Dostluğun Değeri

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
  • Aklın bağlamadığı dostluğu, akılsızlık kolayca çözebilir. (Shakespeare)
  • Ayıpsız dost arayan, dostsuz kalır. (Mevlana)
  • Başkalarıyla ilgilenirsen, iki ay içinde birçok dostlar kazanabilirsin, başkalarının seninle ilgilenmesini beklersen iki yılda bile tek dost kazanamazsınız. (Dale Carnegie)
  • Bin kişinin dostluğuna, bir kişinin düşmanlığını satın alma. (Hasan-ı Basri)
  • Bir düşman çoktur, fakat bin dost az. (Asaf)
  • Birçok arkadaşlarımız olabilir, ancak dostlarımız azdır. (Herrick Johnson)
  • De ki: Gökleri ve yeri yoktan var eden,
  • yedirdiği halde yedirilmeyen Allah'tan başkasını mı dost edineceğim! (Enam Suresi :14)
  • Dost kötü günde belli olur, İyi günde binlercesi bulunur. (Feridun Muhammed Atar)
  • Dostluğun kolları birbirimizi dünyanın bir ucundan bir ucuna kucaklayabilecek kadar uzundur. (Montaigne)
  • Dostluk iyi kimseler arasında çarçabuk temelleşir, güçlükle yıkılır. (Beydeba)
  • Dostlukların çoğu dostluktan, sofuların çoğu sofluktan adamı iğrendirirler. (La Rochefoucauld)
  • Düşmanının düşmanı düşman kaldıkça dosttur, düşmanın dostu dost kaldıkça düşmandır. (Bediüzzaman)
  • Ey iman edenler! Eğer benim yolumda savaşmak ve rızamı kazanmak içinçıkmışsanız, benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olanlara sevgi göstererek, gizli muhabbet besleyerek onları dost edinmeyin. (Mumtehine Suresi :1)
  • Ömrünü seyahatle geçirenler, birçok otelci bulur, ama dostluk kuramaz. (Seneca)
  • Sizin için Allah'tan başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır. (Bakara Suresi :107)
  • Yalnız kendi nefsini düşünerek dost arayan, hizmetçi arıyor demektir. (Cenap Şehabettin)
  • Yastık diye başını ateşe dayayan, yatak diye yılanların üzerine yatan bir adam, emniyet ettiği bir dostundan, düşmanlık sezen bir adamdan daha rahat uyur. (Beydeba)

Şimdi Kimler İçin Üzüldüğümü Düşünüyorum'da , Şu Yüreği Yerinden Çıkarıp Atmak Geliyor İçimden..! Kendime Olan Kızgınlığım , Onlara Olan Sevgimden Nedense Hep Fazla.. Umutlarımı Bir Adım Öteye Taşımak İçin Onlara Yüklediğim Anlam , Onların ''Yüreklerinden Çok Daha Ağırdı''.. Ya Onlar Bu yolun Yabancısıydı , Yada Ben Bu Yolda Kime Güvenip Kime Güvenmiyceğimi Bilemiycek Kadar Acemi..! Sateliğin Yüzüne Tüm Acılarımı Kusasım Geliyor..!!

Geri