Flatcast,radyo Ayarlari Okumadan Gecmeyin

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Flatcast radyosu kurması çok basit, fakat sorunsuz bir yayın yapması o kadar basit değil.

Bunun için Djlerin modemindeki UDP 40123 portunun açılması gerekiyor. Gerekip veya gerekmediğini nasıl kontrol edebiliriz?

Yayın yaparken Expert Mode geçin , chat penceresinin üzerine giderek sağ seçenek ile show statistics tıklayın.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Port Açmak

Modemimizin Modelini Seçip Gereken İşlemler İçerisinde Anlatılmıştur.Sizden İp Adresi İsteyecektir Arkadaşlar Siz İp Adresini Kafanıza Göre Yazın 192.168.88.251 Gibi Yazalım
En Son Aşağıdaki Resimdeki Kısma Geldiğimizde
as7cuKV.png

Bilgisayarımız ‘ BAŞLAT ‘ Çalıştır ‘ o kısma cmd yazıp tamam diyoruz
0hQLZJh.png

ve aşağıdaki kısma sadece ipconfig/all yazıyoruz ve entere tıklıyoruz
fXdBsAc.png

e6I9OKL.png

ve
C1NDjNm.png

İp Adres : 192.168.1.33 bu ip adresimizi yukarda belittiğim resme yazacağız
6lWscdv.png

ve işlem tamamdır arkadaşlar hepsi bu kadar yok kimileri o kısma kendi ip adresinizi yazın kimileri demiş farklı yollarla program sunmuş hepsini denedim arkadaslar ama hiç birinin alakası bile yok bu anlattığım kısa ve öz arkadaşlar ben denedim sıkıntı yok tıkır tıkır geliyorlar ve hiç sorun yok.

Bir Teşekkür Yorumlarınızı Bekliyorum Birde Arkadaşlar Yayına Girerken bilgisayarımızda hangi virüs programını kullanıyorsak eğer onu geçici sonlandıralım yaani durduralım yayın alacağımız esnada bazen firewall portu engelliyor örneğin avast internet scrutiy kullanıyorum program portu engelliyor siz sonlandırın programı yayın alırken hiç bir sıkıntı olmaz artık.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
2.3 gündür Flatcast a sorun var ondan ola bilir dünden 1 gün önce hic bir radyo yoktu :((

ondan diil radyoyu kurarken son kısmında saat tarih falan ayarlıyosun benmkinde onları sormadan direk geçti web de yazıyorum radyonun adresini sayfa bulunamadı diyo yardım edermisiniz lutfen nerde hata yapıyorum

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
ondan diil radyoyu kurarken son kısmında saat tarih falan ayarlıyosun benmkinde onları sormadan direk geçti web de yazıyorum radyonun adresini sayfa bulunamadı diyo yardım edermisiniz lutfen nerde hata yapıyorum

Flatcast, el degismis yeni ayarlar yapiliyor tam duzene girince sayfalar acilir öteki ayarlarida sifreni girince rahatlik la istedigin sekilde duzenliye bilirsin Basarilar