Çanakkale Destanı Böyle Yazıldı

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Çanakkale Destanı Böyle Yazıldı.. Vatanları Uğruna Canlarını Düşünmeden Destan yazdılar..

Çanakkale Destanı’nın yazıldığından bu yana tam yüz yıl geçti. Hem dünya tarihinde, hem de milli tarihimizde en önemli zaferlerden biri olan bu savaş; askeri, tarihi ve siyasi açıdan milletimizin en zorlu imtihanını teşkil ediyor. Çanakkale Savaşı sadece bir zafer değil, milletimizin varlık ve yokluk mücadelesi vererek, destanlaştırdığı bir galibiyettir. Balkan Savaşları’nın açtığı yaralar henüz kapanmamışken, şanlı ordumuz kendisini, belki de geri dönüşü olmayan bir yolun içine girmiş olarak bulmuştu. Bu ordu, Geneli aynı inanç ve kültürü paylaşan Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arap vs. gibi etnik kökenlerden oluşan ve aynı gayeyi taşıyan kahramanlardan oluşuyordu.

canakkale.jpg

canakkale2.jpg

BIYIKLI

V.I.P
V.I.P
çok güzel olmuş .Ellerine sağlık.
Ama yukardan aşağıya doğru tüm resimleri incelersek hiç bir resimde elbisesi yırtık veya ayakkabısı eski olan askerimiz yok. O en alttaki resim beni de etkilemişti ilk çıktığı günlerde. Şimdi ise yanlış resim olduğunu düşünüyorum. Konuşmuştuk hatırlarsan. İyi olmuş bu şekilde resimleri kıyaslayabilecektir herkes. Birde çephede savaşan askerimiz iyi elbiseli fakat çepheden uzakta teyyare bekleyen asker bu şekilde ve ayağında düşman askerinin botu var. Bence bu da düşündürüçü.
Bakalım diğer arkadaşlar ne düşünecekler.
Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
Sadece senden duydum bunu bıyıklı öle bişi olsa bi yerlerden çıkardı diye düşünüyorum,memleketimizde herşey didik didk edilir gazeteciler tarafından. Uydurma oldunu sanmıyorum ama bi kaynak bulursan bizlerle paylaş,kafam takıldı şimdi benim bakıcam buna

Atatürk sizlerii görseydi eminim gurur duyardıı sizler onu bu şekilde yasattıkca eminim toprağında rahat uyuyordur ATAM sen Rahat uyu biz türk gençliği senin ilke ve inkilaplarına uyarak bize bırakmış olduğun mirası sonuna kadar sürdereceğiz
hepinize çok ama çok teşekkür ederim cerezform üyelerii bu millet türk milleti sizlerle gurur ve onur duyuyor
ATAM SEN MEZARINDA RAHAT UYU !!!!!!