Cerez Ramazan Günlüğü..

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Çok şükür iyi gidiyor ramazan arada acıksamda beklediğimden iyi gidiyo hava güzel serin rabbime şükürler olsun yardımcı oluyo bizlere..

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Bugün hoca teravih namazından önce yine bir şeyler anlattı.

90 / BELED - 8
E lem nec'al lehu ayneyn(ayneyni).
Ona iki göz vermedik mi?

90 / BELED - 9
Ve lisânen ve şefeteyn(şefeteyni).
Ve bir dil ve iki dudak.

Bu ayetlerden bahsetti.Üzerine de dedi ki: Allah bize bunları verdiğini söylüyor.Zamanı geldiğinde inkar edebilir miyiz? Hayır.Birinden birinin olmadığını ya da eksik çalıştığını düşünmek bile sıkıntı doğururken bu şükürsüzlük niye? En çok da beğendiğim kısım gözler oldu.Gözler hayırlı şeylere bakmakta kullanılmalı.Allah bir de gözler için perde tayin etmiş.Hayırsız ya da haram bir durumda perdeleri indirmen yeterli.Ama bu perde kullanımı da sana kalmış.Sonuçta bunların hepsi bize emanet ve emaneti en iyi şekilde sahibine teslim etmek gerek vakti gelince.:)

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Sahurun son demleri uykum gelmeye başladı.. Sohbette çok güzel sahurda bana yarenlik eden arkadaşıma sonsuz tşkler...

yaren*

Özel üye
Mukabale grubu ile kalabalık bir iftar sofrasındaydım..Dualar tesbihatlar namaz iftar harika bir gece geçirdim.Daha bitmedi tabiki ramazan sonuna kadar diğer üç mukabele grubu ilede iftar edicez inş..Bereketli geçirmek dileğimle...

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Bu gün acıkktım dün dişim yüzünden yemek yiyemedim daha bu saate açıktım nasıl akşam Allahım yardım et=)

yaren*

Özel üye
Yeni bir ramazanla konuyu güncelleyelim..:))
Bugün orucun ilk günü...İlk günler şiddetli bir baş ağrısıyla geçer benim..Hafiften sinyalleride vermeye başladı..Migrenim tutarsa yandım demektir.Neden bilmiyorum bu sene ramazan havasına giremedim ben..Çok yoğun bir hafta geçirdim ondan galiba..Ve babasız ilk ramazanım...Yoklugu zor çok zor ama Allah insana dayanma gücü sabır metanet herşeyi veriyor...Başka şansımızda yok ki..Hayy olan Baki olan bir Allah...

Bugünü ve yarını atlattımsa bana bayram gelmiş demektir :D
Annem şimdiden iftar telaşına düşmüş akşama ne pişirecez diyor.. :D Hele dur bi kız akşama daha çook :D
Sanki dünyayı yiyecez..:D İki bardak su bir tas çorba yeterde artar bile..Ama yok millet olarak gözümüz aç bizim..Ramazanı karşılamadık sanki savaş çıktı :D o ne alışverişti öyle Ya Rabbim millet kırdı birbirini :D

Bizmi oruç tutuyoruz oruçmu bizi tutuyor belli değil :)))

Rabbim huzurunda kabul edeceği oruçları tutmayı nasip etsin bize..Hayırlı ramazanlar..:)

yaren*

Özel üye
Zordu kolaydı susuzdu derken bir günün orucunu bitirdik geriye kaldı 29 gün :D Baş ağrımı saymazsak gayet iyiydi.. Tabi evde olmanında avantajı vardı bunun içinde :) Bir koltuktan öteki koltuğa sıkıldıkça nete attım kendimi akşamı ettim.Amaaa yarın iş başı ne yaparım bilmem :)) İlk günü atlattım baş ağrımda tutmazsa bundan sonrası kolay benim için..Rabbim kolayınıda veriyor zaten biz gözümüzde biraz büyütüyoruz galiba :)) Su gibi gelip geçecek bu ramazanda..Hakkıyla tutabilmek duasıyla....:)