Bitkilerle Konuşmayi Denedinizmi Hiç

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
En İyi Terapi Bitkilerle Konuşmak
Cerezforum.com
Her ne kadar kulağa saçma gelse gibi görünse de aslında bilinen bir gerçek. Çoğumuzun evinin bahçesinde, balkonunda ya da evin bir köşesini güzel görünmesini ve zenginleşmesini sağlayan ama bir o kadar önemsemediğimiz, bakmaya çok fazla vakit bulamadığımız o nadide bitkilerimiz aslında bize her gün bir şeyler fısıldıyorlar… Ne mi söylüyorlar ? Bugünün asılan da her zamankinden çok daha güzel olduğunu… Sadece bizlere oksijen değil Güneşin toprakla buluşup doğanın verdiği o havayla bütünleşip hepimize birer umut verdiğini görmek, bilmek aslında hiçte zor değil…

Her sabah uyandığınızda bi bakın size ne fısıldıyor? Sularken size teşekkür ettiğini, güneşle bütünleşip gülümsediğini görüyor musunuz? Öyleyse konuşun onlarla, anlatın, sararan, solan, hastalanan bitkileriniz de varsa onları da ihmal etmeyin, inanın bana güzel bir sözle sizlere cevap vereceğine inanıyorum. Konuşmak sizin için iyi gelecekse onlar içinde iyi geleceğini biliyorum…

Masanın üzerinde duran küçük bi saksıdaki fesleğene, pencere kenarındaki duran menekşelere bi bakın “ telaşlanmayın, acele etmeyin, bi durup sadece derin nefes alıp umut edin, anı yaşayın, şimdiyi düşünün, gülümseyin onlara, konuşun gününüzün nasıl geçtiğini anlatın, sohbet edin delilik değil bu bence en iyi terapi onlarla iletişim kurmaktır. Bu dünya sadece insanları değil tüm canlılara kapsadığını unutmayın! Bir kedide, bi ağaçta, bi papatyada yaşam olduğunu onlarında bizler gibi can taşıdığını bilin yeter…

Hele ki son zamanlarda yaşadığımız şu stresli zor zamanlarımızda bize yoldaş olacağını bilelim. Onca sıkıntı içinde size iyi gelecek küçük bir sözle veda etmek istiyorum. Kaktüslerin bile onca dikeni varken ne kadar güzel çiçek açtığını görüyorsunuz. Önemli olan kusurlarına rağmen kendini ve hayatı sevebilmek, anlayabilmek, her şeye rağmen yaşamaktır, yaşayabilmektir. Sorunlarımızı dert etmek yerine elbette bugünlerin geçeceğini, sadece bizlerin birer imtihan olduğunu ve zor süreçten geçtiğimizi bilip umutsuzluğa kapılıp boşluğa düşmeyelim yeter ki.. Ne demişler “ Sen Allah’a güven hiç beklemediğin anda çiçek açar umutlar” Hz. Mevlana.

Asi Kız

Beşiktaş -asi ama bir o kadar da polyanna
Özel üye
Bi dönem heves etmiştim çiçek aldım suladım besledim toprağını napıyosunuz güzellikler diyodum haliniz keyfiniz yerinde mi ama sonradan nedense yapraklarnı döktüler açmadılar bana küstüler heralde 🤔

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Belkide mevsimlik cicektir ondan ola bilir bazi cicekler mevsimlik yani mesala sadece ilkbaharin acar