Feminist Fadime

Anelka

Üye
Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren feminism hareketlerinin liderleri Fransa nın başkenti Paris te biraraya gelmişler. Sorunlarından felan bahsedip, kendi aralarında bazı kararlar alıp, bu kararları uygulamaya koymak üzere ülkelerine dönmüşler ve bir yıl sonra aynı tarih ve aynı yerde tekrar toplanıp, yapılan çalışmaları değerlendirmeyi kararlaştırmışlar.

Aradan bir yıl geçmiş ve aynı yerde tekrar toplanmışlar. Alman feminist kadın söz almış
-Arkadaşlar burada aldığımız kararları ilk önce eşimin üzerinde uyguladım. Ona eğer bu evde yemek yemek istiyorsa kendi yemeğini yapmasını söyledim. Kalabalık heyecanla ne olduğunu sormuş. Alman feminist devam etmiş
-1. gün bir şey görmedim, 2. gün bir şey görmedim, 3. gün bir baktım eşim bana da yemek yapıyor.
Hemen ingiliz feminist laf almış
-Arkadaşlar burada aldığımız kararları bende ilk önce eşimin üzerinde uyguladım. Ona eğer bu evde temiz tabakta yemek yemek istiyorsa kendi tabaklarını temizlemesini söyledim demiş ve devam etmiş 1. gün bir şey görmedim, 2. gün de bir şey görmedim, 3. gün bir baktım eşim benim tabaklarımı da temizliyor.
Bu sefer İtalyan feminist söz almış
-Arkadaşlar burada aldığımız kararları bende ilk önce eşimin üzerinde uyguladım. Ona eğer temiz elbise istiyorsa kendi elbiselerini temizlemesini söyledim demiş ve devam etmiş 1. gün bir şey görmedim, 2. gün de bir şey görmedim, 3. gün bir baktım eşim kendi elbiselerinin yanında benimkieride temizliyor.
Bu şekilde devam etmş ve söz sırası bizim FAdime' ye gelmiş.
-Arkadaşlar burada aldığımız kararları bende ilk önce eşimin üzerinde uyguladım. Ula temel dedim, bu elbiselerini ütülü görmek istiyosan kendi elbiselerini kendin ütüleyeceksin. Kalabalık eeeeee ne oldu Fadime diye sormuş.
FAdime devam etmiş.
-1. gün bir şey görmedim, 2. gün de bir şey görmedim, 3. gün sol gözüm hafif hafif görmeye başladı.