• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Aşk Değildi Benimkisi / Zeynep Yalçın

Papatya

V.I.P
V.I.P

Hiç başlayamamanın adı, acıyı yudum yudum içerken tüm azalarımın kanıydı aşk...
Tam bitti derken misli misli dehşetle yangında dirilişin tadıydı...
Olmayışının, yokluğunun esrarı, ruhaniyetinin ensemdeki nefesiydi, titreyerek gözlerimden akıttığım yaş…
Hiçleri ezber, yokları talim, sukûtları sohbet, hasretini muhabbet, kavuşmak için ölümü beklemekti aşk..
Takatsizliğe sabır, dermansızlığa kahır, sabra isyan, hatırlanmamaya katlanmaktı aşk...
Göz göre göre ateşe adım, isteye dileye harda yanım, düşüne düşüne çıldırmaktı aşk...
Bağır, çağır yeter kendime kalmadı bende sabır!!
Beni benden alıp sende olmaktı aşk....

Aşk değildi benimkisi sadece bir rüyaydı,
Uyandığımda binlerce kez kahrolduğum
Ve uykusuzluğumda başımı yastığa koyduğum an öylece karşımda süzülen ahvalindi elimi uzattığımda tutamadığım…
Titreyişlerimdi aşkımın öksüzlüğünden iç çekişlerim…
Aşk değildi benimkisi, savaştı dedim ya benimle baş başa kılıçsız, silahsız, hiç donanımsız, bilek bileğe, göz göze, nefsimle…
Ben yalnızdım oysa, onunsa şeytandan orduları vardı…
Korkmuyordum!
Sığındığım dergahi aşk vardı…

Aşk değildi benimkisi…

Adını andığımda şimşek çakar gibi çarpması kalbimin ve düşen yıldırımla beraber aydınlanmasıydı ruhumun…
Haklısın aşk değildi benimkisi..
Somut bir şahit yoktu elbette ama istediğimde ruhunla buluşup arşta şevişirken yeryüzünde seni istememek için nefsimle savaşmaktı…

Aşk değildi benimkisi, sensizlikten ölürken dahi seni senden isteyememek ve Rabbim' den dileyememekten can çekişmesiydi ruhumun,
Çırpınışlarıydı kalbimin, bedenimin demir parmaklıkları arasında...
Acıdan akan kanlı gözyaşıydı yanaklarımda…
Ve bir nefeslik dermanı kalmayan ciğerlerimin seni içine çekmek için titrek soluyuşlarıydı...
Aşk değildi benimkisi evet, senin yüreğindeki aşksızlığa feryat figan yakarıştı...