BİZ YANDIK, SİZ YANMAYIN!!!

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Ilk ucan balonumuzla facia nin esiginden donduk!!! Hani şu heryerde satilan ucan balonlar var cizgi film karakterli. Pepee, mickey mouse, niloya.... binbir cesit. Çocuklar gorunuslerine ozeniyor...

Yillardir hic almadim tehlikeli oldugunu bildiğimden degil gereksiz bi oyuncak oldugunu dusundugumden. Ilk kez aldik. Kucuk kumla (Gemlik) sahildeki bir saticidan. Normalde uçan balonlarin helyum gazi ile doldurulmasi gerekiyor ve helyum tehlikeli bir gaz degil. Ama uckagitcilar artik ona da el atmislar. Basimiza bu kotu olay geldikten sonra arastirdirdim ki. Tanesi 5 tl ye satilan bu balonlarin icinde helyum gazi degil KARBIT VE LAVOBO ACICI kullaniliyormus. Ki maliyetleri ucuz olsun. Ve bir bomba kadar etkisi varmis!!!... Malesef ki bizimkide oyleymis. Kızımın elinde bomba gibi bir sesle patladi ve ates topuna dondu. Saniyeler icinde elleri tamamen yandi. Alevi sönmüyor balonun naylonu vucudunuza yapisip ayrilmiyor. Ben yanindaydim ve sukurler olsun ki aninda mudahale ettim. Ya olmasaydim ??? Ellerinde 2. Dereceden derin yaniklar var sag bacaginin ust kismindada...

İlk mudehalesini acil serviste genel cerrah yapti. Ve soyledigi ilk sey cok sansliymissiniz kirpikleri, saclarida yanmis, Sukur ki gozleri ve yuzu yanmamis!!! Yani daha kotusu olabilirdi!!! Veya uzerinde kiyafet olsaydi alev alip tutuşabilirdi daha bir cok kotu senaryo... ellerinde derin yaniklar oldugu icin sinirlerin zarar gorme ihtimaline karsilik Plastik Cerrah'inda tedavimiz devam ediyor. Bugun 4. Gununuz ve en az 10 gun boyunca da pansumanlarimiz devam ediyor olucak. Umuyoruz ki bu kotu tecrubenin izlerini omur boyu tasimak zorunda kalmaz minik prensesim.... bu gonderiyi tum annelere tum ebebeynlere farkindalik olusturmak icin yazdim. Çoğu kisi malesefki bu balonlarin tehlikesini bilmedigi icin almaya devam ediyor.

Lutfen paylaşın herkes okusun cocuklarinin incecik bilegine bir bomba baglamasinlar...

NECLA SEVİNÇ

Geri