• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ey kalbi suhuletini hasreden, esirgemeyen Biiznillah…

MustafaCİLASUN

Özel Üye
Özel üye

Bilmem ki kızım mı desem
Yüreğinden sökün eden himmeti nasıl ifade etsem
Sineme sürur bahşeden, edebiyle gıyabi nazarları üzerine çeken
İnsanın gönlünde coşku hissttiren, hilmiyle sabrı terennüm eden, sukutu ar bilen
Derd-i gamını aşikar eylemeyen, öğrendiği ve azmettiği bilgiyi hayatına aksettiren bir erdem

Oysa hiç tanımazdım
Zira kendi halinde yazmaya çalışan bir adamdım
Vakit darlığı sıkıntısıyla tashih etmeye dahi fırsat bulamayan nazardım
İçinde bulunduğum zaman, gönlüme ne düşmüşse o an yazan ve paylaşan hicrandım
Birçok vefakar ve kalbi selim nefesler kıymet atfedip yorum yapsalar, kanaat yazsalar sızlanırdım

İnsan sabrınvecdiyle durulmalı
Her lahzasında dirilmenin şevkiyle kanaate ram olmalı
Sevdasını vuslata adamalı, aşkın her kadresinde kalbinin telleri inşirah yaşatmalı
İrfan ve itibarı ancak O’nun rızasında anlamlaştırmalı, ruhunu celbedeb öteyle barışık olmalı
Her nefesi, cazip sanılan teni, hissiyetı celbeden şerri, nefsin sefası olarak anlayıp, uzaklaşmalı

Biiznillah kardeşim kederli
Suskun bırakan dertlerin çilesinde el hak muteberli
İkinci bir doğuşun neşesiyle sezgide bereketli, hassasiyette dirlikli
En önemli tavsiyem, aklını ve izanını, kalbini ve iradesini çok iyi değerlendirmeli
Asla zan içinde beslenmeden, hüsn-ü zan için sarfettiği gayreti tedbirli şekilde sarf etmeli

Şair olamadığım için şiir yazamam
Kıymetli okur ve dostların gösterdikleri teveccühe edepsizce karşı çıkamam
Sadece “yazanım” yazdıran kudret adına heyecan duyan fukarayım, aşktan ne anlarım
Sevda adına hangi kitabı okusam derin bir üzüntüyle sancı yaşarım, nadanlığıma çok inanırım
Hanif yürekli, edebin en latifiyle hal ikliminde tesettürlü, hakikat için şevkli kardeşime en kalbi muhabbet ve hürmetlerimle efendim…

Mustafa CİLASUN