• Merhaba Ziyaretçi.
    "Obje" Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ağda Yapmanın Avantajları Nelerdir

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Cilt güzelliği herkesin en çok önem verdiği konulardan biri. Kişisel bakımlarını düzenli olarak yapanların en büyük sorunlarından biri de istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleridir. Bu tüylerden kurtulmak kimilerine göre zaman kaybıdır, kimileri de çok acıdığı için sürekli sıkıntı yaşar. Ama yapmak zorunda olduğu için de kimse bu durumdan kaçamaz. Bunun için kendilerine kolay gelecek birçok yöntem denemeyi tercih ederler. En çok kullanılan yöntem de ağda yapımıdır.

Ağda, bazıları tarafından acı verdiği için yapılması güç gibi görülse de kısa zamanda, evde yapabileceğiniz en sağlıklı temizlenme yöntemidir. Üstelik artık çok fazla çeşidi ile birlikte sizlere kolaylık da sunmaktadır. Bu sebeple ağdadan uzak durmak yerine sizler için hazırladığımız bu yazıyı okursanız içiniz daha rahat bir şekilde tüylerinizden kurtulabilirsiniz.


Ağdanın Avantajları Nelerdir?

Ağda denildiğinde insanların aklında beliren ilk sözcük “acı”dır. Ve bu sebeple de tercih sırasında genelde son sırada yer alır. Hâlbuki ağda uygulaması, bazı ufak küçük bilgilerle öyle çok da acı veren bir işlem olmaktan çıkar. Üstelik ağda yaparsanız tüylerinizin çıkma süredi daha da uzun olacaktır. Çünkü ağda, tüyü kökünden tutup aldığı için tekrar çıkmasını olabildiğince geciktirir. Böyle bir durum da istenmeyen tüylerinden arınma yollarını külfet görenler için aslında ideal bir durumdur. Bu sebeple ağda denildiğinde aklınıza ilk önce acı değil, tüyleri kökünden alma faydası gelmelidir.

Ağdayı acılı olduğu için tercih etmeyenlerin bulduğu çözüm yolu, jilet kullanmaktır. Bu, kendiniz için yapacağınız doğru bir yatırım değildir. Evet, jilet, ağda gibi acıtmaz ve hızlı kullanım olanağı sunması sayesinde işinizi kolaylaştırır. Ama jiletin şöyle bir dezavantajı vardır ki tüylerin anormal bir şekilde bölünmesine ve güçlenmesine neden olur. Sizi tüylerinizden anlık olarak kurtarır ama uzun vadede daha büyük bir tüy sorunuyla karşılaşmanıza neden olur. Hal böyle iken ağda yerine jileti tercih etmek pek mantıklı bir hareket olmayacaktır.

Ağda yapmak aynı zamanda pürüssüz cilt görünümü yakalamanıza da olanak sağlar. Cildinizde temiz, hoş ve estetik bir görüntü oluşmasına yardım eder. Jilet kullandığınız zaman tüyleriniz birkaç güne, siyah siyah çıkar ve çıkan tüy kökleri de sert olacağı için hoş bir görüntü vermez. Ama ağda, daha ipeksi bir görüntü yakalayıp uzun süre bu görüntüyü korumanıza yardım eder. Ağda ile bu ipeksi görüntüyü yakalamak oldukça kolay. Üstelik cildinizi pürüssüz bir hale getirirken içinde bulunan bileşimlerle birlikte cildinizi arındırır ve nemlendirir.
 
Top