Burçlara Göre Saç Stilleri

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Başkentte, müşteri sayısını artırıp rakiplerinin bir adım önüne geçmek isteyen bir kadın kuaförü, kadınların saç ve makyaj tarzlarını, karakterden, kariyer seçimi ve iş hayatına, aşktan, para ve sağlığa kadar pek çok konu üzerinde etkili olduğuna inanılan burçlara göre belirliyor.

Sıhhiye'deki işyerinde hizmet veren Nazan Tezcan, 15 yıldır bayan kuaförü olduğunu, aynı zamanda astroloji ile ''yakından'' ilgilendiğini belirterek, ''astroloji bilgileri ışığında insanların kişiliklerine ve geleceğine ilişkin analizlerde bulunabildiğini'' ifade etti.

Tezcan, ''günümüzde yalnızca saç kesimi ve fön çekmenin kuaförlük için yeterli olmadığını'', bu nedenle astroloji bilgilerini mesleğine uyarladığını kaydetti.

Burçların, insanların karakterlerini etkilemesinin yanı sıra beğenileri, arzuları, hayattaki duruşları ve tarzları üzerinde de etkili olduğunu öne süren Tezcan, ''Kadınların çoğu, burçlarının giyim, kuşam, saç ve makyaj tarzlarını belirlediğini bilmiyor. Bu nedenle astroloji bilgilerinden yararlanarak ve mesleki yeteneklerimi kullanarak, onlara burçları doğrultusunda en fazla yakışan saç rengi, biçimi ve makyajı seçiyorum'' dedi.

''Burçların kendine özgü renkleri olduğunu'', kıyafet ve saç rengi seçimlerinde bu renklerin tercih edilmesinin ''daha çok'' beğeni toplayacağını ifade eden Tezcan, şunları kaydetti:

Ateş Grubu İçin Saç Modelleri:
(Koç, Aslan ve Yay)


''Ateş burçlarından (Koç, Aslan ve Yay) olan kadınlara, çılgın saç renkleri yakışır. En uygun saç rengi ise platin sarısı. Kahverengi ve ateş kızılı da bu grubun kadınlarına hoşluk kazandırır.

Ateş burcu kadınları makyajda en çok kahve tonlarını ve pembeyi tercih etmeli. Uzun ve dalgalı saçlar bu grubun kadınları için idealdir.

Toprak Grubu İçin Saç Modelleri:
(Oğlak, Başak ve Boğa)


Toprak burçlarından (Oğlak, Başak ve Boğa) kadınlar, saç ve makyaj için turuncu ve kahve tonlarını ön planda bulundurmalı. Kat kesim bu gruba oldukça yakışıyor.

HAVA Grubu İçin Saç Modelleri:
(Kova, Terazi ve İkizler)


Mavi/siyah saçlar hava grubu burçlarından (Kova, Terazi ve İkizler) hanımları mükemmel bir görünüme kavuşturuyor. Kısa, sert saç kesimleri Kova, Terazi ve İkizler kadınlarını çok çekici kılıyor.

Makyajda mavi-yeşil tonlara ağırlık vermeli.

SU Grubu İçin Saç Modelleri:
(Balık, Akrep ve Yengeç)


Su burçları (Balık, Akrep ve Yengeç) saç boyamada sarı renkleri tercih etmeli. Gölge ve balyaj çok yakışır bu grubun hanımlarına.​
 
Top