Balondan Kumbara Yapımı

cemree

=)=)
V.I.P
Çocukların evde yapılabilecek okul projesi yaratıcılıklarını ve kendi özgüvenlerini arttırma adına onlarla beraber veya hep birlikte uygulanabilecek öğretici bir çalışma. balondan kumbara yapmak.
Yapımında kullanılan malzemeler
renkli balonlar
ince ince kesilmiş gazete kağıdı parçaları
kağıtları balonun üzerine yapıştırmak için kullanılan kağıt hamuru yapmak için (un ve su) gazete kağıtları hamur haline getirilecek.
maket bıçağı ( falçata )
bant, akrilik boya ve fırça

Biraz sabır isteyecek bir iş ama çocukların ödev proje çalışmaları için istenildiği taktirde yaratıcı bir fikir olur. İşte balon ile kumbara yapalım mı ? Resimden bakarak yapım aşamalarını takip edebilirsiniz.

O0Ooy.jpg

NT2UH.jpg

VgEQq.jpg

OmdtT.jpg

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Gercekten harika biz ana okulunda balondan top yapmistik önce un ile bir biraz kati sivi hazirladik sonra balonlari sisirip gazeteyi o un ile hazirladimiz siviya bulayip balona yapistirtik sonra kurudu ve hemende patla miyor :))) buna benzer cok seyler :)) yapmistik

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
kraş mi?hmm merak ettim ne kreşi?

kres

çalışan anne-babaların henüz okul veya anaokulu çağına gelmemiş çocuklarını gündüzleri emanet ettiği bakım merkezleridir bunlar.

şimdiki gençler bunu bir rock grubunun adı olarak biliyor olabilir... zira kadınların çalışma hayatında daha aktif yer almalarıyla beraber giderek ihtiyaç halini alan kreşler "gündüz bakım evi, çocuk bakım ve etüt merkezi" gibi modernize edilmiş isimlerle, iç dizaynlarla karşımıza çıkıyor.

Kreş

Kreş , çocuklar için okul öncesi eğitim ve bakım kuruluşu. Kreş (müzik grubu), bir müzik grubu.
Okul öncesi eğitim

Türkiye 'de yuva, anaokulu ve kreş gibi adlarla anılır. Bazı ülkelerde (örneğin ABD ) okulöncesi eğitimin ikinci aşaması (genellikle 3-6 ...

Müzik öğretmeni
Müzik öğretmeni, okullarda müzik dersi veren öğretmen . Kreş , anaokulu , ilköğretim okulu , lise ve üniversite düzeyinde eğitim verir. ...

Düş

Özel Üye
Özel üye
kres

çalışan anne-babaların henüz okul veya anaokulu çağına gelmemiş çocuklarını gündüzleri emanet ettiği bakım merkezleridir bunlar.

şimdiki gençler bunu bir rock grubunun adı olarak biliyor olabilir... zira kadınların çalışma hayatında daha aktif yer almalarıyla beraber giderek ihtiyaç halini alan kreşler "gündüz bakım evi, çocuk bakım ve etüt merkezi" gibi modernize edilmiş isimlerle, iç dizaynlarla karşımıza çıkıyor.

Kreş

Kreş , çocuklar için okul öncesi eğitim ve bakım kuruluşu. Kreş (müzik grubu), bir müzik grubu.
Okul öncesi eğitim

Türkiye 'de yuva, anaokulu ve kreş gibi adlarla anılır. Bazı ülkelerde (örneğin ABD ) okulöncesi eğitimin ikinci aşaması (genellikle 3-6 ...

Müzik öğretmeni
Müzik öğretmeni, okullarda müzik dersi veren öğretmen . Kreş , anaokulu , ilköğretim okulu , lise ve üniversite düzeyinde eğitim verir. ...
22 yaşından sonra kreş'in ne olduğunu öğrenince nolcak sanki ? :D
Ayrıca @acelya saygılarrrr.

Düzenleyen yönetici:

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Düs ögrenmenin yasi yoktur 40 ta olsa 99 olsan ögrenmek cok güzeldir bunda gülecek bir durum yoktur her yorede yada her ülkede farkli isimde söyleniyor ....

Düş

Özel Üye
Özel üye
Düs ögrenmenin yasi yoktur 40 ta olsa 99 olsan ögrenmek cok güzeldir bunda gülecek bir durum yoktur her yorede yada her ülkede farkli isimde söyleniyor ....
Öğrenmenin yaşı yoktur mutlaka ama @arz-ı hal onu bilmediği için sormadı gibi. Karşısındakinin kreşte mi çalıştığını öğrenmek amaçlı sordu. Yine de yanılıyo olabilirim.
Fakat;
Gülünecek durum senin oraya kreşin sözlük anlamını yazman.

Düzenleyen yönetici:

cemree

=)=)
V.I.P
"arz-ı hal onu bilmediği için sormadı gibi. Karşısındakinin kreşte mi çalıştığını öğrenmek amaçlı sordu. "

Düş

Bende bu amaçla sorduğunu tahmin ediyorum..

Ama @acelya'ya da bu küçük bilgi için çok teşekkür ederin =)) ellerine sağlık =)

Düzenleyen yönetici: