• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Cumhurbaşkanları Ziyafetinde Yemek Masasına Oturma

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Devlet Başkanları davetli bulundukları yemeklerde yani şereflerine verilen yemeklerde veya bir Devlet Başkanı diğer bir Devlet Başkanının şerefine verdiği yemeklerde hem aile reisliği yaparlar, hem şeref misafirinin yerini işgal ederler. (Çünkü şeref misafiridirler yemek onlardan başlar). Ev sahibidirler. Masanın ortasına otururlar. Devlet Başkanlarının yemek davetleri kalabalık olur ve yemekleri için en güzel masa şekli düz hat şeklinde hazırlanan masadır. Diğer bir deyimle (I) şekli masadır.
Masanın ortasına Devlet Başkanları karşılıklı otururlar. Misafir Devlet Başkanının hanımı ev sahibi Devlet Başkanının sağına, ev sahibi devlet başkanının hanımı misafir devlet başkanının sağına oturur. Diğer davetliler Devlet Reislerinden sonra gelen rütbe ve mevki sırasına göre devlet reisleri ve hanımların sağlarına ve sollarına bir kadın bir erkek olarak otururlar.
Eğer yer müsait değilse U şekli veya at nalı şeklinde masa yapılırsa Devlet Başkanları yan yana otururlar. Masanın ortasına misafir devlet başkanı sağda, ev sahibi devlet başkanı solda oturur. Ev sahibi dvelet başkanının hanımı misafir devlet başkanının sağına, misafir devlet başkanının hanımı ev sahibi devlet başkanının soluna oturur. Diğer davetliler yukardaki gibi yerlerini alırlar. U ve at nalı şekli masaların orta iç kısmına devlet başkanlarının karşısına kimse oturtulmaz. Devlet başkanları yemeğinde tarak şeklinde masa yapılmaz. (Tarak şeklinde masa yerimiz yok ama ne yapalım sizi davet ettik anlamına gelir.)
 
Top