• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Dostluğun Değeri

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
  • Aklın bağlamadığı dostluğu, akılsızlık kolayca çözebilir. (Shakespeare)
  • Ayıpsız dost arayan, dostsuz kalır. (Mevlana)
  • Başkalarıyla ilgilenirsen, iki ay içinde birçok dostlar kazanabilirsin, başkalarının seninle ilgilenmesini beklersen iki yılda bile tek dost kazanamazsınız. (Dale Carnegie)
  • Bin kişinin dostluğuna, bir kişinin düşmanlığını satın alma. (Hasan-ı Basri)
  • Bir düşman çoktur, fakat bin dost az. (Asaf)
  • Birçok arkadaşlarımız olabilir, ancak dostlarımız azdır. (Herrick Johnson)
  • De ki: Gökleri ve yeri yoktan var eden,
  • yedirdiği halde yedirilmeyen Allah'tan başkasını mı dost edineceğim! (Enam Suresi :14)
  • Dost kötü günde belli olur, İyi günde binlercesi bulunur. (Feridun Muhammed Atar)
  • Dostluğun kolları birbirimizi dünyanın bir ucundan bir ucuna kucaklayabilecek kadar uzundur. (Montaigne)
  • Dostluk iyi kimseler arasında çarçabuk temelleşir, güçlükle yıkılır. (Beydeba)
  • Dostlukların çoğu dostluktan, sofuların çoğu sofluktan adamı iğrendirirler. (La Rochefoucauld)
  • Düşmanının düşmanı düşman kaldıkça dosttur, düşmanın dostu dost kaldıkça düşmandır. (Bediüzzaman)
  • Ey iman edenler! Eğer benim yolumda savaşmak ve rızamı kazanmak içinçıkmışsanız, benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olanlara sevgi göstererek, gizli muhabbet besleyerek onları dost edinmeyin. (Mumtehine Suresi :1)
  • Ömrünü seyahatle geçirenler, birçok otelci bulur, ama dostluk kuramaz. (Seneca)
  • Sizin için Allah'tan başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır. (Bakara Suresi :107)
  • Yalnız kendi nefsini düşünerek dost arayan, hizmetçi arıyor demektir. (Cenap Şehabettin)
  • Yastık diye başını ateşe dayayan, yatak diye yılanların üzerine yatan bir adam, emniyet ettiği bir dostundan, düşmanlık sezen bir adamdan daha rahat uyur. (Beydeba)

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Şimdi Kimler İçin Üzüldüğümü Düşünüyorum'da , Şu Yüreği Yerinden Çıkarıp Atmak Geliyor İçimden..! Kendime Olan Kızgınlığım , Onlara Olan Sevgimden Nedense Hep Fazla.. Umutlarımı Bir Adım Öteye Taşımak İçin Onlara Yüklediğim Anlam , Onların ''Yüreklerinden Çok Daha Ağırdı''.. Ya Onlar Bu yolun Yabancısıydı , Yada Ben Bu Yolda Kime Güvenip Kime Güvenmiyceğimi Bilemiycek Kadar Acemi..! Sateliğin Yüzüne Tüm Acılarımı Kusasım Geliyor..!!