• Merhaba Ziyaretçi.
    "Obje" Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İl İl Yöresel Kıyafetler

Suskun

V.I.P
V.I.P
SIVAS
Sivas, İç Anadolu'nun en eski ve önemli kentlerinden biridir. Şehir nüfusu 2008 yılına göre 314.595'tir. 1927'de 28.000 olan nüfusu, 1990'da 223.115'e, 2000'de 251.776'ya, 2007'de 294.402'yei 2013 yılı itibariyle 318.000'e çıkmıştır.
j69eja3.jpg
 
Düzenleyen yönetici:

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Aksaray
135268.jpg

aksaray yöresi iç anadolu bölgesinde yer almaktadır ve her ilde olduğu gibi bu ilimizde de kendisne özgü kıyafetleri bulunun içersiinde sayısız kültürü ve tarihi barındıran iç anadolu bölgesinin nadide illerinden sadece birkaçıdır.
aksaray bölgesi kostümü bayan ve erkek olarak ik alanda incelemekteyiz. erkek kostümü ve bayan kostümü sırasında üretimde olan kostümler tamame o yörenin motiflerini taşımaktadır. erkek kostümü ve bayan kostümü üretimdeki kumaş türü alıcının isteği üzerine değişken olmak ile beraber orjinalliği bozulmadan üretim yapılmaktadır.

Aksaray yöresi erkek kostümü içerisindeki aksesuarlar; yöresel yelek , yöresel şalvar , hakim yaka poplin gömlek , el işi yün çorap.
Aksaray yöresi bayan kostümü içerisindeki aksesuarlar ; yöresel başlık , el işi yazma , gerdanlık , üç etek , yöresel şalvar , içerisine ise şile bezi gömlek.

Aksaray Yöresi erkek ve bayan kostümünün üretiminde kullanılan kumaşlar değişken olabilmektedir. erkek kostümünün kumaş türleri aktek , alpaga , ithal kadife olarak değişken olabilmektedir. bayan kostümlerinin içerisindeki kumaş türleri ithal kadife , koton kadife , monaray ve birçok kumaş türlerinde kostümün orjinalliğini bozmadan ve yöresel motifleri bozmadan üretim yapılabilmektedir. kostümler atölye ortamında birincil sınıf yöresel motifleri taşımaktadır. dünyanın her kıtasına ülke içi ülke dışı ve her ile kargo ile kapıda teslim hizmeti sunulmaktadır.
 
Top