Antakyanın kalbine üçüncü ateş düştü

Aries

Katılımcı
Ahmet Atakan, Gezi Parkı eylemlerinde ölen Abdullah Cömert’in faillerinin bulunması için düzenlenen eylem sırasında hayatını kaybetti. Yakınları ’Polis vurdu’ dedi. Polisin açıklaması ’Binadan düştü’ oldu.
(Aslında bu haberde devletin başına geçip iyilik timsali gibi takılan başka ülkelerdeki acıları durdurmaya çalışan SÖZDE insani değerler taşıyan birileri zamanında orta doğuda devletine tepki gösteren halkların arkasında duran biz eşitliğe ve özgürlüğe saygı gösteririz diyen ama kendi ülkesinde aslında ne olduğunu gösteren bir zihniyet .Onlar ancak bu kadar insan olur daha fazlası zaten imkansız.)

Antakya’daki Uğur Mumcu Meydanı’nda saat 21.00 sıralarında toplanan 150 kişilik grup, ‘Gezi Parkı’ protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in katillerinin bulunması ve ODTÜ’de yaşanan olaylara destek vermek amacıyla eylem düzenledi. Bir süre slogan atarak yürüyüş yapan grup, Armutlu Mahallesi’nden Gündüz Caddesi girişine kadar geldi. Burada polis engeliyle karşılaşan grubun önde gelenleri ile polis arasında yapılan görüşmelerin ardından gruba ’dağılın’ uyarısı yapıldı. Bu uyarıya taş ve demir bilyelerle karşılık veren gruba, polis basınçlı su ve biber gazı ile müdahale etti. Ara sokaklara dağılan göstericiler, çöp konteynerlerini ateşe vererek barikat kurdu. Polis ekipleri TOMA’larla barikatları temizlerken, taş, demir bilye ve havai fişek atan eylemcilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.

‘Polis vurdu’ iddiası
Eyleme katılan Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü mezunu olan Ahmet Atakan (23) yaralanınca, çevrede bulunanlar tarafından Antakya Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Atakan, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatanı kaybetti. Hastane önünde bekleyen yakınları, Atakan’ın başına isabet eden gaz fişeği ile öldüğünü söyledi. Güvenlik güçleri ise müdahale sırasında bir binanın çatısına çıkan Atakan’ın güneş enerjisi panelini polise atmak istediği sırada, dengesini kaybederek düştüğünü iddia etti.

‘Polisim kahramandır’
Ahmet Atakan’ın babası Ali Atakan, 30 yıl yurt dışında çalıştığını belirterek, “Bu çocukları ben büyüttüm. Onları feda etmek için mi büyüttüm? Utansınlar” dedi. Oğlunun düştüğü iddialarına tepki gösteren Atakan, “Öyle bir şey yok. Tertip yapıyorlar. Sorumlular, o polise güç verip, ’Benim polisim kahramandır’ diyenlerdir. O, ileri demokrasi dersi verenler utansınlar. Bu mu demokrasi, bu mu Müslümanlık?” diye konuştu. Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada ise özetle şöyle denildi:
“Devriye gezen güvenlik birimini tarafından bir kişinin binadan yola düştüğü anonsu yapılması üzerine derhal 112 Acil Servis ile görüşülerek bir ambulans gönderilmiştir. Ancak, olay yerinde bulunan şahıslar yaralıyı kendi imkanları ile hastaneye götürmek istemiş, sonrasında yaralı olarak Antakya Devlet Hastanesi’ne getirilen Ahmet Atakan yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir.”

Akgöl: Bu saçmalık
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, “Olayı duyar duymaz hastaneye koştum. Çocuk darp almış. Kulaklarından kan geliyor, göğsünde darbe var. Valiliğin ‘yüksekten düştü’ açıklaması saçmalık. Yüksekten düşen bir insanın vücudunda kırık olur. Ki bu gencin polise güneş paneli atmak isterken 7’nci kattan düştüğü dedikoduları dolaşıyor. O bölgede zaten 7 katlı bina yok” dedi.

Bir tabut, iki anne
Ahmet Atakan’ın cenazesi Çekmece beldesi Pınarbaşı Mahallesi’ndeki evine getirildi. Evin önünde anne Emsal Atakan ile yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Daha önce Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında ölen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, Emsal Atakan’ı teselli etmeye çalıştı. İki anne birlikte tabuta sarıldı. Cenaze daha Pınarbaşı Mahallesi Mezarlığı’na götürülerek toprağa verildi. Törene CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz ile Gezi Parkı eylemlerinde ölen Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert de katıldı.

Görüntüdeki Ahmet mi?
Hatay’da izinsiz gösterilerde hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın olduğu öne sürülen görüntülere ulaşıldı. Armutlu Mahallesi’nde dün gece meydana gelen gösteriler sırasında bir kişinin binadan düşüş anı kentte yayın yapan HRT Akdeniz Televizyonu kameraları tarafından görüntülendi. Görüntülere göre Armutlu?Mahallesi’ndeki gösterilerde polis aracının geçişi sırasında, bir kişi binadan yola düşüyor. Görüntülerde binadan düşen kişinin Ahmet Atakan olduğu öne sürüldü. Konuyla ilgili incelemeler sürüyor.

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Söylenecek söz yok diyorsun dolup sövmek istiyorsun... olmuyor olmuyor olmuyor.. ne söylense boş yitip giden bir genç fidan daha daha cenazesi kalkmadan atılan yalanlar kendi kendini öldürmüştür pişkinliğinde süregeliyor.. Sindiremiyorsun.. Ya o haketmiştir diyen gerici geri fikirlileri gördükçe nasıl sindiresin... Nasıl evinde oturup kahveni yudumlayasın resmine bakarak.. boğazında kalıyor birşeyler tıkanıp kalıyorsun... ailesinin yerinde olmak istemezdim.. Geleceği için çırpınan bir güvercin daha kanadı koparıldı.. Uçmasına izin verilmeden. Ustanın bilmeemnesi diye yapılan drama programlarını izleyip duygulanan insanlar yitip giden canlar için taşmı olmuş yürekleri.. istanbulda artık yeter diye haykıran kadına .... olacaksın bu saatte ne işin var dışarda diye sürükleyen polis taşmı olmuş yüreği...

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
artık yüzünede söyleyiversin gayri[/QUOTE]

yanii ? ben çok az sayıda insan tanıyorum özellikle kız,erkek ayırmadan konuşuyorum küfürsüz konuşan,küfür etmiş diye hak etti ölümü öyle mi?bugün 40 bin kişinin katiline,bebekleri keserek,yakarak öldüren cani pkkya ve liderine ama hakları var onlarda eziyet gördü,haksızlığa uğradı dieyerek merhametten bahsedebilenler nasıl olurda insanları küfür etti iyi oldu öldüğü diyebiliyor ? kim hayatında küfür etmemiştir,ben ki hayatında asla argo kullanmayan biri olarak bile geri zekalı,aptal gibi kelimeleri kullanıyorsam canı yandığında,haksızlığa uğradığında küfür eden insanların olması gayet normal...mısırda ölenlerin hepsi gerçekten mümin ama gezi olaylarında sırf iktidara muhalefetler diye yandaş değiller diye kafir,terörist,çapulcu çok yazık,insanların öldüğüne sevinen bir zihni anlamıyorum ben,anlamicam...

olaylar armutlu yani alevi vatandaşlarımız olduğu yerde başladı,polis verilen emri yerine getirirken bazen yorgunluktan,bazende kendini kurtlar vadisinde sanmanın verdiği cesaretle yanlışlar veya hatalar yapıyor olabilir lakin asla kasıtlı olarak bir vatandaşın ölümüne sebebiyet vermez.sağduyu değil,solduyu diyoruz insanlara,sağla düşünenleri gördük solla kalbinizle düşünün doğru yola elbet ereceksiniz.

Aries

Katılımcı
Bu ne şimdi . Bir insanın inancı fikri ve zihniyeti ne olursa olsun Bir ''İnsan'' Öldü. Bunu idrak edebilmek önemli . Bide iyiki öldü de istersen.

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
insanları eleştirmek itham etmek ne kolay dörtdörtlük müslüman ülkeyiz ya.. herşeyi dini bütün yapıyoruz ya linç etmeli böyle küfür edenleri.. Dine küfredilirmi hiç.. ama suriyede saatlik dini nikahla kadınlara tecavüz edersen dine küfretmiş hakaret etmiş olmazsın.. uygulamada sorun yok.. ancak böyle küfür etmek ölme sebebi.. böyleleri yaşamamalı hatta.. Dini pazarlıyıp cebini doldurabilir oy toplayabilir kadınlara zulmedebilir herşeyi yapabilirsin aman küfretme.. öldürülmeyi hakedersin değilmi cebur.. antakyadan 3 can aldılar.. ismaile arkadasları vurmustur dediler ahmete kendi düşmüştür dediler ankaradakine taş atıyordu dediler. bu ülke ne temizmiş bee. çocuklara tecavüz et hırsızlık yap her adiliği yap ama sakın geleceğin için hakkını arama linç edilirsin allahın izniylenn.

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
@Kızıl_Mavi ve @Aries :) hiç güleceğim yoktu alemsiniz valla . ne oldu suçlu ben oldum şimdi .

geleceği için mücadele eden arkadaşlar gece 12 kadar evimin önünde boykot ettiler kahrolsun kahrolun slogan attılar uyku uyumadım kaç gece .ona sorun yok .

polisi taşladılar hiç dorun değil .

bulunduğum şehirde başbakan taşlandı olabilir

içki yasası için buldukları heryerde içip sızdılar . e bu hakları

e iyi hepsi güzel tamamda
herif ALLAH ıma küfrediyor daha ne yapacak odamamı girecek ? başka verecek neyim var

hak özgürlük ne zor şeymiş yahu .
kendi hakların için başkalarım haklarına müdahale etmekmidir ögürlük .
bende ölüme inanmıyorum o vakit öldü gitti ne olacak . insani değerler benim felsefemde yok ne olacak

benmi çatıya çık dedim . panzere taş at diye paramı verdim . suriyede dediklerini benmi yaptım ? kimin 5 kuruşuna tenezzul edip cebimi para doldurdum kime haklarımı savun diye yalvarıyorum veya kimin hakkına kast ediyorum
işimde gücümde biri olmaya çalışıyorum şu interneti her açtığımda biri benim bi yerime dokundurmuş oluyor .
soruyorum size ben bunları hak ediyormuyum

kaç aydır yalvarıyorum millete
tartışırsal ayrılırız
ayrılırsak bölünürüz
bölünürsek bazı ülkeler gibi kuzey güneyimiz olur siyah beyazımız olur.
bu baştaki her kim ise seçimle çıkmadımı oraya hani çumhuriyet hani hakın seçme seçilme hakkı ? seçimle neden yenisi gelmiyorda çözüm sokaklarda aranıyor ne olacak o zaman bunları seçenlerin hakları ? çocukmuyuz biz oraya buraya taş atıyoruz .
kimin piyonlarıyız biz , biz kimiz .

ben size söyleyeyim ben kimim ( bu güne kadar aldığım mesajlardan gelenleri yazıyorum )
bedem bıyıklı ( bıyıklarım olmasada )
gerici
örümcek kafalı
sofu
yobaz
hayvan
geri zekalı ( idrak yeteneğim olmadığı için )

ben burada din pazarlığı yapmıyorum herkesin inancı kendine ise karşındakinin inancına saygı duyacaksın yoksa senin ölüne bile sagı duyulmaz bu kadar basit .

Düzenleyen yönetici:

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
@Kızıl_Mavi ve @Aries :) hiç güleceğim yoktu alemsiniz valla . ne oldu suçlu ben oldum şimdi .

geleceği için mücadele eden arkadaşlar gece 12 kadar evimin önünde boykot ettiler kahrolsun kahrolun slogan attılar uyku uyumadım kaç gece .ona sorun yok .

polisi taşladılar hiç dorun değil .

bulunduğum şehirde başbakan taşlandı olabilir

içki yasası için buldukları heryerde içip sızdılar . e bu hakları

e iyi hepsi güzel tamamda
herif ALLAH ıma küfrediyor daha ne yapacak odamamı girecek ? başka verecek neyim var

hak özgürlük ne zor şeymiş yahu .
kendi hakların için başkalarım haklarına müdahale etmekmidir ögürlük .
bende ölüme inanmıyorum o vakit öldü gitti ne olacak . insani değerler benim felsefemde yok ne olacak

benmi çatıya çık dedim . panzere taş at diye paramı verdim . suriyede dediklerini benmi yaptım ? kimin 5 kuruşuna tenezzul edip cebimi para doldurdum kime haklarımı savun diye yalvarıyorum veya kimin hakkına kast ediyorum
işimde gücümde biri olmaya çalışıyorum şu interneti her açtığımda biri benim bi yerime dokundurmuş oluyor .
soruyorum size ben bunları hak ediyormuyum

kaç aydır yalvarıyorum millete
tartışırsal ayrılırız
ayrılırsak bölünürüz
bölünürsek bazı ülkeler gibi kuzey güneyimiz olur siyah beyazımız olur.
bu baştaki her kim ise seçimle çıkmadımı oraya hani çumhuriyet hani hakın seçme seçilme hakkı ? seçimle neden yenisi gelmiyorda çözüm sokaklarda aranıyor ne olacak o zaman bunları seçenlerin hakları ? çocukmuyuz biz oraya buraya taş atıyoruz .
kimin piyonlarıyız biz , biz kimiz .

ben size söyleyeyim ben kimim ( bu güne kadar aldığım mesajlardan gelenleri yazıyorum )
bedem bıyıklı ( bıyıklarım olmasada )
gerici
örümcek kafalı
sofu
yobaz
hayvan
geri zekalı ( idrak yeteneğim olmadığı için )

ben burada din pazarlığı yapmıyorum herkesin inancı kendine ise karşındakinin inancına saygı duyacaksın yoksa senin ölüne bile sagı duyulmaz bu kadar basit .

sen böyle yazınca senin adına nasıl üzülsem bilemedim ölürken gürültü yapan gençlerin kulağından çekmeli seni uykusuz bıraktıkları için.. ateş düştüğü yeri yakar demişler o ölen kendi kardesin olduğundada polisi taşladı dersin. silahla vurmamış cinayet işlememiş birileri gibi vebal almadan ölüp gitmişler.. Allahı neden tapulu malınız görüp allahıma sövdüler diyebiliyorsunuz.? sizemi ait? oda allahın kulu değilmi ettiyse bu onunla allah arasında değilmi başka insanların haddinemi düşmüş eleştirmek?? istanbulda ekmek almaya giden Berkinin suçu ekmek almaktı hala komada hani etliye sütlüye karısmam diyorsun ya dikkat et yolda olmaman gereken zamanda kafana bi fişek gelip gözünü falan kaybettiğinde arkandan senin içinde ne işi vardı sokakta demesinler.. Hitlerde seçimle çıktı bu ona zorbalık hakkı verirmi? yanlışı gördüğünde yanlış deme hakkı seçimle elinden alınan bir hakmıdır? Son cümlende ne güzel özetlemişsi,n saygıyı.. Kimse dini tapulu malı bilip allahın avukatlığına soyunmamalı din bile demezmi ki kul günahı onunla benim aramdadır. belki bu tukaka ilan ettiğin cenete gidecek sen yanacan garantin varmı?

Düzenleyen yönetici:

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
çok güzel :) işte bu yüzden sizleri ve bu forumu seviyorum . birbirimize olan saygı çerçevesinde olağan görüşlerimizi açık açık ve hatta iğneleyici olarak ifade edebildiğimiz gibi birbirimizi anlamaya çalışıyoruz . benimde başından beri demek istediğim bu idi . konuyu baştan sona okursanız anlayacaksınız .onuda özetleyeyim . birbirimizer sırt çevirip öfke yapma ile biryerlere gelemeyiz zorunu söyleyeceksin diğer arkadaşın sebebini söyleyecek ortada buluşacaksınız . dediklerinizi sizin açınızdan düşünmeye ve size hak vermeye çalışacağım sizin bana yaptığınız gibi . ama unutmayın hayatta bu forumdada olduğu gibi karşıt düşünceye sahip kişilerle herzaman karşılaşacağız .artık birbirimizle ve onların fikirleri ile yaşamayı öğrenelim SEVGİLER SAYGILAR .sevgili ailem :)

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
fikir çatışmaları kutuplaşmayı gerektirmemeli bu konuda hemfikiriz ama bir insan bir genç öldüğündede haketmiş oh olmuş vss demek bu saygı gösterisi değildir.