• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Burun Karıştırmak Sağlığa Faydalıymış

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Toplumda hoş karşılanmadığı için engellenen "hap yapma", bilim adamları tarafından yararlı bir olay olarak açıklandı Hatta, burundan çıkarılan sümüklerin israf edilmemesi ve yenmesi gerekiyor! Avusturya'daki Innsbruck Üniversitesi akciğer hastalıkları uzmanı Dr F Bischinger, toplumda ayıplanan burun karıştırma sırasında bu organdan çıkarılanların vücuttaki mikroplara karşı koyan etkili bir ilaç olduğunu söyledi.

Çocukları engellemeyin
Özellikle çocukların burunlarını karıştırmalarına engel olunmaması gerektiğini söyleyen Bischinger, "Burun karıştırmak otomatik bir reflekstir Tıbben de çok yararlıdır Hatta içinden çıkanlar da vücuttaki mikroplara karşı koyan etkili bir ilaçtır, yenmesinde sanıldığı gibi zarar değil yarar vardır" diye konuştu

Mendilden daha etkili
Burnun parmakla karıştırılmasının "mekanik bir temizlik" olduğunu belirten Doktor Bischinger, parmakla yapılan temizliğin mendille yapılandan daha etkili olduğunu söyledi .
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bugünkü gazetede de bu konuyla ilgili haber vardı... Haber aynen şöyle:

Çocukluğumuzdan itibaren burun karıştırmanın iğrenç bir alışkanlık olduğunu düşünürüz. Hijyenik olmamasının yanı sıra burnunuzu karıştırırken burun deliklerinizin içindeki hassas deriye zarar verebilirsiniz ve bu da sinüs enfeksiyonlarını tetikleyebilir. Fakat, yakın zamanda yapılan bir araştırmada burnunu karıştıran insanların daha sağlıklı olduğu ortaya çıktı.

77112

Uzmanlar çocuğunuzu burnunu karıştırırken gördüğünüzde engel olmamanız gerektiğini söylüyor. Araştırmanın ikinci kısmını okumadan önce midenizi hazırlayın. Çünkü Profesör Friedrich Bischinger, burnunuzdan çıkardığınız kuru kalıntıları yemenin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini açıkladı.

"Burun, bakterilerin biriktiği bir filtre gibi. Bu birikintiler bağırsağınıza indiğinde ilaç görevi görüyor." diye konuştu.

Bilim insanları nasal mukusun iyi bakteriler bakımından zengin olduğunu ve bu bakterilerin dişlere yapışarak çürüklere neden olan bakterileri önlediğini buldu. Dişlere olan faydasını bulduktan sonra uzmanlar, sümüğü diş macunu yapımında kullanma fikri üzerinde de çalışmaya başladı. Amerikan Mikrobiyoloji Derneği'nin bulguları aynı zamanda sümüğün solunum enfeksiyonlarını, mide ülserini ve hatta HIV'i önlediğini gösterdi.

Not: Çekinmeyin, gizli gizli karıştırın :D:D:D
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Gece gece okuduğum konuya bak ya. Daha neler duyacağız bakalım. Oturun ..... neyse devamı bende kalsın. O fayda bu fayda neredeyse zararlı birşey kalmayacak denilenlere göre ama hala hastalık kol geziyor.
 
Top