cPanel - Mail oluşturma ve MSN adresi olarak kullanma

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Eğer cPAnel kullanıyorsanız panelden mail adresi oluşturmak sadece birkaç saniyelik işlem gerektiriyor. Kendi email adresinizi oluşturduktan sonra hotmail üzerinden aldığınız mail adresini kaydedip MSN adresi olarak kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izliyoruz...

Ben cPanel'i İngilizce olarak kullanıyorum. Tercihiniz Türkçe olabilir hiç farketmez.

- domanadı.com:2082 şeklinde cPanel adresini açıp kullanıcı adı ve şifreyi girip login olun.

- cPanel'de Mail bölümünden Mail Accounts linkine tıklayın.

1612

Açılan pencerede ilgili alanları doldurun.

Email: Kullanmak istediğiniz isim. (Eğer site iletişimi için kullanacaksanız admin, info gibi isimler olabilir)
Password: 2 kez şifrenizi girin. (İsterseniz Password Generator butonuna tıklayıp şifre üretebilirsiniz)
Mailbox Quota: Burada boyut belirtebilirsiniz.

Son olarak Create Account butonuna tıklayıp Email hesabını oluşturuyoruz.

1613

Aşağıdaki resimde email hesabının oluşturulduğu görülüyor. Bu ekrana ulaştığınızda isterseniz kota limitini, şifrenizi değiştirebilir ya da oluşturduğunuz mail hesabını silebilirsiniz.

1614

* * * * *​

Buraya kadar herşey tamam. Şimdi az önce oluşturduğumuz mail hesabını MSN adresi olarak kullanabilmek için hotmail'e kaydetmeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki linke tıklayın.

- Açılan sayfada "Hayır, beni ücretsiz MSN Hotmail e-posta adresi edinmem için kaydet" seçeneğini işaretleyip

- Devam butonuna tıklayın.

- Şifrenizi belirleyin.

- Kutucuğa mail adresini yazın ve işlemi sonuçlandırın. Bu işlem sonrasında oturum açmaya çalıştığınızda oluşturduğunuz mail adresinize bir onay maili gelecek. Bu işlemi yaptıktan sonra artık oluşturduğunuz eposta hesabınızı MSN adresiniz olarak kullanabilirsiniz.