İlk Buluşma İçin Öneriler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yeni biri ile tanışmak, onunla buluşmak ve ilk izlenimin iyi olmasını sağlamak oldukça zahmetli olmanın yanı sıra maddi bir yükü de beraberinde getiriyor.

Tanışmak için geçirilen sancılı sürecin sonunda ilk buluşma için güzel bir kıyafet, bakımlı bir ten, gidilmesi gereken güzel bir restoran için harcanacak yüzlerce belki binlerce lira düşünüldüğünde, akıllara gelen ilk soru “Daha kolay bir yolu yok mu?” oluyor. Tabii ki var; Siberalem.com! Türkiye’nin ilk ve en büyük ilişki ve arkadaşlık sitesi ile aşka yelken açarken enerjiniz bitmesin, cüzdanlar boşalmasın.

Qq4Dwqz.jpg


“Yeni bir ilişkiye yelken açmakta ne var canım, seviyorsan git konuş bence!” diyen arkadaşlarınız ölmeyi bayılmak zannediyor olabilir. Siz sevgili adayınızla aynı ortamda bile bulunduğunuzda sudan çıkmış balığa dönerken, birilerinin sizi cesaretlendirmeye çalışması boşuna.

C8LAn8d.jpg


Henüz adı hariç hiçbir detayı bilmediğiniz tatlı sevgili adayı hakkında bilgi toplamak gibi sancılı bir sürece girmek işten bile değil. Hem uzun soluklu hem de masraflı bir sürece hoş geldiniz. Bu süreci daha az acı ile atlatmak mümkünken, kulağı neden tersten tutalım ki? İşte tatlı sevgilinizle tanışma evreleri ve siberalem farkı;

Yeni biri ile tanışma maliyeti;

Zor ve sancılı bir süreç içine girmiş bulunmaktasınız. Hemen her yerde bu süreci size itina ile hazırlayan en uygun ortamlar; iş yeri, sürekli gidilen mekanlar ve arkadaş grupları. Hoşlandığınız kişi hakkında, ona fark ettirmeden bilgi toplamaya çalışmak tam bir işkence!

Nelerden hoşlanır, hangi müziği dinler, en sevdiği yemek nedir, boş zamanlarında ne yapar gibi pek çok soruyu bu ortamlarda karşınıza çıkan sevgili adayınıza direkt soramazsınız ama Siberalem tam da bunun için var. Siberalem sizin gibi yeni birileri ile tanışmak için heyecanla bekleyen yeni insanlara tüm bu soruları açık yüreklilikle sorarak hedefi tam 12’den vurabilirsiniz.

İlk buluşma planları ve maliyetleri

Yeni sevgili adayınızla tanıştınız ve artık sizin de bu dünya üzerinde bir hayat sürdüğünüzü biliyor. Lakin sürekli aynı yerde karşılaşıp, birbirinize gülümseyip geçip gidiyorsunuz. Onu her gördüğünüzde, ortak bir muhabbet açma isteği ile yanıp tutuşuyor ve hatta geceleri ayna karşısında kendinizi prova yaparken buluyorsunuz.

Belki tatlı sevgili adayınızı sinemaya davet edeceksiniz ama henüz ne tür filmlerden hoşlandığını bile bilmiyorsunuz. Yemeğe çıkmayı teklif edeceksiniz ama vejetaryen olduğunu et restoranına öğreneceksiniz. Tam bir fiyasko! Siberalem.com üzerinden profil bilgilerine bakıp, nelerden hoşlandığını çözüp, ilk buluşmayı kazasız atlatmak varken, neden zor yol?

Türkiye’nin ilişki uzmanından tavsiyeler

Arkadaş ortamında tanışıp, kendinizi tam olarak ifade edemediğiniz sevgili adayınızla buluşma kararı aldığınız ve ilk aşamada isminden başka hiçbir detayı tam olarak bilmiyorsunuz. Bu tatlı sevgili adayınızın karşısına elbette günlük kıyafetlerle çıkmazsınız. Peki, baştan ayağa kendinizi yeni bir ilişkiye hazırlamak ve karşı tarafı etkileyebilmek için maddi olarak ne kadara ihtiyacınız var?

Yeni kıyafetler, gidilen cilt bakımları ve kuaför masrafları, romantik ve loş bir ortamda birlikte yiyeceğiniz yemek, sevgili adayınızla buluşmaya giderken bineceğiniz taksi, süreceğiniz etkileyici koku ve daha birçok masraf. Bu masraflar kadınlar için ortalamada 300 ila 500 TL arasında değişirken, erkekler için 400 ila 1000 TL gibi yüksek miktarlara çıkabiliyor.

Gidilecek restoranın nerede olduğundan tutun, nasıl bir ambiyansa sahip olmasına kadar, sonrasında yapılacak sosyal etkinliğin çeşidine kadar pek çok etken masrafları katlamaya yetiyor. Halbuki gidilecek restoranın ortak bir zevkle karar verilmesi, giyilecek kıyafetin karşı tarafı etkileyip etkilemeyeceğinin bilinmesi, yapılacak etkinliğin geri dönüşünün ne olacağının kestirilmesini mesele olmaktan çıkarmanın çok kolay bir yolu var; siberalem.com!

Üye olan kullanıcılar ‘kafa dengi’ pek çok kişi ile tanışıp, hayatlarının geri kalanını daha güzel bir hale getirmek için kendilerine müthiş fırsatlar yarattı. Yine güzel restoranlara gidildi, romantik konuşmalar yapıldı ama üstesinden ekonomik bir şekilde gelindi!

Kaynak: Milliyet
 
Top