En Tatlı Çikolata

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Küçük bir kasabada, büyükannemle birlikte yaşayan utangaç bir çocuktum. Arkadaş edinmekte zorlanırdım ve kendimi çoğu zaman yalnız hissederdim. Bir gün, büyükannem bana bir sır verdi: En lezzetli çikolataları yapmak için özel bir tarifi vardı. Bu çikolatalar sadece tadıyla değil, aynı zamanda içinde barındırdıkları sihirle de özeldi.

Her cuma günü, büyükannem mutfağını çikolata kokusuyla doldururdu. Kakao çekirdeklerini öğütür, baharatlar ekler ve sihirli sözlerini fısıldardı. Çikolatalar soğuduğunda, onları özenle sarar ve bana verirdi. Bir ısırık almamla birlikte, tüm endişelerim kaybolur, kalbim mutlulukla dolardı.

Bir gün okulda zorbalığa uğradım ve eve ağlayarak geldim. Büyükannemi kucakladım ve olanları anlattım. O bana bir çikolata verdi ve "Endişelenme yavrum," dedi. "Bu çikolata sana sihirli bir güç verecek."

Çikolatayı yedim ve birdenbire kendimi daha güçlü ve cesur hissettim. Ertesi gün okula gittim ve zorbalara karşı dik durdum. Sesimi yükselttim ve onların haksız davranışlarını durdurdum. O günden sonra kimse bana zorbalık edemedi.

Büyükannemin sihirli çikolataları sadece lezzetli değildi, aynı zamanda bana özgüven ve cesaret kazandırdı. Her ısırıkta sevgi ve sihir vardı. Yıllar sonra bile, o çikolataların tadını ve büyükannemin sevgi dolu sözlerini asla unutamam.

En tatlı çikolatam sadece bir lezzet değil, aynı zamanda bir aile yadigarı, bir sevgi göstergesi ve bana kendimi özel hissettiren bir anıydı.​