• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Antakyanın kalbine üçüncü ateş düştü

Aries

Katılımcı
Ahmet Atakan, Gezi Parkı eylemlerinde ölen Abdullah Cömert’in faillerinin bulunması için düzenlenen eylem sırasında hayatını kaybetti. Yakınları ’Polis vurdu’ dedi. Polisin açıklaması ’Binadan düştü’ oldu.
(Aslında bu haberde devletin başına geçip iyilik timsali gibi takılan başka ülkelerdeki acıları durdurmaya çalışan SÖZDE insani değerler taşıyan birileri zamanında orta doğuda devletine tepki gösteren halkların arkasında duran biz eşitliğe ve özgürlüğe saygı gösteririz diyen ama kendi ülkesinde aslında ne olduğunu gösteren bir zihniyet .Onlar ancak bu kadar insan olur daha fazlası zaten imkansız.)

Antakya’daki Uğur Mumcu Meydanı’nda saat 21.00 sıralarında toplanan 150 kişilik grup, ‘Gezi Parkı’ protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in katillerinin bulunması ve ODTÜ’de yaşanan olaylara destek vermek amacıyla eylem düzenledi. Bir süre slogan atarak yürüyüş yapan grup, Armutlu Mahallesi’nden Gündüz Caddesi girişine kadar geldi. Burada polis engeliyle karşılaşan grubun önde gelenleri ile polis arasında yapılan görüşmelerin ardından gruba ’dağılın’ uyarısı yapıldı. Bu uyarıya taş ve demir bilyelerle karşılık veren gruba, polis basınçlı su ve biber gazı ile müdahale etti. Ara sokaklara dağılan göstericiler, çöp konteynerlerini ateşe vererek barikat kurdu. Polis ekipleri TOMA’larla barikatları temizlerken, taş, demir bilye ve havai fişek atan eylemcilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.

‘Polis vurdu’ iddiası
Eyleme katılan Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü mezunu olan Ahmet Atakan (23) yaralanınca, çevrede bulunanlar tarafından Antakya Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Atakan, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatanı kaybetti. Hastane önünde bekleyen yakınları, Atakan’ın başına isabet eden gaz fişeği ile öldüğünü söyledi. Güvenlik güçleri ise müdahale sırasında bir binanın çatısına çıkan Atakan’ın güneş enerjisi panelini polise atmak istediği sırada, dengesini kaybederek düştüğünü iddia etti.

‘Polisim kahramandır’
Ahmet Atakan’ın babası Ali Atakan, 30 yıl yurt dışında çalıştığını belirterek, “Bu çocukları ben büyüttüm. Onları feda etmek için mi büyüttüm? Utansınlar” dedi. Oğlunun düştüğü iddialarına tepki gösteren Atakan, “Öyle bir şey yok. Tertip yapıyorlar. Sorumlular, o polise güç verip, ’Benim polisim kahramandır’ diyenlerdir. O, ileri demokrasi dersi verenler utansınlar. Bu mu demokrasi, bu mu Müslümanlık?” diye konuştu. Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada ise özetle şöyle denildi:
“Devriye gezen güvenlik birimini tarafından bir kişinin binadan yola düştüğü anonsu yapılması üzerine derhal 112 Acil Servis ile görüşülerek bir ambulans gönderilmiştir. Ancak, olay yerinde bulunan şahıslar yaralıyı kendi imkanları ile hastaneye götürmek istemiş, sonrasında yaralı olarak Antakya Devlet Hastanesi’ne getirilen Ahmet Atakan yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir.”

Akgöl: Bu saçmalık
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, “Olayı duyar duymaz hastaneye koştum. Çocuk darp almış. Kulaklarından kan geliyor, göğsünde darbe var. Valiliğin ‘yüksekten düştü’ açıklaması saçmalık. Yüksekten düşen bir insanın vücudunda kırık olur. Ki bu gencin polise güneş paneli atmak isterken 7’nci kattan düştüğü dedikoduları dolaşıyor. O bölgede zaten 7 katlı bina yok” dedi.

Bir tabut, iki anne
Ahmet Atakan’ın cenazesi Çekmece beldesi Pınarbaşı Mahallesi’ndeki evine getirildi. Evin önünde anne Emsal Atakan ile yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Daha önce Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında ölen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, Emsal Atakan’ı teselli etmeye çalıştı. İki anne birlikte tabuta sarıldı. Cenaze daha Pınarbaşı Mahallesi Mezarlığı’na götürülerek toprağa verildi. Törene CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz ile Gezi Parkı eylemlerinde ölen Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert de katıldı.

Görüntüdeki Ahmet mi?
Hatay’da izinsiz gösterilerde hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın olduğu öne sürülen görüntülere ulaşıldı. Armutlu Mahallesi’nde dün gece meydana gelen gösteriler sırasında bir kişinin binadan düşüş anı kentte yayın yapan HRT Akdeniz Televizyonu kameraları tarafından görüntülendi. Görüntülere göre Armutlu?Mahallesi’ndeki gösterilerde polis aracının geçişi sırasında, bir kişi binadan yola düşüyor. Görüntülerde binadan düşen kişinin Ahmet Atakan olduğu öne sürüldü. Konuyla ilgili incelemeler sürüyor.

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
çok güzel :) işte bu yüzden sizleri ve bu forumu seviyorum . birbirimize olan saygı çerçevesinde olağan görüşlerimizi açık açık ve hatta iğneleyici olarak ifade edebildiğimiz gibi birbirimizi anlamaya çalışıyoruz . benimde başından beri demek istediğim bu idi . konuyu baştan sona okursanız anlayacaksınız .onuda özetleyeyim . birbirimizer sırt çevirip öfke yapma ile biryerlere gelemeyiz zorunu söyleyeceksin diğer arkadaşın sebebini söyleyecek ortada buluşacaksınız . dediklerinizi sizin açınızdan düşünmeye ve size hak vermeye çalışacağım sizin bana yaptığınız gibi . ama unutmayın hayatta bu forumdada olduğu gibi karşıt düşünceye sahip kişilerle herzaman karşılaşacağız .artık birbirimizle ve onların fikirleri ile yaşamayı öğrenelim SEVGİLER SAYGILAR .sevgili ailem :)

bizler zaten farklı fikirlerle,dinlerle,ırklarla,mezheplerle birarada büyümüş antakyanın medeniyetlerin birlikteliğinde soluk almış nesil olarak diyoruz ki,ayrım yapıp,aramıza nifak sokan zihniyetleri alkışlamayalım,içimizden temizleyelim...dinci,dinsiz gibi yakıştırmaları siyasetten uzak tutalım :)

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Bana saçma geliyor ya yok o öldü eylem yapalım yok bu öldü eylem yapalım düşüncesi. Ölen ölüyor peygamberlere kalmayan dünya bizlere mi kalacak? Allah herkese bir ömür biçmiş ne yani eylem yapınca onlar geri mi gelecek, yoksa başınız göğe mi erecek? Günde bir sürü askerlerimiz ölmekte kimin umurunda?

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Bana saçma geliyor ya yok o öldü eylem yapalım yok bu öldü eylem yapalım düşüncesi. Ölen ölüyor peygamberlere kalmayan dünya bizlere mi kalacak? Allah herkese bir ömür biçmiş ne yani eylem yapınca onlar geri mi gelecek, yoksa başınız göğe mi erecek? Günde bir sürü askerlerimiz ölmekte kimin umurunda?

Suriyeye teskereyi onaylayanların umrunda olmamalı ölen askerlerimiz.. doğru saniyede bir insan ölüyor ama bu mantıkla sineye çekelim demek doğrumu katillerine hiç bir cezayi müeyyide uygulanmaması sineye çekilebilirmi ? gözleri kör olan çocuk için ikramiye kesme cezası verilmesi adilmidir? adil olmayan bir şeye tepki göstermek olması gereken değilmidir?

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
suriyede yaşananlara ben başından beri karçı kıktım zaten .benim şahsi düşüncem kimsenin malına canına toprağına iç işlerine müdahale etme ve yurt dışından haksızlığa uğrayanlar zerrece umurumda değil bakınız lübnan adamlar neredeyse hiç bişeye para vermiyordu benzine elektriğe vs vergi diye bişey yok neredeyse ne oldu adamı al aşağı ettiler bunlar hep yabancıların oyunu keza ırakta aynı oldu bakın suriyedede aynısı oluyor .
orda insanlar ölüyor banane
ben topraklarım geneline bakarım
sığınma istiyorlar umurumda bile olmazdı . kendi ülkesine baş kaldıran birisi yarın öbürgün banada baş kaldırır .kişi tc vatandaşı veya göçmeni değilse bizi ilgilendiren bi durum yok bence

gelelim türkiyeye bakın arkadaşlar burada bi şeyleri ortada toplyalım bu vatanı bizim dedelerimiz kultardı hep birlikte aç susuz başardılar bunu .benim 3 dedem karsta kurtuluş savaşında şehit şimdi kürdistan diye bişey çıkmış onun haritasında görüyorum oraları ne iş orası orada yaşayanlarınmı demek gerekir . neyin sevdasını yaşıyor bu karslı arkadaşlarım ? yada hopada o haritada ben 300 milyar verip yeni arsa aldım ve atrtı 50 dönüme yakın arazim var köyde kim alacak onu benden ve şehit abimin başınadki türk bayrağını indirecek adamın alnını karışlarım

milletin gazını yeyip ona buna baş kaldırmaya gerek yok bence kısacası ayrılırsak bölünürüz bülünürsekte koyun sürüsü gibi dağılırız. baştaki birkaç badem bıyıklı , çapulcu veya pkklının çıkarları için birbirimizi kırmaya gerek yok kısacası ne halleri varsa görsünler

konuyu son olarak değerli admin imizin lafı ile bitiriyorum BİZ İŞİMİZE BAKALIM :) keyifli forumlar

Aries

Katılımcı

Küçük bir beyin fırtınası yapmak lazım ölen ölür bu doğru ama ölen neden ölür ? nasıl ölür ? bunu kendine sormazsan dediğin gibi ölen ölüyor der geçersin eceliyle ölmek farklıdır bir başkası tarafından 22 yaşında öldürülmek farklı arada ince çizgi gör bunu :cool: Senin Ailen'den biri bu şekilde ölse ben inanmam bu şekilde ölen ölmüş diyeceğini. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın psikolojisiyle bu hale geldi ülke bundan sonra bu şekilde hareket etmeyelim bari .

Aries

Katılımcı
suriyede yaşananlara ben başından beri karçı kıktım zaten .benim şahsi düşüncem kimsenin malına canına toprağına iç işlerine müdahale etme ve yurt dışından haksızlığa uğrayanlar zerrece umurumda değil bakınız lübnan adamlar neredeyse hiç bişeye para vermiyordu benzine elektriğe vs vergi diye bişey yok neredeyse ne oldu adamı al aşağı ettiler bunlar hep yabancıların oyunu keza ırakta aynı oldu bakın suriyedede aynısı oluyor .
orda insanlar ölüyor banane
ben topraklarım geneline bakarım
sığınma istiyorlar umurumda bile olmazdı . kendi ülkesine baş kaldıran birisi yarın öbürgün banada baş kaldırır .kişi tc vatandaşı veya göçmeni değilse bizi ilgilendiren bi durum yok bence

gelelim türkiyeye bakın arkadaşlar burada bi şeyleri ortada toplyalım bu vatanı bizim dedelerimiz kultardı hep birlikte aç susuz başardılar bunu .benim 3 dedem karsta kurtuluş savaşında şehit şimdi kürdistan diye bişey çıkmış onun haritasında görüyorum oraları ne iş orası orada yaşayanlarınmı demek gerekir . neyin sevdasını yaşıyor bu karslı arkadaşlarım ? yada hopada o haritada ben 300 milyar verip yeni arsa aldım ve atrtı 50 dönüme yakın arazim var köyde kim alacak onu benden ve şehit abimin başınadki türk bayrağını indirecek adamın alnını karışlarım

milletin gazını yeyip ona buna baş kaldırmaya gerek yok bence kısacası ayrılırsak bölünürüz bülünürsekte koyun sürüsü gibi dağılırız. baştaki birkaç badem bıyıklı , çapulcu veya pkklının çıkarları için birbirimizi kırmaya gerek yok kısacası ne halleri varsa görsünler

konuyu son olarak değerli admin imizin lafı ile bitiriyorum BİZ İŞİMİZE BAKALIM :) keyifli forumlar

Belkide sizin anlamak istemediğiniz Orda çatışan kimsenin bölünelim diye çığlık atması değil hala aynı kafa şu penguen belgeselleri hala mı bitmedi sizde yoksa ?

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Küçük bir beyin fırtınası yapmak lazım ölen ölür bu doğru ama ölen neden ölür ? nasıl ölür ? bunu kendine sormazsan dediğin gibi ölen ölüyor der geçersin eceliyle ölmek farklıdır bir başkası tarafından 22 yaşında öldürülmek farklı arada ince çizgi gör bunu :cool: Senin Ailen'den biri bu şekilde ölse ben inanmam bu şekilde ölen ölmüş diyeceğini. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın psikolojisiyle bu hale geldi ülke bundan sonra bu şekilde hareket etmeyelim bari .

Ne yapalım o zaman bizde mi gezi parkı eylemi yapalım? Elimize ne geçecek peki, koca bir hiçten başka? Ne yani bu ölenler bu yolda öldü diye kahraman mı oldular? Kahraman kime derim ben? Kahraman, Çanakkale şehitlerine derim ben bu vatanı bölmek yerine bu vatanı tek bayrak altında toplamak isterken ölenlere derim ben..

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Belkide sizin anlamak istemediğiniz Orda çatışan kimsenin bölünelim diye çığlık atması değil hala aynı kafa şu penguen belgeselleri hala mı bitmedi sizde yoksa ?

he bitmedi ben hala penguen belgeseli izliyorum kafam Homo habilis olduğu için anlama yetersizliği duyuyorum seninki kadar iyi basmıyor hele bi izah et bana durumu sen cnn isliyorsunya daha iyi bilirsin

Aries

Katılımcı
Ne yapalım o zaman bizde mi gezi parkı eylemi yapalım? Elimize ne geçecek peki, koca bir hiçten başka? Ne yani bu ölenler bu yolda öldü diye kahraman mı oldular? Kahraman kime derim ben? Kahraman, Çanakkale şehitlerine derim ben bu vatanı bölmek yerine bu vatanı tek bayrak altında toplamak isterken ölenlere derim ben..

Kalıplaşmış bir düşünceye fikir sokmak boşuna. Umarım sonumuz hayırlı olur.Senin vatan bölme dediğin buysa evet . Biz buna Vatan Aşkı diyoruz . Siz nasıl görürseniz.