• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Evlilik böyle birşey.. (olmalı !)

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
14t0bxf.jpg

Yaşlı çift evliliklerinin 50. yılını kutluyormuş. Kahvaltı yaparken kadın :

“Elli yıl boyunca hep kocamı düşündüm ve ekmeğin güzel kabuklu kısmını ona verdim. Bu tadı bir kez de ben tadayım”

diye düşünmüş. Kabuğu kendine, içini kocasına vermiş. Tahmininin tersine kocasının yüzü aydınlanmış… Heyecanla elini öperek :

“Sevgilim, bana günün en büyük mutluluğunu verdin. Ben ekmeğin içini severdim ama elli yıl boyunca sen daha çok seviyorsun diye istemedim”

demiş.

Hayat arkadaşınız , hayatınızdır ...

Herkesin böyle bir hayat arkadaşı olması temennilerimle ...

alona_34

Üye
... ve hatta evlilik kurumuna olan saygı gözlemlediğim, gözlemleyebildiğim süre içerisinde o kadar yozlaştı ki bu şekilde bir grafik eğrisi yakın gelecekte evlilik değil birlikte yaşam felsefesinin benimseneceğini gösteriyor.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Evlenirken evlilik sözleşmesinin yapıldığı bi toplumda, evlilikten bişey beklenmesi mantıksız zaten
İlişkiler çıkar ilişkisi hep.
Nerde o eski mutlu evlilikler
Rabbim hepimize böyle eşler nasip etsinnn :)

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Daha önce okumuştum bu yazıyı .. Gönül bu şekilde olmasından yana ancak .. İleride yapılacak evliliklerin birçoğu mantık üzerine olacaktır bana göre .. Sağlam temelli ilişkiler, evlilikler oluşturmak çok zor duruyor uzaktan bana ..Aman çocuk sahibi olayım ya da benim maddi ihtiyaçlarım karşılansın da gerisi önemli değil şeklinde düşünücek evlenicek olanlar .. Bu şekilde düşünüyorum ve çevremden de bu şekilde düşündüğüm için tepkiler alıyorum .. :D Ama bu hiç önemli değil düşüncemin arkasındayım :P

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
mesela başta benden tepki alıyosun bu konuda .. bu düşüncene hem saygı duyuyorum hemde kızmadan edemiyorum . sonuçta mantığını oturtup evlendiğin bi adama karşı belki aşk olmuyacak hissettiğin ama sevgi kesinlikle olucak .. bunu arttırmakta azaltmakta ikinizin elinde . hani ben hediye alınca bana kızıyodun ya işte o hediyeyi aldığnda sanki kendi ihtiyacını karşılamış gibi yada kendine bişey almış kadar mutlu olabiliyor insan .. çünkü karşındakini başkası olarak düşünmüyosun o andan itibaren . Belki şuanlık bu söylediklerim yada içinde bulunduğum durumla alakalaı . gelip geçicide olabilir ama ben kalıcı olmasını isterim . sonuçta mantyık evliliği bile yapılsa karşındaki insanı sevmezsen o hayatı paylaşamazsınn mercimekim :P mecburen insanları seviyoruz :P :D

Top Bottom