CerezForum,un Sevilen üyesi yilmaz nin Balik Tutma Macerasi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
@yilmaz27Ben dortmud,a yakin bir yerde oturuyorum.Burada balik tutma belgesi almadigimiz icin ya özel göletlerde yada hollandaya gemi turuna katiliyorsun neyse birgün arkadaslarla anlastik baliga gidecegiz birhafta sonu sabah erkenden özel bir gölete gittik 5 arkadas sahibi geldi giris paralarini topladi 125 ouro bayildik adam getirdi bizim havuza bir varil balik döktü biz,de holtalari hevesle salladik iki,saat gecti birtane dahi yakalayamadik sonra sahibidegeldi oda denedi oda tutamadi oda sasirdi bizde normalde öylene kadar havuz temizlenirdi yagmurda bastirdi bizde mecburen elimiz bos gitmemek icin adamdan balik satin almak zorunda kaldik.Sonradan ögrendikki bazi uyaniklar avdan sonra kalan yemlerle köcük göletin dibini yemliyorlarmis ertesi günü baligi topluyorlarmis.iste cerezforumun degerli okurlari Bizim bir kilo balik bize bayagi pahaliya gelmisti

Son düzenleme:

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
@yilmaz27 ile balik Macarasina devam

Cerezforum Ailesi olarak biraz gülelim dedik :)
Yine Birgün karar aldik arkadaslarla hollandaya baliga gideceyiz aramizda baliga cikmayanlar var.telefon acip yer ayirttik cünkü birdafa o hatayi yapmis geri dönmüstük.Neyse cuma gecesi saat 2,civari yola koyulduk sabah saat 6,tida oradaydik biraz arabada kestirdikten sonra gemiye giris ücreti olan 25 ouroyu ödedik holtasi olmayanlar holta kiraladi.Bizimkiler hem balik tutacak hemde eyleneceklerdi yanlarinda posetlerde biralar bende sazimi almistim yanima baktim hava kötü duruyor sakin dedim icmeyin ah dediler bize birsey olmaz bakin dedim dalga kiranin icindeyiz öbürtarafi fenadir.Dalga kirandan cikar cikmaz dalgalar geminin üstünden asmaya basladi bizimkiler yapisti can simitlerine kimse kaynasmaz bagirmaya basladilar kaptan geridön bu havada baligami cikilir diye .Kaptanda bunlara bakip bakip gülüyor olmaz dönemem sizden baska 140 kisi var diyor.Aradan yarim saat gecmeden bizimkilerin yüzleri hani bir sarki varya odam kirec tutmuyor aynen öyle bembeyaz oldu cocuklara da hak vermek lazim cünkü geminin ücte ikisi geminin altina yatmaya gitmisti 6 arkadastan sadece iki kisi kaldik yukarda gemi mola veriyor balik sürüsünü görünce durruyor sileni calinca holtalari salliyorsun asagiya ogün fazla balik tutamadik hava kötü oldugu zaman baliklar devamli yer degistiriyor asagiya indim geminin alti gercekten fazla sallamiyor arkadasin birtanesi kaptana 200,ouro versem beni karaya atarmi diyor gerek yok dedim dönüyoruz sabah saat 8den ikindi vakti 4,e kadar tur atip geliyor.Fazla balik tutamadigimiz icin yine ordaki balikcilardan balik almak zorunda kalmistik.Ben tuttugum baliklari getirip cerezforum ailesinde ziyafet verecektim yaninda bol acili salata ile ama olmadi ve sonra Tekrar geri dönüs 300km yol iyi bir macera olmustu arkadaslarin simitlere yapisipta kaptan geridön bu havada baligami cikilir diye yalvarislari aklima geldikce hep gülerim.

Son düzenleme: