• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Facebook’tan bir Snapchat özelliği daha

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Daha önce popüler uygulama Snapchat'i satın almak isteyen ancak başaramayan Facebook şimdi de rakip bir uygulama geliştiriyor.

Facebook’un Snapchat ile imtihanı bitmiyor. Google’ın ortak olduğu anlaşılan Snapchat’i satın alamayacağını fark eden Zuckerberg şimdi de başka bir yöntemle Snapchat’e rakip oluyor. Facebook’un uygulama geliştirme ekibi, gelişmekte olan ülkelerde rahatça kullanılabilmesi için Flash isimli yeni bir uygulama geliştirdi.

72917

Uygulama Snapchat’e çok benziyor ancak telefonda sadece 25 MB yer kaplıyor. Ayrıca, çok zayıf internet bağlantılarında bile rahatça çalışabiliyor.

Snapchat ise mobil cihazlarda 70 MB yer kaplıyor ve fotoğraf/videoları gönderip almak için geniş bant internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Facebook kısa süre önce de Asya ülkelerinin Snapchat’i olarak bilinen Snow uygulamasını satın almak için yüklü bir teklif yapmış ancak olumsuz cevap almıştı.
 
Top