• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Hangi göğüse hangi sutyen?

emre

Katılımcı
Kimi zaman yanlış sutyen seçimleri, istenmeyen görüntülerin yanı sıra gün boyu kendinizi rahatsız hissetmenize ve bazı sağlık problemlerine neden olabilir. Bunları yaşamamak için kaliteli ve doğru sutyen seçimi şart!


Eğer siz de kendinize uygun sutyeni bulmakta zorlanıyorsanız, bu yazı tam size göre... İşte, sutyene dair her şey...

Hangi vücut tipi hangi modeli seçmeli?

* Büyük göğüslüler: Geniş askılı, yan destekli, sırta binen ağırlığı hafifleten ve hareket özgürlüğü sağlayan sutyenleri tercih etmelidir. Özellikle balenli sutyenler toplayıcı özelliklerinden dolayı kadınlar için çok uygundur.

* Küçük göğüslüler: Süngerli ve alttan destekli modelleri tercih etmelidir. Eğer 'maximiser' tarzı içi dolgulu sutyenler kullanılırsa göğüsler olduğundan bir beden daha büyük gözükür.

* Çocuksu ve düz hatlılar: Gece elbisenizin içine bustiyer giyerek daha dolgun hatlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

* Hamileler: Anne adaylarının sağlık ve rahatlıkları için pamuk ağırlıklı, balensiz, orta kontrollü ve tam kontrollü sutyenler giymeleri gerekiyor. Bebeğini emziren anne adaylarının ise kopçaları önden açılan emzirme sutyenlerini tercih etmeleri gerekiyor.
 
Top