• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Güçlü Bir Kişiliğe Sahip Olmak

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE

Hiç sürekli ilgi odağı olan insanları gözlemlediniz mi? İnsanların kendilerine çekildiği için muhteşem bir kaliteye sahipler. Peki, bunu nasıl başarıyorlar? Cevap basit, kişiselleştirilmiş bir kişiliğe sahipler. Sahip oldukları aura sadece öğrenilmiş değil, içsel benliklerinin yansımasıdır.​

guclu-bir-kisilige-sahip-olmanin-10-essiz-yolu-kapak.jpg

Gerçek şu ki, herkes ve herkes aslında böyle bir kişiliği geliştirebilir, ancak bunun için bu sanatta başarılı olmanıza yardımcı olacak tüm gerekli becerileri öğrenmelisiniz. Gelin, herkesin harika bir kişilik gelişimi elde etmesinin olası yollarının neler olduğunu keşfedelim. İster içe dönük olun, ister özgüveniniz düşük olsun, bu sanat öğrenilebilir ve mükemmelliğe kadar uygulanabilir.
İyi Olun: Sadece yardımsever biriymiş gibi davranmak hayati değildir; gerçekten o kişi olmak için bunu yapmak zorundasınız. Mesela birinin ihtiyacı olduğunu fark ettiniz, yönlendirebilir ve o kişiye giderseniz size yardımcı olabileceğini hissediyorum diyebilirsiniz. Ya da küçük bir tavsiye verebilirsiniz. Birine yardım ettikten sonra elde ettiğiniz tatminler inanılmaz ve inanın bu sizin yüzünüze ve kişilik gelişiminize yansıyacak.
Gerçekten değişmeye mi ihtiyacınız var?: Gelin, ne zaman değişmeniz gerektiğini anlayalım. Diyelim ki biriyle konuşuyorsunuz ve o kişi başını sallıyor ama sizinle veya konunuzla ilgilenmiyor! Kişi sizinle konuşurken saatine bakıyor. Kişi aniden başka birine atlar ve o kişiyle saatlerce konuşur. İçeri girer girmez odada ani bir sessizlik oluyor. O halde kozanızdan çıkın ve dünyaya tarafsız gözlerle bakın. Yakında, yeni ortama uyum sağlamanız gerektiğini anlayacaksınız.
İç güzellik üzerinde çalışın: Hepimiz dış görünüş üzerinde çalışıyoruz, ancak konuştuğunuzda her şey yansıyor, hava kibirli, baskın, benmerkezci veya endişeli değilsiniz. Hareketlerinizden, davranış ve konuşma şeklinizden her şey yansır. Bu yüzden iç güzelliğiniz veya kişiliğiniz üzerinde çalıştığınızdan emin olun. Harika bir görünüme sahip olmak için sadece birkaç ayınızı alır, ancak harika bir kişilik gelişimine sahip olmak için, sizi “tam bir adam” yapacak olan o aura ve güveni geliştirmek için yıllarca çalışmanız gerekir.
Kendinizden şüphe duyuyor musunuz?: Çoğu zaman insanlar samimidir, kendilerini nasıl taşıyacaklarını bilirler, ancak özgüven seviyelerinde yoksundurlar ve kendilerini doğru bir şekilde ifade edemezler. İçlerinde korku var; doğru mu konuşuyorum hayır mı! İnsanlar benim hakkımda ne düşünecek, benimle dalga mı geçiyorlar? Bu tür kendinden şüphe duyma soruları sizi aniden geri plana atar. Gerçek şu ki, çoğu zaman bu insanlar konuşan insanlardan çok daha fazlasını biliyorlar. Sadece seyirci korkusu var.
Güven seviyeniz üzerinde çalışın: Kaygısız bir tutum geliştirmeniz, kendinize güvenmeniz, düşünmeniz gerekiyor, insanlar sizi kıskandıkları için sizin hakkınızda olumsuz konuşacaklar ya da çekim merkezi olmanızı istemiyorlar. Diğer bir şey ise, arkadaşlarınızla birlikte olup yayına başlayıp konuşmaya başlayın, katılma alışkanlığını geliştirin ve devam eden tartışmalarda konuşun. Daha az konuşun ama alakalı konuşun. Böylece hem güven kazanacaksınız hem de çevrenizdekiler sizin de konuşabileceğinizi ve kendi tavsiyelerinizi verebileceğinizi anlayacaklardır.
Hatalardan Ders Alın: Yeni bir şey öğreniyorsanız, hata yapmaya, özür dilemeye ve içtenlikle özür dilemeye hazır olun. Üzgünüm diyerek arkadaşlarınız ve meslektaşlarınız arasında saygılı bir köşe oluşturabilirsiniz. Hatalarından ders al, kendini affet ve yoluna devam et. Hatalarınızdan ders çıkarana kadar durmayın. Bunu öğrenmeniz yıllar alabilir ve sorun değil, en azından öğreniyor ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz. İnsanların asla denemediğinden bin kat daha iyisin ve içe dönük kişilikleriyle yüzleşmekten çekiniyorsun.
Değerlendirme (Diğerlerinin geribildirimi): Kendinizi düzenli aralıklarla değerlendirmeye devam edin. Bazen akranlarınızdan, bu kadar iyi müzakere ettiğinizi bilmiyordum ya da meseleleri bu kadar iyi tartışabiliyorsunuz gibi geri bildirimler alacaksınız. Hey, bu sorunu nasıl bu kadar kolay çözebildin? Bu tarz geri dönüşler geliyorsa doğru yoldasınız demektir. Ve yavaş yavaş gelişiyor. Ancak geri bildirim almıyorsanız, değerlendirmenizi yaptırmanız için başka bir mekanizmaya sahip olmanın zamanı geldi.
Kendini Değerlendirme: Bunun için üzerinde çalışmanız gereken kişilik özellikleri hakkında notlar tutmaya başlayın. Topluluk önünde konuşma, özgüveni artırma, hoş kişilik, yardımsever doğa, sosyalleşme, giyinme duygusu ve benzerleri gibi. İlk önce üzerinde çalışman gereken şeyin ne olduğunu bulman gerekiyor. Bunları tarihle birlikte kâğıda not edin ve bu beceriyi öğrenmenin en iyi yolunun ne olduğunu araştırın. Başka bir egonuz veya akıl hocanız yoksa Google’a bakın. Google’dan önce yapmanız gerekenlerle ilgili ipuçları alacaksınız. Her seferinde iyileştirme için bir özellik alın, onu mükemmelleştirin ve ardından ilerleyin.
Ağınızı geliştirin ve sosyalleşin: Bugün ağ kurma çağıdır, insanlarla sosyal olun, sık sık arkadaşlarınızla geziye çıkmalısınız, bir şeyler hakkında bilgi sahibi olacak ve bağımsız seyahat etmek için güven geliştireceksiniz. İkinci olarak, ağınızla nasıl konuşacağınızı ve etkileşime geçeceğinizi ne zaman kendinize güveneceğinizi ve ne zaman paylaşıp yardım edeceğinizi bilirsiniz. Ne zaman ve nasıl incinmeden hayır diyeceğinizi, etrafınızdaki insanlarla birlikte olduğunuzda tüm bu temel şeyleri öğreneceksiniz.
Taklit etme: Takım oluşturma konusunda harika ve harika bir kişiliğe sahip birini tanıyorsanız, o kişiyi ezbere gözlemleyin, ondan çoğu zaman o kişi olmaya çalışın, böyle şeyleri nasıl yaptığını, gözlemlemek için daha fazla zaman harcarsınız. Ve daha fazlasını öğrenerek onun olumlu ve olumsuz noktalarını anlarsınız. Olumsuz olanları değil, yalnızca en iyi nitelikleri benimsemeniz gerekir. İdolünüzden öğrenmenizde bir sakınca yoktur. Bazen birlikte kalıp öğrenebileceğimiz iki veya daha fazla idolümüz olabilir.
Uyarlanabilir mi?: Yeni şeyler öğrenmek ve kişilik gelişimini öğrenmek neredeyse imkansız olduğundan, düşünce süreciniz konusunda katıysanız, yalnızca uyarlanabilir olduğunuzda öğrenebilirsiniz.
Eğlenceyi sevmek: Her zaman hedefler için çalışan ve ciddi ve sıkıcı bir insan olarak kalarak asla kendi hayran kulübünü geliştiremez, eğlenceyi seven, ciddi tartışmalar sürerken biraz mizah katın, bu monotonluğu kırar. Odada rutin ve stres balonunu da patlatın. Ama kontrollü ve kabul edilebilir bir şekilde yapın.
Zaman Yönetimi: Zamanınıza bağlı kalmanız çok önemlidir, bu, neyi ne zaman ve nasıl yapacağınıza, hayır diyeceğinize ve neyi nereye planlayacağınıza karar vermenize de öncelik vermenize yardımcı olacaktır. Zaman yönetimi ile önceliklerinizin, zamanlamanızın ne olduğunu öğreneceksiniz, bu daha iyi ekip yönetimi niteliklerini yansıtacak ve liderlik edecek bir konumda olacaksınız. Ama önce kendini yönet, sonra ekibini iyi yönet.
Cesaret: Kararınız iyi bir kalitedir, ancak düşüncelerinizi ve kararlarınızı nasıl ifade edeceğinizi öğrenmeniz gerekir. Kazan-kazan çözümü en iyi yaklaşımdır, ancak katı kararlar almak zorunda olduğunuz durumlar vardır, cesaret bu planlara bağlı kalmaktır, ancak akıllılık, dahil olan tüm paydaşları ikna ederken bunu sorunsuz bir şekilde halledebildiğiniz zamandır
Büyük ev sahibi: Partinin sizin tarafınızdan düzenlenip düzenlenmediği önemli değil, önemli olan çevredeki insanlara şu gibi sorular sorarak endişe göstermektir: Biraz atıştırmalık yemelisiniz, bu iyi, biraz su iç, uzun süredir dans ediyorsun. Ben yiyecek bir şeyler alacağım, gelir misin?
Başkalarını tamamlayın: Birinin harika göründüğünü görürseniz, onlara iltifat etmek her zaman iyidir, bunun için sizi seveceklerdir. Bu sadece kıyafetle ilgili değil, olağanüstü zaferleri, konuşmaları veya en çok hayran olduğunuz diğer nitelikleri için de geçerlidir.
Okuyun: Okuma alışkanlığı kişiliğinizde harikalar yaratacaktır. Çok uğraştığınız değişiklikler otomatik olarak içinizde gelecektir. Sizi içeriden dönüştürecek ve bugüne kadar farkında olmadığınız içsel gizli güçlerinizi uyandırmanıza yardımcı olacaktır. Daha fazla okuma, kendiniz hakkında iç gözlem yapmanıza yardımcı olur ve günlük iç gözlem alışkanlığınız olduğunda, daha iyi bir insan olarak gelişme şansınız olur ve zamanla ve düzenli uygulama ile kişilik gelişimine yol açarsınız.
Kişilik gelişimi için Davranışsal İpuçları
Vücut tipinizi bilin:
Vücut tipinizi, sıska, şişman, atış boyunu, dolgun veya uzun bacaklı bilmek önemlidir. Ayrıca yüz tipiniz nedir, yuvarlak mı, oval mi, düz mü yoksa seçkin yüz kesimli mi? Saç tipiniz, yapınız ve renginiz nedir? Ten renginiz ve tipiniz. Cildiniz kozmetiklere alerjisi var mı, güneşe veya soğuğa karşı hassas mı? Bu soruların cevabını öğrendikten sonra, gardırobunuzda kozmetik konusunda nelere sahip olmanız gerektiği ve neleri asla denememeniz gerektiği konusunda daha iyi bir fikriniz olacak.
Kıyafetiniz üzerinde çalışın: Ortama ve duruma göre giyinin, resmi partiye giderken tek parça elbise veya parlak bir üst veya blazer giyinmeyi deneyin. Zarif takılarla. Makyaj ipuçlarını da öğrenin. Aynı şekilde günlük resmi resmi kıyafetlerinizi ve aile işlevleri kıyafetlerinizi ayırt edin. Spor kıyafetleri, uyku kıyafetleri ve alışveriş kıyafetlerini ayrı ayrı alabilirsiniz, bu her seferinde kendinden emin ve taze görünmenizi ve hissetmenizi sağlayacaktır.
Aksesuarlar: Aksesuarlar, kişilik gelişiminize katkıda bulunmanın harika bir yoludur. Size en uygun olanı bilmeniz gerekir. Ayrıca bu aksesuarları takarken kendinizi güvenle taşıyabilmelisiniz. Sadece size yakışan ya da alışveriş sepetinde ya da rafta en çok beğendiğinizi satın almak yanlış bir seçimdir. Aksesuarlar, ayakkabılarınızı, mücevherlerinizi, çantalarınızı, parfümlerinizi, saatlerinizi, kalemlerinizi ve erkek çocuklar için, kravatlarınızı, kol düğmelerinizi, cüzdanlarınızı, kartvizitliklerinizi, dizüstü bilgisayar çantanızı harika bir görünüm için oluşturur.
Beden diliniz: Konuşmanın %70’ini vücudunuzun yaptığı evrensel olarak kabul edilir ve insanlar sizi konuşmanızla değil, hareketlerinizle yargılar. Bu nedenle, konuşurken vücudunuzun ne ilettiğini bilmeniz gerekir, amacınızı dile getirdiğinizde çok agresif veya çekingen mi geliyor? İnsanlar, söylediklerinizi konuşacak özgüvene sahip olup olmadığınızı veya zihninizin ve ağzınızın her ikisinin de farklı yönlerde olduğunu yargılayacaklardır. Vücudunuza ve dinleyicilere ilettiği sinyallerine dikkat edin.
Özgün olun: Kişilik gelişiminde dikkat edilmesi gereken bir sonraki çok önemli nokta özgün olmaktır. Orijinalin her zaman bir kopyadan daha değerli olduğu çok ünlü bir sözdür, bu nedenle, olmadığı gibi davranmak yerine her zaman olduğu gibi olmalıdır. Bu dünyadaki her bir birey benzersiz bir mülkle kutsanmıştır ve bu nedenle o mülkü korumak veya geliştirmek o bireyin görevidir. Bir birey asla başkasının kişiliğini kopyalamaya veya çalmaya çalışmamalıdır. Ayrıca, her zaman başkalarından sadece iyi alışkanlıklar edinmeye çalışması çok önemlidir.

Alinti
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
İçinde bilinmeyen bulunan ve bilinmeyenin alacağı değerlere göre doğru ya da yanlış olan ifade.
 
Top