İbrahim Tatlıses Kral TV Müzik Ödülleri'ne canlı olarak bağlanacak.

Suskun

V.I.P
V.I.P
İbrahim Tatlıses Silahlı Saldırıya Uğradı
14 Mart 2011


Sanatçı İbrahim Tatlıses, İstanbul Şişli'de silahlı saldırıya uğradı. Başından vurulan Tatlıses'in durumu ciddiyetini koruyor. Yoğun bakıma alınan sanatçı yarına kadar uyutulacak. Doktorları Tatlıses'in vücudunun bir kısmının felç olabileceğini aktardı

Şov programının çıkışında saldırıya uğradı.

Tatlıses'in bulunduğu araca Kalaşnikof marka silahla düzenlendiği belirlenen saldırıda, Tatlıses başından yaralanırken, asistanı omzundan yara aldı.

4 mermi Tatlıses'in aracına isabet ederken, çevredeki binalarda da 4 mermi izi bulundu, olay yerinde 11 adet boş kovan ele geçirildi.

Özel Levent Hastanesi'ne kaldırılan ünlü sanatçı daha sonra Maslak Acıbadem Hastanesi'ne sevk edildi.

5 saat süren ameliyatın ardından sanatçı yoğun bakıma alındı.

Tatlıses felç kalabilir!

"Dua edin" çağrısı İbrahim Tatlıses'in silahlı saldırıya uğraması memleketi Şanlıurfa'da şok etkisi yarattı. Tatlıses'in vurulduğu haberinin alınmasının ardından yakınları İstanbul'a akın ederken, belediye hoparlörlerinden ünlü sanatçı için dua edilmesi anonsları yapıldı. Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba saldırganlar için "Elleri kırılsın" dedi.Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu, Tatlıses'in hayati tehlikesinin devam ettiğini ancak sanatçının, hastaneye ilk geldiği noktadan daha iyi durumda olduğunu bildirdi.

Tatlıses'in beyin zarında ve beyninin içinde yaralanmadan dolayı kanama meydana geldiğini belirten Çuhadaroğlu, ilk önce bu kanamayı durdurduklarını, daha sonra da bir bütün halinde operasyon gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kurşunun, Tatlıses'in başına arkadan girip önden çıktığını ve sağ kafa kemiğinde kırık oluşturduğunu kaydeden Çuhadaroğlu, sanatçının vücudunun bir bölümünün felç kalabileceğini belirtti.

Çuhadaroğlu, sanatçının son durumunun değerlendirilmesi için ilerleyen zamanda tomografisinin çekileceğini ifade ederek, şu anda kesin bir şey söylemenin mümkün olmadığını kaydetti.

Sanatçıya kaç kurşun isabet ettiğinin Adli Tıpın incelemesinin ardından ortaya çıkacağını dile getiren Çuhadaroğlu, Tatlıses'in 24 saat süreyle uyutulacağını, durumunun bu şekilde değerlendirileceğini söyledi.

Çuhadaroğlu, Tatlıses'in burun bölgesinde de kurşun izleri olduğunu kaydetti.

Tatlıses ile aynı araçta bulunan basın danışmanı Buket Çakıcı'nın da ameliyat edildiğini belirten Çuhadaroğlu, Çakıcı'nın sağlık durumunun Tatlıses'e oranla çok daha iyi olduğunu bildirdi.

Kurşunun, Çakıcı'nın boğazından girdiğini belirten Çuhadaroğlu, yüz kısmında da yaraların olduğunu anlattı.

Tatlıses ve Çakıcı'ya plastik cerrahi müdahale yapıldığını ifade eden Çuhadaroğlu, ikisinin de sağlık durumlarının izlendiğini sözlerine ekledi.

Erdoğan Tatlıses ile ilgili bilgi aldı

Başbakan Erdoğan da, İbrahim Tatlıses'in sağlık durumu ile ilgili hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Erdoğan'ın, Tatlıses'in sağlığına kavuşturulması için gerekenin yapılması talimatı verdiği kaydedildi.

İbrahim Tatlıses'ten İdo adlı oğlu bulunan Derya Tuna da, "Başbakan hastaneyi 4 kez aradı, sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Başbakan'dan Allah razı olsun, sürekli ilgileniyor, durumunu arayıp soruyor" diye konuştu.

Başından vurulan İbrahim Tatlıses'in ameliyatı sırasında hastanede NTV mikrofonuna konuşan Kral TV Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay, şarkıcının yakınlarından aldığı bilgiye göre polisin saldırı yapılan arabayı tespit ettiğini söyledi.

Daha önce de gelen bilgiler şarkıcının Maslak'taki Nurol Plaza önünde içinde 3 saldırgan olan bir araçtan uzun namlulu silahla vurulduğu ve plazanın önünde boş mermi kovanları bulunduğu yönündeydi.

Akbay sanatçının yakınlarından aldığı bilgiye göre, polisin saldırganların eşkâllerinin tespit edildiğini ve saldırganların Kuzey Iraklı olduğunu da açıkladı.

SALDIRININ SEBEBİ İŞ Mİ?

Ntvmsnbc'nin haberine göre, İbrahim Tatlıses'in Kuzey Irak'ta inşaat sektörüne girmeyi planlıyordu ve bunun için Erbil'de görüşmeler yapmaya gitmişti.

Saldırının sebebi şu ana kadar açıklık kazanmadı ancak şarkıcının vurulmasının Kuzey Irak'taki yatırımlarıyla ilgili olabileceğine dair iddialar da var.

DAHA ÖNCE DE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

İbrahim Tatlıses 1990 yılının Ocak ayında Maksim Gazinosu'nda sahnedeyken bacağından vurulmuştu. Yine 18 Mayıs 1998 tarihinde Beşiktaş Barbaros Bulvarı üzerinde otomobilinin içerisindeyken pompalı tüfekli saldırıya uğrayan Tatlıses, bu saldırıdan yara almadan kurtulmuştu.
 

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
ALLAH şifasını verir umarım.. Sonuçta herşeyden önce insan.. Ülkemizin büyük bir sanatçısı... Geçmiş olsun diyor, sağlığına tez kavuşmasını temenni ediyorum.. Paylaştığın bilgiler için teşekkürler...
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yeni duyuyorum olayı. Üzüldüm gerçekten iyi bir ses... Ama eklemeden de geçemicem hep sanatı ile gündemde olmasını sanatı ile ile ilgilenmesini isterdim. Allah vergisi bir sesi var İbrahim Tatlıses'in. Hani bir söz vardır su testisi su yolunda kırılır diye...
 

Suskun

V.I.P
V.I.P

ek2_d.jpg


t2_d.jpg


Erdoğan, hastanede ziyaret ettiği İbrahim Tatlıses'in milletvekili adaylığı ile ilgili olarak "müracaatını aldım" dedi. Tatlıses, İstanbul 3'üncü bölgeden aday olmak istiyor

Başbakan Tayyip Erdoğan dün, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde kıldığı cuma namazı çıkışı geçtiğimiz günlerde uğradığı saldırıda ağır yaralanan İbrahim Tatlıses'i tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi'nde ziyaret etti. Erdoğan, Tatlıses'in seçimde adaylığı ile ilgili soruya, "Müracaatını aldım" yanıtı verdi. Erdoğan'ın hastaneden ayrılmasının ardından Tatlıses'in yakınları resmi başvuru için harekete geçti. Sanatçının amcasının oğlu Abdullah Tatlı, içinde sanatçıya ait savcılık kaydı ve vesikalık fotoğrafın da bulunduğu belgeleri AK Parti Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusu için Başbakanlık Çalışma Ofisi'ne getirdi. Tatlı, hastanede gerçekleşen ziyarette Erdoğan'ın evrakları istediğini belirterek "Başvuru için istenen evrakları getirdim. Zaten önceden hazırdı. Eğer saldırı olmasaydı pazartesi AK Parti İstanbul il Başkanlığı'na müracatını yapacaktı" dedi. Tatlıses'in nereden aday olacağına ilişkin sorular üzerine de Tatlı "Biz üçüncü bölgeyi konuşuyorduk. Ancak başbakanımızın takdiri" dedi.

'ÇOK İYİ GÖRDÜM'
Öte yandan yaklaşık 20 dakika hastanede kalan Erdoğan, Tatlıses'i iyi gördüğünü belirterek şunları söyledi: "İbrahim Bey'i çok iyi gördüm. İyi bir muhabbetimiz oldu. Ve yarın Adana'ya gideceğimi de söyleyince Adana konuşmamı da istedi. Bugün zaten bulunduğu yoğun bakımdan bir üst odaya geçecek. Bu da tabii doktorlarımızın da iyiye gittiği tespiti ile onu yukarıdaki odaya çıkarması anlamına geliyor. Dolayısı ile öyle zannediyorum ki çok kısa sürede herhalde fizyoterapi tedavileri netice verecek. Zaten sağ tarafında bir şey yok. Biraz solda var onu da aşacağı kanaatindeyim. Konuşmasında, şunda bunda filan bir sıkıntı yok. Hafıza kayıtlarını da iyi gördüm" dedi. Erdoğan, Tatlıses'in 12 Haziran seçiminde adaylığı ile ilgili soruya gülerek, "Müracaatını aldım" yanıtını verdi.

Doktor gözüyle Tatlıses'in 'ilk görüntüsü'
İbrahim Tatlıses'in saldırı sonrası basına yansıyan ilk görüntülerini SABAH'a değerlendiren Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Beyin Cerrahı Prof. Dr. Emin Özyurt şunları söyledi: "Sol kol ve bacaktan sağ beyin sorumludur. Sağdan da sol taraf. Burada sağ kolun havada ve hareketli, başın da sağ kısmının bandajlı olduğunu görüyoruz. Beynin sağ kısmından etkilenen sol kol ise sabit duruyor. Ayrıca arkadaki monitörde kalp ritminin düzenli olduğu görülüyor. Gözlerindeki açıklık ve kolunu bir şey anlatıyor gibi uzatması da şuurunun açık olduğunu gösteriyor."
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Tatlıses Almanya yolcusu
AA​


Bir süre önce uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, tedavisini yurt dışında sürdürmek için özel uçakla Almanya'ya gitti.

266798458813.jpg
Sabah saatlerinde tedavi gördüğü Özel Maslak Acıbadem Hastanesinden alınan Tatlıses, ambulansla getirildiği Atatürk Havalimanından özel uçakla Almanya'ya hareket etti. Tatlıses'in, Almanya'da özel bir rehabilitasyon merkezinde tedavisine devam edilecek.


 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Tatlıses Bu Akşam Canlı Yayında

Almanya'da tedavi gören İbrahim Tatlıses'ten iyi haberler gelmeye devam ediyor.
Mart ayında silahlı saldırıya uğrayan ve uzun süredir Almanya'da tedavi gören İbrahim Tatlıses sevenlerine sürpriz yapacak!

Ünlü sanatçı bu akşamki Kral TV Müzik Ödülleri'ne canlı olarak bağlanacak.

14 Mart gecesi program çekiminden çıkarken silahlı saldırıya uğrayan Tatlıses başından yaralanmış ve sol tarafı kısmi felç geçirmişti.

Tatlıses Türkiye'deki tedavisinin ardından Almanya'ya götürülmüştü. Almanya'da tedavisi süren sanatçının durumunun her geçen gün daha iyiye gittiği bildiriliyor.
 
Top