Evcil Hayvan Edinmeyi Düşünmeyenlere Duyurulur

Papatya

V.I.P
V.I.P
Yaoyao Ma Van As muhteşem çalışmalarıyla minik dostlarımızı bize çok daha sevdiren bir sanatçı...
Üstelik bu çizimlerinin her birinde sımsıcak hikâyeler gizli.

Hepsi de en iyi dostunuzla birlikte geçirdiğiniz zamanlardan, iniş ve çıkışlarla dolu hayat temponuzdan, özverili ve eşsiz bir dostluğun güzelliğini gösteren gerçek deneyimlerden ilham alınarak resmedilmiş.
BoredPanda'dan derlediğimiz bu içeriği okurken arkanıza yaslanın ve kendinizi çizimlere gizlenmiş en güzel duyguların kollarına bırakın.

4zAWgG.jpg

Bu sanatçı kendini hayvansever, vegan, sanat yönetmeni, illüstratör, ressam ve nadiren de animatör olarak tanımlıyor. Los Angeles'da yaşayan Yaoyao Ma Van As, Disney Tv Animation, Warner Bros, Ricky and Morty, Stoopid Buddy Studios, ve Starnburns Industries gibi dünya çapında bilinen firmalarla çalışmış. Bugün ise tamamen kişisel olan projesine odaklanmış durumda: "Bir kız ve köpeği"??

İşte o bir kız ve köpeğin ilişkisini anlatırken kalpleri Adana pamuğu kadar yumuşatan çizimler?

Yaoyao fikirlerinin çok farklı bir yerden geldiğini söylüyor ve ekliyor: "Köpeğim Parker benim ilham kaynağım. Onu dört yıl önce evlat edindik ve o zamandan beri de dünyamın merkezi"

"Kendimi bildim bileli çizim yapıyorum. Belirli zaman aralıklarıyla çizerdim ancak hiçbir zaman profesyonel anlamda çalışmadım. Bu illüstrasyonları bir yıl önce yapmaya başladım çünkü çizim yaptığım zamanlara dönmek istiyordum." Çizim süreci hakkında kendisine yöneltilen soruları ise şu şekilde cevaplıyor sevimlilik abidesi: "Photoshop programını kullanıyorum. Genellikle kabataslak bir çizimle başlıyorum daha sonra yerel renklerle çalışmaya devam ediyorum. Çizim iyice ilerlediğinde ve belirli bir görüntü oluşmaya başladığında ise ışık ve gölgeleri vurguluyorum. Bir parçayı bitirmek bile iki ile dört saat sürüyor. Kendimi sürekli farklı şeyler yapmaya zorluyorum. Çok sayıda denemeyle doğru orantılı olarak çok sayıda hata meydana geliyor. Bu da oldukça fazla zaman alıyor."

En kısa yolculuklara hazırlanırken de

mobgP0.jpg

Keşfedilmeyi bekleyen rotalara uzun soluklu yolculuklar yaparken de?

VDO8VZ.jpg

Gece rüyasında da

lZXPyr.jpg

Gündüz düşünde de

r14XV3.jpg

Hüznün bir dövme gibi yüzündeyken de

AzV8qv.jpg

Ateş böcekleri etrafını sardığında

yqWJlk.jpg

Çılgınlar gibi eğlenirken

NDX84a.jpg

Papatya