Feminist Dünyada Erkek Olmak

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
FEMİNİST DÜNYADA ERKEK OLMAK kitabı, güncel birçok soruna değinmektedir.
wi:220

Kitap, içerik olarak günümüzdeki kadın erkek ilişkilerini temel alarak çıkarımlar yapmakta, kadınların geldikleri nokta ve kazanımları ile erkeklerin düştükleri nokta ve kayıplarını açıklamaktadır.

Erkeğin ve kadının varoluştan gelen içgüdülerini ortaya çıkarmakta; kadın ve erkek arasındaki yaratılış farklılıklarına değinerek, ilişki, aile kurma gibi konularda bu farklılıklardan yola çıkarak sunumlarda bulunmaktadır.

Bilinen tarihsel süreçten bu yana kadın erkek ilişkisini incelemekte, çıkarımlar yapmakta, geldiğimiz durum ile karşılaştırmaktadır. Zaten var olan ve olası sorunları ortaya dökerek çözümler sunmaktadır.

Gerçeği ve göz ardı edileni ortaya koyarak, her şeyin farkında olan bilinçli bir toplum oluşturulması ve bu sayede iyiye giden dünyada nasıl var olunabileceğinin sırlarını paylaşmaktadır. Kitabın mihenk taşı konumunda olan Redpill öğretisi ile erkeğe; sorunlarıyla nasıl başa çıkabileceğini, nasıl kendini geliştirebileceğini, iyiye giden dünyada bastırılmamış bir erkek olarak nasıl var olabileceğini göstermekte, ona çetrefilli yolda ışık tutmaktadır.

M

Misafir847

Ziyaretçi
Feminizmi birçok kişinin yanlış anladığını düşünüyorum. Feminizm erkekler üzerinde güç kurmak isteyen, onlardan üstün olduğunu düşünen bir düşünceyi savunmuyor ve erkeklerden nefret de etmiyor. Sadece erkeklere gerek politikada gerek sosyal yaşamda verilen hakların kadınlara da verilmesini savunuyor yani eşitliği.
O yüzden ben de bir kitap önerisinde bulunmak istiyorum, Virginia Woolf'un "A Room of One's Own" kitabını okursanız bir şeylerin daha çok netleşeceğini düşünüyorum. :)