Kadının Aklından Çıkmayan Şey

kelebek

-ütopik-
V.I.P
5775357.jpg

Erkeklerin en çok seks düşündüğü söylenir. Şimdi de kadınların aklından çıkmayan şey belirlendi.

Uzun süre önce yapılan araştırmalar sonucunda, erkeklerin her 52 saniyede bir, seks düşündükleri söylenmişti. Şimdi, kadınların akıllarına en sık getirdikleri şey belirlendi.

Bunun için İngiltere'de, yaşları 19 ila 47 arasında değişen 778 kadınla doğrudan görüşmeler yapıldı. Psikiyatırlar durumu değerlendirdi, bilim adamları, bazı denekleri inceledi.

Benzer bir araştırma da bir başka kıtada yapıldı. Afrika kıtasının en gelişmiş ülkelerinden Güney Afrika'da da kadınlarla görüşmeler yapıldı. Sonuçlar ise şaşırtıcı biçimde benzer çıktı.

Erkekler her 52 saniyede bir seksi düşünüyorlarsa, kadınların da her 60 saniyede, belli bir şeyi düşündükleri ortaya çıktı. Modern zamanların kadınlarının aklına bu kadar sık gelen şey, alışveriş. Alışveriş saplantısı olan kadınlar arasında ise en çok ayakkabı satın alma tutkusu olduğu ortaya çıktı.

Her 4 kadından biri bunu yapıyor. Bu da, günde 960 kez, haftada 6 bin 720 kez, kendilerine bir şeyler almayı düşündükleri anlamına geliyor.

Sosyal yaşamı olan, çalışan ya da çalışmayan ama maddi durumu belli bir standardı yakalamış modern kadınlar alışveriş bağımlısı çıktı. Durumu değerlendiren Dr. Jane Prince "Alışveriş düşüncesi kadınları rahatlatıyor. Yenilik arzusunu böyle tatmin ediyorlar. Alışveriş bu çağın kadınlarının en büyük saplantısı. Bu bir bağımlılık. Alışveriş yaparken, mutluluk hormonu salgılandığı da bir gerçek. Ama bu, erkekler için geçerli değil" dedi.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Sende kalmasın forum ahalisi olarak itiraf etmeni bekliyoruz bacım ?
Çok beklerseniz itiraf etsem özel olmaz ki☺
evet meraktan uyku tutmuyor :-))
Belli oluyor
Horul horul uyuyan benim galiba?

Anam buraya yazinca ozelin kalmaz , bu kadar yazmisken ne oldugunu yazda forumca rahatliyalim ??
Bende onun için yazmıyorum ya yoksa beni forumca topa tutarsınız???