Burçlara göre saç şekilleri(kadınlar için)

kelebek

-ütopik-
V.I.P
"Ateş burçlarından (Koç, Aslan ve Yay) olan kadınlara, çılgın saç renkleri yakışır. En uygun saç rengi ise platin sarısı. Kahverengi ve ateş kızılı da bu grubun kadınlarına hoşluk kazandırır. Ateş burcu kadınları makyajda en çok kahve tonlarını ve pembeyi tercih etmeli. Uzun ve dalgalı saçlar bu grubun kadınları için idealdir.

Toprak burçlarından (Oğlak, Başak ve Boğa) kadınlar, saç ve makyaj için turuncu ve kahve tonlarını ön planda bulundurmalı. Kat kesim bu gruba oldukça yakışıyor.

Mavi/siyah saçlar hava grubu burçlarından (Kova, Terazi ve İkizler) hanımları mükemmel bir görünüme kavuşturuyor. Kısa, sert saç kesimleri Kova, Terazi ve İkizler kadınlarını çok çekici kılıyor. Makyajda mavi-yeşil tonlara ağırlık vermeli.

Su burçları (Balık, Akrep ve Yengeç) saç boyamada sarı renkleri tercih etmeli. Gölge ve balyaj çok yakışır bu grubun hanımlarına. Makyaj da ise metal renkler göz önünde bulundurulmalı."
 

rehber85

Özel Üye
Özel üye
Koç: Aktif, cesur ve bilinçlisiniz. Duygularinizi oldugu gibi belli ediyor, kisitlamalara gelemiyorsunuz. Saç modelinizin ise sizi engellemesine tahammülünüz yok. Pratik, kisa saç kesimi tam size göre. Uzun saçli Koç kadinlari, saçlarini mutlaka geriye tarar ve at kuyrugu seklinde baglar. Düzgün görünümlü bir at kuyrugu için saçiniz nemli iken pürüzsüzlestirici saç kremi uygulayiniz.

Boga: Inatçi, güvenilir ve sabirli kisiliginiz var. Güzelliginiz, cazibeniz ve tüm kadinsi özelliklerinize karsi ayaklarini yere siki siki basan bir yapiya sahipsiniz. Bu nedenle, fazla abartili saç modellerini kendinize asla yakistiramazsiniz. Dogal görünümlü saçlar daha çok hosunuza gider.

Ikizler: Çevrenizle son derece kolay iliski kuruyorsunuz. Can sikintisi size çok yabanci. Asiri düzene yatkin olmamaniz, komplike saç modellerinden hoslanmamaniza neden oluyor. Sürekli kontrol edilmesi gerekmeyen, dogal haline birakilmis saçlar size daha uygun.

Yengeç: Son derece duygusal ve idealist bir yapiya sahipsiniz. Ayrica mesafeli bir insan oldugunuzdan herkesin size kolayca yaklasmasina izin vermezsiniz. Bu yüzden, yerine göre gözlerinizdeki anlami çevrenizden gizleyebilmeniz için uzun saçlariniz olmali.

Aslan: Herkesin sevgilisi olarak, yasami dolu dizgin yasiyorsunuz. Disi aslanin asaletine sahip olmaniza ragmen yine de kibar bir saç modeli size uygun degil. Burçlarin kraliçesi olarak herkesin size hayranlik duymasi sart. bu yüzden, gösterisli saçlardan ve çarpici, cesaret isteyen son moda degisik renklerden korkmayin.

Basak: Dakik bir insansiniz. Hatta size mükemmeliyetçi bile denilebilir. Daginikligin hiçbir türüne dayanamazsiniz. Bu yüzden saçlarinizin özenle taranmis olmasi sart. Saçlariniza düzenli bir görünüm vermek için saç spreyi ve briyantin kullanin.

Terazi: Cazibeli ve esprili olmak sizin en temel özelliginiz. Ayrica uyum ve estetik konusunda da son derece duyarlisiniz. Tipki aslan kadini gibi, sizde lüksten çok hoslaniyorsunuz. Yeter ki fazla dikkat çekici olmasin. Bu nedenle size sade ve sik saç modellerini tavsiye ederiz.

Akrep: Burçlar arasinda akrep kadini kadar ne istedigini bilen ve hedefe kilitlenen bir burç daha yoktur. Disaridan bakildiginda sakin ve soguk görünürsünüz. Buna bagli olarak mükemmel sekillendirilmis saçlar ve her zaman bakimli olmak tipik özelliklerinizdir. Saç modellerinizin daha yumusak ve feminen olmasini saglayin. Bu tür saçlar size daha çok yakisacaktir.

Yay: Bagimsiz karakteriniz sizin tipik özelliginiz. Ani kararlar alabiliyor, maceradan hoslaniyorsunuz. Jöle, sprey türü saç sekillenme ürünlerinden pek hoslanmadiginiz için yumusakça dökülen saç modeli kullanmanizdan ve saçiniza pürüzsüzlestirici saç kremi gibi daha yumusak formüllü ve dogal görünüm veren sekillendiricilerle sekil vermenizde fayda var.

Oglak: Kivrak espri anlayisiniz ve ortama uyumunuz sayesinde en zor durumlardan bile yüzünüzün akiyla siyrilabilirsiniz. her konuda oldugu gibi saç konusunda da saglamcisiniz. Bu yüzden saçinizin bozulmasini önleyen ve her telin yerli yerinde durmasini saglayan sprey ve jöle gibi sekillendiriciler kullanin.

Kova: Etrafinizda olup biten her seyle ilgili ve son derece ateslisiniz. Sürekli yeni fikirler pesindesiniz. Bu durumda, karmasik saç modellerine ayiracak zamaniniz da yok. Ancak, o dogal isiltinizi yitirmemeniz için saç bakiminiza da özen gösterin. Kisisel saç bakiminiza uygun ürünleri kullanmayi ihmal etmeyin.

Balik: Romantik ve güçlü sezgilere sahip bir insansiniz. Yasamda duyarli ve duygulu hareketlerle ilerliyorsunuz. Saçlariniz da sizin gibi duyarli oldugundan boya ve perma gibi kimyasal uygulamalardan uzak durun. Bitkisel boyalar ve alkol orani düsük sekillendiriciler kullanmaya özen gösterin."
 
Top