• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Bir Kadın gittiğinde..

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Kadınlar gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar.

Onlar bir gün çekip gittiklerinde, peşlerinde "yetim-öksüz" kalan çok olur :
Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler...

Sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar, yetim kalmıştır tabaklar. Bir kadın gittiğinde hep suyu unutulur saksıların.
O teki kalmış eski bardağın anlamını bilen olmaz, degerini kimse anlayamaz taştan eşiğin.. Balkon artik sessizdir, koridor kimsesiz.
Bir kadın gittiğinde...Bir kadın gittiğinde ne çok kişi gider aslında; bir ağır işçi, bir temizlikçi, bir bakıcı, bir bahcıvan, bir muhasebeci...Bir anne gider...Bir dost...Bir arkadaş...Bir sevgili...Ne çok kişi yok olur bir kadın gittiğinde.

O canımın SIKILDIGI gun telefonda "Sana gelen bana gelsin" diyen sesini hiç unutmamıştım. Yine ıslandı göz pınarlarım, ben dahi yetim kaldim.
Sözcükler yetim kaldi. Hep böyle olur; bir kadın gittiğinde; övgüler, uyarılar, yakınmalar, dualar yetim kalır. Kapı eşiğindeki "Dikkat et..." duyulmaz.., annesi gitmiştir "geç kalma"nın.. Kadınlar, arkalarında büyük boşluklar bırakarak giderler. Bir kadin gittiğinde pek çok kişi gitmiştir aslında.

Ve bir kadın gittiğinde pek çok "yetim" bırakmıştır arkasında


Bekir Coşkun
 

Top