Da Vinci Disiplini ve Başarıdaki Yeri

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Da Vinci'nin her tuvaline önce imzasını atıp, sonra çizimine başladığını biliyor muydunuz? Peki bunu yapmaktaki amacı neydi, bu küçük detay Da Vinci gibi bir adamın başarısında nasıl büyük rol oynadı?
Da Vinci bunu yapıyordu çünkü tuvaline attığı her imza ona bir mesajdı. "Bu tuval senin tuvalin, çizeceğin resimde senin imzan olacak, ve sen kendi ismine, imzana layık bir resim yapmak zorundasın" diyen bir mesaj. Burada herkes başarılı olmak istiyor, peki hangimizde Da Vinci disiplini var?

Yani sen dünyada iz bırakmak isteyen bir insansın. Peki eylemlerin buna uygun mu? Dünyaya iz bırakmak isteyen bir insan, sence şu an yaptığını yapar mı?
Sen dünyanın en büyük fitness modeli olmak istiyorsun. Peki yediğin patates kızartmaları bu hedefine uygun bir hareket mi? Sence dünyanın en iyi fitness modeli şu an patates kızartması mı yiyordur?
Sen dünyanın en iyi networker'ı olmak istiyorsun. Peki dünyanın en iyi network marketing çalışanı şu an internette zaman mı öldürüyordur, yoksa yeni müşteriler bulmak için didiniyor mudur?
Sen dünyanın en büyük iş adamı olmak istiyorsun. Peki dünyanın en büyük girişimcisi sence şu an televizyon mu izliyordur dostum? Yoksa yeni iş fikirleri mi arıyordur?
Eylemlerinin kalitesi ne ise sen de o'sun. Her yaptığın gereksiz hareketten önce bir düşün, bu beni hedeflerime yaklaştırıyor mu? Eğer cevabın hayır ise, yarın bir gün başarısız olduğunda suçu ne kaderine, ne çevrene, ne de şans'a at. Suçlu sensin. Kendini kalitesiz görürsen kalitesiz insan olursun.
Kral olmak istiyorsan kral gibi davran. Bu kadar basit.

ALINTIDIR.
 
Top