• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Aklından Bir Sayı Tut

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
''Seni o kadar iyi tanıyorum ki Ne düşündüğünü biliyorum'' diye yazıyor kitabın kapağında ismi ise Aklından Bir Sayı Tut. John Verdon'un bir kitabı yeni aldım kitabın kapağını açtım henüz nasıl bir kitapdır bilgim yok. Şimdi kitaptan biraz alıntılar yapayım böylelikle kitabı beraber tanımış oluruz.

Kitabın cevirmeni Cemile Özyakan

Övgüler:
'Çok çok uzun zamandır okuduğum en iyi romanlardan biri olan Aklından bir sayı tut aklınızı başınızdan alacak... John Verdon öyle ışıl ışıl ve incelikli yazıyor ki kıskanmadan edemedim''
Tess Gerritsen​

''Bağımlılık yapıcı ve zihin kurcalayıcı en derin, en ilkel korkularımıza kadar iniyor.... Bu hikaye sizi demir çene tuzagı gibi yakalayacak.''
Joseph Finder​

''Baştan sona zekice yazılmış,hızlı bir anlatıma ve keskin virajlara sahip. Aklından Bir Sayı Tut özgünlüğü ve kışkırtıcı konusu ile sivrilmeyi başarıyor.''
John Katzenbach​

Övgüler daha çok ben bir kaçını aldım buraya.Kitapın kısa özeti arka sayfada birazda oradan yazayım.

Mark Mellery posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır.Mektup şöyle yazmaktadır:''Aklından herhangi bir sayı tut... 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı'' Mellery öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir:''Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin. Küçük zarfı aç.''''Aldıklarını geri vereceksinVermiş olduklarını aldığın zamanBiliyorum ne düşündüğünü,Ne zaman uyuduğunu,Nereye gittiğini,Nereye gideceğini,Seninle bir randevumuz var,Bay 658.''

İlginç geldi bana şimdiden bu kitap okumaya değer gibi.:) kapaktaki yazıya biraz daha devam ediyorum.

Aklından Bir Sayı Tut sıradanlıklara meydan okuyan,anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz,kolay kolay unutmayacağınız bir roman.

Kitaptan şimdilik bu kadar yazıları aldım buraya bitirdigimde yorumumuda eklerim kitabı okuyan var ise yorumlarını görmek isterim hadi bakalım okuyalım Aklımızdan bir sayı tutalım :)

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Kitap bana dün hediye edildi benimde haberim yoktu varlıgından( bilmemek ayıp oldu ama hemde kitap söz konusu) bakalım okuyalım güzel gibi geldi bana birazda esrarengiz. :)

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Su an karsımda arkadasim okumakta:) Cok begenerek okuyor ondan sonra bende okumayi dusunuyorum ama önce eldekileri cikarmak lazim :D

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Kitabı bitireli bir hafta oldu okunası bir kitap tavsiye ediyorum. Gelişmeleri yazmayacağım esrarı burada çözmeyi değil, kitabı okuyanların okuyup çözmelerini istiyorum. :)

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Ya bn okumaya calisiyorum...kitap guzel vakitbulamiyorum...ama icimden bises katil icin dedektifin oglu diyor nedense...