• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Dostluk Sözleri, En Yakın Dostlara Sözler

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Dostluk, dünya üzerinde en zor kurulan ilişkilerden birisidir. Öyle ki, onu kazanmak için ayrı, kaybetmemek için ayrı çaba harcarsın. Dostluk için çok şey feda etmek gerekir ki bu da insanların bazılarını zorlar ve gerçek dostun kim olduğunu ortaya çıkarır. İşte bu yüzden dostluk sözleri değerlidir. Dosta söylenmiş sözler her zaman altı dolu olan, anısı olan ve derin kelimelerdir… Dosta sözler kolay yazılabilir ama aslında altını doldurmak zaman alır…

En Yakın Dostlara Sözler

• Eğer bu hayatta güvenebileceğin bir dostun varsa, sen çok şey kazanmışsın demektir. Eğer çevrende güvenebileceğin tek bir dostun bile yoksa, sen çoktan kaybetmişsin demektir.
  • Dostunuz varsa kıymetini iyi bilin… Elindekileri, ancak kaybedince anlayan bir varlıktır insan ama dost bulmak öyle zordur ki, değerini kaybetmeden anlamak en iyisidir…
  • Dostluk menfaatten çok uzak bir yerlere yerleşir, ne zaman ihtiyacın olsa hep çevrendedir. Sen aradığında değil, aramadan da yanına gelen, sen istemesen de ellerinden tutan ve sen beklemesen de seni sancılı günlerinden çekip kurtarandır…
  • Eğer bir insana dostum dediysen çok şey demişsin demektir; anne, baba, kardeş… Tüm anlamlardan bir parça vardır içinde. Dostun seni arkandan bıçaklamayan ve senin sevincine de derdine de ortak olandır.
  • Dost dediğin seni dinler ve anlamaya çalışır. Asla sana kendini yalnız hissettirmez ve kendini suçlayarak geçirdiğin bir hayatı yaşamana izin vermez
  • Dostluk nedir biliyor musunuz? Sen ağlarken seni güldürmeyi bilen, sen mutluyken mutluluğu katlayan ve acı çekerken de acını çekip alan ve sana huzur veren insandır.
  • Dostlarınızı iyi seçin çünkü dost bildikleriniz en yakınınızdaki düşmanınız oluveriyor aniden. Dostluklarınızı sağlam temellere kurmazsanız en ihtiyacınız olan zamanda aniden yıkılabiliyor bir gün…
  • Dostluk öyle ender bulunan bir şeydir ki, eğer sadece bir tane bile varsa sen çok şanslısın demektir. Dostluk kardeşten de ötedir, dostluk hayatının anlamıdır…
  • Eğer kendini yalnız hissediyorsan dostun ile mutlu ol ve ona anlat tüm dertlerini. Eğer o senin gerçek dostun ise bir şekilde bulur çaresini…
  • Sen benim öyle büyük bir dostumsun ki, seninle birlikteyken her derdimin çaresi var sanki ve tüm mutluluklarım olduğunun iki katı büyüklüğünde gibi… Sen bu dünyada eşine zor rastlanan bir dost ve kalbi yüce bir insansın…
  • Seni hayatıma aldığım günden beri hayat artık çok daha kolay çünkü senin gibi güzel bir dosta sahibim ve tüm dertlerimi alan, sevinçlerimi çoğaltan senin gibi mükemmel bir insanla yaşıyorum tüm anılarımı…
  • Her insanın hayatta senin gibi bir dostu olmalı… Hiçbir zaman kendini yalnız hissetmemek ve her daim seni anlayan birisine sahip olmak için her insanın senin gibi bir dostu olmalı bu hayatta

Arkadaşlar dostlukla alakalı bildiğiniz daha sözler varsa ekleyebilirsiniz tesekkürler

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Dostları olmalı insanın
Ermiş, bilge
Hayatı ezbere okuyabilen
Düşünmediklerini
Düşündüren

Seni bir cambaz ipinde
Güvenle tutabilen
Gerektiğinde
SeninEçün ateşi yutabilen...

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
DOSTLUK ÜZERİNE

Hani diyordum ya...
İnsanın gerçekten mükemmel bir dostu olsa.
Ona şöyle içine sindire sindire
kocaman bir sarılacağınız,
Yüreklilikle ! 'Canım benim' dediğiniz,

Telefonda bile saatlerce konuştuğunuz
sıcacık biri.
Cesur, sempatik, azimli, kararlı,
Arayan soran 'seni özlüyorum' diyen biri
Böyle biri ile her şeyi konuşabilir
paylaşabilirsiniz.

Yanıltmaz, anlayışla karşılar her şeyi.
Hataları, günahları, sevapları,
her şeyi konuşabilirsiniz onunla.
Bir arayış içinde olmanıza gerek yok
O, kendiliğinden çıkar gelir zaten.

Bir gün bakarsınız kapınızda,
Bir de bakmışsınız sımsıcak sohbetler, derin konular, sırlar.
Kimseye söyleyemediğiniz,
En yakınınıza anlatamadığınız,
Geçmişteki izleri,
Geleceğe dairlerinizi,
Sadece ona anlatırsınız.

Yaşasın, doya doya yaşasın,
Doya doya yaşatsın.
Beyninden değil, yüreğinden versin.
'Olsun varsın, paylaşırım' desin.
Bir dostunuz olsun...

Dost olsun...
Ama gerçek bir dost.
Dostluk, çınar gibidir.
Meyvesi olmasa da gölgesi yeter.

Alfred CAPUS.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Adaletin Şerefi , Şerefsizlerin Eline Geçmiş.
Kiminin Namusu Yok, Kiminin Şerefi Yok,
Kimini Adamlığı Yok!
Açık Ve Net Söylüyorım;

BENİM DE BU KAHPE DÜZENE EYVALLAHIM YOK . . !

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Kim istemez ki, dostuyla her şeyi paylaşmayı konuşmayı dertleşmeyi. Herkesin bir dostu vardır. Herkesin bir dostu olmalı. Güldüğünde seninle beraber mutluluğunu paylaşabilen gülebilendir. Ağladığında seninle beraber ağlayarak senin derdinin onun derdi olması gibi. Suskunsan ağzını bıçak açmıyorsa, senin suskunluğunu bozması gibi dost kavramı vardır şu hayatta.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Kaplumbağalar neden uzun ömür sürer?
Teslim olmuştur da ondan.
Sadece yolunu yürür.
Acelesi yok.
İhtirası yok.
İhtiras olmayınca vakit bollanır.
Hırs daraltır.
Hem vakti daraltır.
Hem yüreği.
Ne der erenler?
- Hırs sebebi hasarettir.
Ne demek bu?
Hırs insanı çürütür.
Çürür mü insan?
Çürür elbet.
Hırs çürütür.
Her şeyin hırsı var.
Para hırsı.
İktidar hırsı.
Kadın hırsı.
Makam hırsı.
Post hırsı.
Dost hırsı.
İnsan denen bu varlık.
Nefs sahibidir.
Nefs: İnsanın hırslarının toplamıdır.
Hele bir teslim ol.
Sen ne kadar kılsan da…
Karar üstünde bir karar vardır.
Teslim ol.
Huzur bul.
Teslim olmayan.
Durulmaz.
Durulmayan.
Huzur bulmaz.
Eğer huzur bulsaydı…
Kaplumbağalar değil…
İnsan sürerdi bu ömrü...

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bir Dost Ariyorum
📷
Bir dost
📷
arıyorum,
📷
bir can
📷
ariyorum,
📷
herseyimle
📷
güvenecek
📷
En kötü
📷
günümde,
📷

📷
benimle aglayıp,
📷
benimle
📷
gülecek
Dokunma
📷
📷
kalbime,
📷
bugün
📷
zayıf
📷
günüm,
📷
istemem
📷

📷
böyle görmeni
📷
Bir evet
📷
Demezsen,

📷
bu Can
📷
bu bedenden gitti
📷
gidecek

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Kadın, erkek fark etmez
Bir dost olsun ama gerçek olsun.
Aradığınızda işinizi değil, sizi sorsun.
Kötü gününüzde ev sahibi,
İyi gününüzde kiracınız olsun.
Anlatsın, konuşsun
Açık seçik, korkmadan,
Güvensin.
Cinsiyeti olmasın,
Bir kartal kadar haşin,
Bir maymun kadar şaklaban,
Bir ceylan kadar narin olsun.
Doğru söylesin,
Gözleriyle ve kalpten konuşsun.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Mevlana'mız der ki; Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.