• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Beni seven böyle sevsin ..

HAYAL__

* kaLp gözüyLe *
Gerçek bi sevgi varsa değişimin farkına bile varmazsınız.. Karşılıklı fedakarlık söz konusu ise bunun lafını bile etmezsiniz..

Bu cümleyi söyleyebiliyorsanız karşınızdaki kişiyi pek de sallamıyorsunuzdur bence :)

Yazdığın her kelime ve cümleye aynen katılıyorum canım... yani insanın "seni böyle sevmiyorum , istemiyorum da defolup git" diyesi geliyor böylelerine ...

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Bence de kimse kimse için değişmemeli.. Ben sadece kız-erkek ilişkilerini de kastetmiyorum aslında genelliyorum, herkesin hayatında olmazsa olmazları olur.. Ama mesela "ben" dediğin huylarının bazıları geçmişte karşılaştığın insanlarla ve eski tecrübelerinle ilgili değil midir? Belki eskileri, yeni ve daha iyileriyle değiştirmek iyi gelmez mi? Bana tavsiye ettiğin bir kitap vardı hani orda da böyle bir şeylerden bahsediyordu sanki :) ( konuyu uzatasım geldi can sıkıntısı :D )

Yok o çok başka bir olaydı ya ben-ego savaşı :)
Benim anlattığım sadece ben buyum... Muhteşemim ve hatasızım demiyorum ama buyum :)

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Biri kalkıp bana bunu desin seveceğim varsa da sevmem :)

Fark ettim ki ben değişemem kimse için kendim istemediğim sürece alışkanlıklarımdan vazgeçemem yada kimsenin benim için değişmesini isteyemem..

yukarıdaki cümleler günlüğünden alıntı rüzgar..:)

söylediklerin birbiriyle çelişmiyormu ?
bende böyleyim kimse için değişmem değişemem diyorsun ama :)

Biri sürekli yanlış yapacak birde yaptığı yanlışta ısrar edip ben buyum beni seven böyle sevsin diyecek ..Tabi ki bu onun özgür iradesi,tercihi,yapısı,karakteri vs. vs. buna sözüm yok ama benimde böyle birine verecek sevgim yok ..:)

Ben yarın evleneyim her gün içip karımı döveyim yada evde hatunum duruken çocuğumun çoluğumun nafakasını başka kadınlarla yiyeyim ondan sonrada ben buyum beni böyle sev diyeyim ..Buyurun hanımlar söz sizin..:D

ee yalan mı aynı şey değil mi :D

İnsanın karakterik özellikleri başkadır yaşama biçimi tercihleri başkadır.. Yani bir insan eşini aldatıyorsa yada ailesine zulmediyorsa yada sürekli alkol alıyorsa buna benzer her neyse bu huyu değil yanlış davranışıdır..Dilerse insan bu kötülüklerden vazgecebilir.. ancak çok sinirli biri ise yada ne bileyim çok alıngan kıskanç vs gibi huyları var ise kısmen bunları kontrol edebilir yada edemeyebilir.. Kolay iş değildir kendimden biliyorum ki sinirlendiğimde bunu çok kolay kontrol edemem bilirsin..e şimdi ne olacak peki ? Çok kıskanç yada sinirli yada alıngan yada bilmem ne diye o insanları sevmeyecekmiyiz ? hayatımızda yer vermeyecekmiyiz..? Ben böyle katlanamam mı diyeceğiz.

Çok güzel bir söz dolaşır şu sıra facede '' iki insanın iyi geçinmesi onların mükemmelliğinden değil birbirlerinin kusurlarını hoş görmesindendir''

Bence katlanılmayacak boyutta olmaması şartı ile insanlar birbirlerinin kusurlarını örtmeli hoş görmeli.. Onu sevecekse öyle sevmeli..

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Fark ettim ki ben değişemem kimse için kendim istemediğim sürece alışkanlıklarımdan vazgeçemem yada kimsenin benim için değişmesini isteyemem..

yukarıdaki cümleler günlüğünden alıntı rüzgar..:)

söylediklerin birbiriyle çelişmiyormu ?
bende böyleyim kimse için değişmem değişemem diyorsun ama :)

İnsanın karakterik özellikleri başkadır yaşama biçimi tercihleri başkadır.. Yani bir insan eşini aldatıyorsa yada ailesine zulmediyorsa yada sürekli alkol alıyorsa buna benzer her neyse bu huyu değil yanlış davranışıdır..Dilerse insan bu kötülüklerden vazgecebilir.. ancak çok sinirli biri ise yada ne bileyim çok alıngan kıskanç vs gibi huyları var ise kısmen bunları kontrol edebilir yada edemeyebilir.. Kolay iş değildir kendimden biliyorum ki sinirlendiğimde bunu çok kolay kontrol edemem bilirsin..e şimdi ne olacak peki ? Çok kıskanç yada sinirli yada alıngan yada bilmem ne diye o insanları sevmeyecekmiyiz ? hayatımızda yer vermeyecekmiyiz..? Ben böyle katlanamam mı diyeceğiz.

Çok güzel bir söz dolaşır şu sıra facede '' iki insanın iyi geçinmesi onların mükemmelliğinden değil birbirlerinin kusurlarını hoş görmesindendir''

Bence katlanılmayacak boyutta olmaması şartı ile insanlar birbirlerinin kusurlarını örtmeli hoş görmeli.. Onu sevecekse öyle sevmeli..

Öncelikle günlüğümden aldığın alıntıya yanıt vereyim :)

Evet bu sözlerimin arkasındayım ben değişemem ile beni seven böyle sevsin çok başka yerdeler bana göre ..Ben hata yaptığımda hayır efendim benim için durum böyle ben böyleyim beni seven böyle sevsin demem ..bir yanlış yaptıysam özür dilemekten af dilemekten asla gocunmam ..Çünkü bir insanın kalbini kırmış olmak kalbi kırılandan çok daha rahatsız eder beni..

Ben kimse için değişemem kimsenin de benim için değişmesini isteyemem derken burada kastım yaşam tarzımız daha anlaşılır olsun diye şöyle bir örnek vereyim farzedelim ki sen birini deli gibi seviyorsun ama adamın meshebi farklı ..hadi sana olan sevgisinden dinini değiştirdi ..Sırf inandığı için değilde sana olan sevgisinden dinini değiştiren birinin içinde yaşadığı çelişkiyi düşünebiyormusun birlikteliklerde sevgi ne kadar yeterli .. Hiç Bir Sevdayı Yalnızca Sevgiyle Yaşatamazsın benim günlüğümde vurgulamak istediğim buydu..Birbirinden çok zıt iki karakterin sırf birbirlerini seviyorlar diye her şeyi çevreyi, aileyi ,alışkanlıkları ,hayatı görmemezlikten gelmelerinin yanlışlığı idi..Her şeyi yok sayıp sadece sevgiye sığınıp dünyayı 2 kişiden ibaret görmeleri idi ..Bence günlüğümü bir daha oku :))

diyorsun ki ;

ancak çok sinirli biri ise yada ne bileyim çok alıngan kıskanç vs gibi huyları var ise kısmen bunları kontrol edebilir yada edemeyebilir.. Kolay iş değildir kendimden biliyorum ki sinirlendiğimde bunu çok kolay kontrol edemem bilirsin..e şimdi ne olacak peki ? Çok kıskanç yada sinirli yada alıngan yada bilmem ne diye o insanları sevmeyecekmiyiz ? hayatımızda yer vermeyecekmiyiz..? Ben böyle katlanamam mı diyeceğiz.

Hiç kimse mükemmel değildir ..Ben çok mu mükemmelim benim hatalarım yok mu benim kötü huylarım, benim zaaflarım yok mu elbette var ..Benim sevemeyeceğim şey o insanın inadı ,kıskançlıkları vs vs değil zaten birini seversen onu her şeyi ile seversin ..Ama kişi kalkıp da bir yerde gereksiz bir inat ve kıskançlık yaptığında '' Bunu neden yaptın .bak böyleyken böyleydi sen burada hatalıydın ''dediğimde ..Hala hatasını inatlaşarak hayır efendim ben böyleyim ben yaparım ben söylerim ben derim beni seveceksen böyle sev şeklinde bir uslupla üstüme geliyor bu şekilde kendini haklı göstermeye çalışıyorsa ..Yine söylüyorum benim o kişiye verecek sevgim yok...