İbrahim Tatlıses...

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Efenim nerden esti bu sanatçımızı sözlüğe taşımak... Şarkısını dinlerken aklıma geldi. Altında bir hinlik aramaya gerek yok :)

Evet kendileri beğenelim/beğenmeyelim arabesk müzikte zirve yapmış bir şahsiyet olup, ileride çocuklarımıza özdeyiş olarak sunacağımız " ...da oxford vardı da biz mi okumadık" veya çeşitli boşluklar yapılarak söyleyeceğimiz bir söz dizisini bize armağan eden bir şahsiyettir...

Hatta bir değişik versiyonunu Süleyman Demirel'de "Benzin vardı da biz mi içtik" şeklinde görebiliriz...

Kendileri ayrıca Çiğköfte pazarını Türkiye'ye ciddi anlamda açıp, çiğköfte ile lahmacun benzetmesini sosyologlara kazandıran ve her "lümpen" kavramı geçtiğinde bu sanatçı ve bu örnekle kitaplarımızda yer alan kişidir...

Söylemeden geçemiciiiim :) Lügatamıza da "Yeğğ yeğğğ şampiii" eğlenme nidasını da yine kendileri kazandırmıştır...

Hakkında söylenecek çok şey vardır aslında....

Sözü sizlere bırakıyorum :)

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Gerçekten zirve yapmış bir şahsiyet..Sanatına laf yok..Dinlerim..
Ama su testisi su yolunda kırılıyordu az kalsın..Yanlış sularda yüzmese daha iyi olur..

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Her şarkısı olmasada bazı şarkılarını dinlediğim, insanı eğlendiren Türk halkına mal olmuş değerli bi sanatçımız :)
Birde İbo Show adı altında show programları vardı
Hee birde çocukluğumda Asena ile magazin programlarının gündeminden hiç düşmezdi :P

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
sevdiğim şahsiyettir,hitap ettiği kesim gerçek halktır.
sanatına sesine diyecek tek söz yok.
ayağında kundura,sabuha...şöhretin yolunu açtı kendisine...en son röportajın da '' şöhret iyi niyetimi kaybettirdi bana '' dedi...çok haklıydı,hayata 1 -0 mağlup başlamıştı çünkü urfalıydı....doğu kökenliydi.elbette yanlışları oldu bu onu kamçıladı,hep daha iyiye götürdü.vurulduğu gün ankara dan eve dönüyorduk babam ibo'ya bişey olmuş kesin radyo da şarkıları peşpeşe çalıyor dedi,tv yi açtık bir şey yok,petrol'e geçip babam sordu,vurulmuş dediler,sanki biz de vurulmuştuk...hatim okuduk o yoğun bakım dan çıkana kadar yemek pişmedi evimiz de desem yeridir.abim,babam hastaneye de gittiler...hamamata gelmişti yıllar önce orda dinlemiştim,küçücüktüm,babam abimin düğününü imparatorla yapacaktı,nasipte yokmuş...sözü uzattım ama zor bulunur sesinden, muhteşem ritm duygusundan,seviyorum bu adamı,temsil ettiği kesimi de severim...az komünüstlik var bende :)

not: vuruldu meydan ''fazıl say'' gibilere kaldı.

felsefe_mi

...!...
Özel üye
sevdiğim şahsiyettir,hitap ettiği kesim gerçek halktır.
sanatına sesine diyecek tek söz yok.
ayağında kundura,sabuha...şöhretin yolunu açtı kendisine...en son röportajın da '' şöhret iyi niyetimi kaybettirdi bana '' dedi...çok haklıydı,hayata 1 -0 mağlup başlamıştı çünkü urfalıydı....doğu kökenliydi.elbette yanlışları oldu bu onu kamçıladı,hep daha iyiye götürdü.vurulduğu gün ankara dan eve dönüyorduk babam ibo'ya bişey olmuş kesin radyo da şarkıları peşpeşe çalıyor dedi,tv yi açtık bir şey yok,petrol'e geçip babam sordu,vurulmuş dediler,sanki biz de vurulmuştuk...hatim okuduk o yoğun bakım dan çıkana kadar yemek pişmedi evimiz de desem yeridir.abim,babam hastaneye de gittiler...hamamata gelmişti yıllar önce orda dinlemiştim,küçücüktüm,babam abimin düğününü imparatorla yapacaktı,nasipte yokmuş...sözü uzattım ama zor bulunur sesinden, muhteşem ritm duygusundan,seviyorum bu adamı,temsil ettiği kesimi de severim...az komünüstlik var bende :)

not: vuruldu meydan ''fazıl say'' gibilere kaldı.

"Not" kısmını çıkarsam, diğer her kelime ile müthiş anlatmışsın... Ama birini överken diğerini yermeyelim değil mi? Zira Fazıl Say'ın son yıllardaki çıkışlarını seviyorum :)