• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İkna Edici Esnaf Diyalogları

e-PaCk

Forum Gururu
Sırf ikna olmak istenildiği için ikna olunan söz öbekleridir en nihayetinde. Örnekleyecek olursak;
-(Elinizdeki small zamazingoyu gösterir) Medium'u var mı die sorarsınız. Elinde daha büyüğü yoksa cevap klişedir. Likralıdır o abla bak esner esner.

Daha pahalı bir şey (ev eşyası vs) seçiyorsanız ve sizde de potansiyel görmüşse
fiyat sorusunun cevabı da hep benzerdir. "Sen beğen ablacığım gerisini hallederiz". Nasıl halletceksin sen mi vercen lan parasını!

Ya da kararsız görünüyorsanız
-Bende de aynısından var senelerdir kullanıyorum.

Elektrikli eşya kategorisinde incelenesi bir diyalog da şudur efendim:
-Garantisi var mı?
-Tabii ki olmaz olur mu bizzat benim garantisi.
-??

Ha bir de kendilerini haklı çıkarmak için kurdukları cümleler vardır ki beni benden alır.
-Abla zaten bize gelişi o kadar valla allah seni inandırsın dükkan boş durmasın diye satıyorum yoksa ki kazandığım bişey yok bundan! Orada oturup esnaf kişisiyle olayın mantıksızlığını tartışmaktan daha saçma birşey varsa o da inanmış gibi yapmaktır. Her iki durumda da mağlupsunuzdur o yüzden en azından işin kolayına kaçıp daha çok mağlup olacağınız konumda kalmayı yeğlersiniz yani yemişcesine ses çıkarmazsınız. Satıcının gözündeki galibiyet ışıltısı bir aylık elektrik faturanıza bedel cinstendir.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Pazarlığı bilmediğim için kesinlikle uzak durduğum diyalog türüdür. Tek sözüm vardır olur ya da olmaz :D

Suskun

V.I.P
V.I.P
Alacaklarım konusunda sabit fikirliyimdir ihtiyacıma ve parama göre alışveriş yaparım bu ikna yöntemleri bana geçmez.Örneğin sevmediğim renkte bir kazağı satıcı bedava verse almam, helede kırmızı olursa asla.

k@LpSiz_K@fKéF

Forum Onuru
Birde ne istersen durumu hemen ona göre iyi kıvırırlar.
Yok bu ayakkabı açılır almam dersen, o ayakkabı kesinlikle açılmazç
Ama bu dar almam dersen, o aykkabı kesin sen ayağına giydiğinde yarım numara kendini bırakıverir...

Erkek iç çamaşır giyimleri alırken fiks bir muhabbetleri vardır ki, buraya ugun kaçmaz :D Erkekler anlamışdır ;;)

KaRaMBoL

Aktif
Eline aldığın ilk ürün için "Abi o kazak harika, yok sattım zaten senin elindeki de son" diyalogundan sonra "Abi bi dene bak bayılcaksın" ee hadi denemeden de sonra "Harika oldu abi manken gibi adamsın"

E alalım madem :)

arzum

Forum Tutkunu
Bi dene ablam almak hiç sorun değil üzerinde nasıl duruyor bi onu gör:)

Bende hiç pazarlık yapmayı bilmem ya , eğer beyendiysem ve ihtiyacım varsa çıkarır ücreti veririm.