazeleyen bu burç, Aslan!


Bu hayvan delisi burç koynunda yılan bile besler! Size önerimiz: Zodyak'ın en hayvanseveri olan bu burcun yanında asla kediden ya da köpekten korktuğunuzu belli etmeyin. Aksi takdirde hayvan korkunuz bir anda insan korkusuna dönüşebilir. İşte hayvan hakları konusunda parti bile kurma kapasitesi olan bu burç Aslan!

Sahne ışıkları altında ömür boyu yaşayabilen bu burç, sanatı oksijen niyetine içine çeker. Sürekli aklı bir karış havada gezen bu burç zaten hiçbir iş yerinde tutunamaz. Onun için en iyi iş; şarkı söylemek, rol yapmak ve sadece güzel kostümler giymek olabilir.Müziksiz yaşayamayan, "Drama kraliçesinin" özeti bu burç, Terazi'den başka biri olamaz!


Yasak masak dinlemeden, bildiğini okuyan ardından vicdan azabı çeken bu burcu ele veren nokta "duvarın yeniden boyanması" gerektiğinin altını çizmesi. Titizlik konusunda saplantılı bir seri katilden bile daha psikopat olan bu burç, Başak'tan başka bir olur mu?

Ahlakı kaybetmek için önce sahip olması gerektiğinin bile farkında olmayan bu burca dikkat!Bir şeyi elde etmek için her türlü yalanı söyler, ama yalanı bile beceremez. Menfaatçilerin menfaatçisidir. Kendini beğenmiştir. İnsanların arkasından çok konuşur. Dedikoducudur. Çıkarı için yapmayacağı şey yoktur. Hemen hemen herkesin bir yara aldığı burç, biraz fazla gömmüş olsak da Kova'dan başka biri olamaz!
 

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Aşk acısından çok “açlığını haykıran bu burç, Zodyak’ın en oburu olabilir. Yediklerinin son kullanma tarihi geçse bile dünya umurunda olmaz, yeter ki midesinde bir kez açlık zili çalsın.Oturdukları yerden önlerine servis yapılmasından hoşlanan bu burç tabii ki de oturan Boğa!

Evet o benim??? o kadar da pis boğaZ değilim?
 
Top