Evcil Dostunuza Verdiğiniz İsim Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor?

Lelis

Ben O Eski Ben Değilim!!!
V.I.P

Minik sevimli dostunuza isim seçmek tahmin ediyoruz ki hiç kolay olmamıştır. Bella, Cindy, Duman, Lilith, Roka, Nugget, Miyu, Zilli… Evcil hayvanınız için seçebileceğiniz pek çok isim bulunuyor. İsim belirlerken evcil hayvanın hem fiziksel hem de karakteristik özelliklerine göre karar verebilirsiniz. Ancak ilginç olan şu ki; onlar için seçtiğimiz isim aslında onların karakterinkinden çok, bizlerinki hakkında bilgi veriyor. Evcil dostunuza bir insan adı mı verdiniz, yoksa bir yiyecek adı mı? İşte evcil dostuğunuza verdiğiniz ismin kişiliğiniz hakkında ortaya çıkardıkları.

Bir yiyecek/ içecek ismi​

evcil dostunuza

İsim örnekleri: Zencefil, Roka, Nugget, Reçel
Anlamı: Evcil hayvanınıza bir yiyecek adı verdiyseniz, kesinlikle yemekten zevk alan birisiniz. Siz yaşamak için yemiyor adeta yemek yemek için yaşıyorsunuz. En sevdiğiniz yemekler kadar evcil hayvanınızı da seviyorsunuz. Aslında bu güzel bir seçim. Çünkü yemekler, insanlarda olumlu hislerin uyanmasını sağlar. Evcil hayvanınıza bu şekilde isim vererek, bu olumlu enerjiyi onlara yansıtırsınız. Acele etmek sizin hayat tarzınıza uygun değil. Siz, hayatının her anının tadını çıkarmayı seviyorsunuz.
Aynı zamanda sosyal birisiniz. Sosyal bağlar sizin için büyük önem taşıyor. Harika bir mizah anlayışınız var ve sevimli görünen şeylerden hoşlanıyorsunuz.

Bir insan ismi​

evcil-2.jpeg

İsim örnekleri: Max, Hakkı, Bobby, Maya, Melahat
Anlamı: Evcil hayvanınıza bir insan adı verdiyseniz, bu ona büyük saygı duyduğunuzu gösterir. Onu çocuğunuz ya da kardeşiniz gibi seviyorsunuzdur. Her canlıya saygılı davranan sevgi dolu ve şefkatli bir insansınız. Hassas ve gözlemcisiniz. İnsanlar size dürüstlüğünüz ve pozitifliğiniz için değer veriyor.

Tarihsel veya mitolojik bir isim​

evcil dostunuza

İsim örnekleri: Thor, Napolyon, Frida, Lilith, Balder
Anlamı: Evcil hayvanınızın tarihi veya mitolojik bir adı varsa, ya kitap aşığısınız ya da öğrenme tutkunu. Aynı zamanda dikkatli ve akıllısınız, geleceğinizi planlayarak adım atıyor ve otoriteden hoşlanmıyorsunuz.
Öte yandan, yaratıcısınız ve güçlü bir bireysellik duygunuz var. Mutlaka bir anlam arıyorsunuz. Bu yüzden evcil hayvanınızın adının bile anlatacak bir hikayesi olmalı.

Bir hayvan adı​

evcil dostunuza

İsim örnekleri: Miyu, Karabaş, Boncuk
Anlamı: Eğer evcil hayvanınıza böyle bir isim koyduysanız, bu sizin her zaman soğukkanlı ve realist olduğunuz anlamına gelir. Zor durumlarda kontrolünüzü sağalayabiliyorsunuz ve mantık sizin için her zaman duygularınızdan önce geliyor. Doğaya değer veriyorsunuz, dışarıda vakit geçirmekten keyif alıyorsunuz ve spor yapmayı seviyorsunuz.

Bir unvan adı​

evcil-3.jpeg

İsim örnekleri: Kraliçe, Kral, Prenses, Prens
Anlamı: Evcil hayvanınıza bir unvanı ad olarak verdiyseniz bu sizin son derece yumuşak kalpli biri olduğunuzu gösterir. Oldukça hassassınız ve nadiren duygularını saklarsınız. Ayrıca evcil hayvanınızı öyle çok seviyorsunuz ki ona adeta tapıyorsunuz ve rahat etmesi için her şeyi yapıyorsunuz.

Edebi veya kurgusal bir karakterin adı​

evcil-4.jpeg

İsim örnekleri: Hermione, Luna, Romeo
Anlamı: Evcil hayvanınıza kurgusal bir karakter adı verdiyseniz, o zaman ya bir kitap kurdu ya da bir film tutkunusunuz. Sizi etkilemek kolay değil ama birisi bunu başardığında inanılmaz derecede bağlanıyorsunuz. Zeki insanları seviyorsunuz, bu nedenle evcil hayvanınızın da entelektüel bir adı olmalı.
Her zaman alışılmadık olanı tercih edersiniz, bu yüzden benzersiz bir edebi isim seçtiniz.

Alıntı
 
Top