• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

2012 Ağustos Öğretmen Atamaları

Paradoks

... Elif ...
Özel üye
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 40 bin öğretmen alımını Ağustos ayının sonuna doğru gerçekleştirmiş olacaklarını bildirdi.

Dinçer, önümüzdeki yıldan itibaren öğretmen alımlarında yine KPSS'nin olacağını belirterek, ''Ama KPSS'yi üç ayrı bölüm halinde yapacağız. Onlar da genel kültür, eğitim bilimleri ve alan sınavı olacak. Dolayısıyla önümüzdeki yıldan itibaren alacağımız öğretmenlerde alan sınavları yapılmış olacak'' dedi.

~KaÇaK CaDı~

YOĞURDA SÜTÜ BOZUK DEDİM GİTTİ AYRAN OLDU..
Özel üye
bırak yapsınlar kpss yii ne zararı var ki:) bu ülkede bu kadar saçma şeyin yanında en güzeli kpss :) en azından umut verici

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
bırak yapsınlar kpss yii ne zararı var ki:) bu ülkede bu kadar saçma şeyin yanında en güzeli kpss :) en azından umut verici

umut verici mi?ben mezun oldum kpss ye girmek zorundayım hayatta ki en saçma şey bence,okuldan dereceyle mezun ol kpss ye gir atama bekle,üstelik kaymakamlık sınavları içinde ayrıca çalışmam gerekiyor,bu nasıl bir mantık,ömrümüzün yarısını çalışoyrlar bizden,doğu da,güney doğu da bu kadar kamu çalışanı açığı varken bu uygulamalar saçma geliyor.

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Öyle bi sistem varki şu an çalışmamı engeleyen bir sürü saçma şart var.. Mezun oluncada üniversite mezunu ev hanımı olmaktan korkuyorum artık cidden..

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Öyle bi sistem varki şu an çalışmamı engeleyen bir sürü saçma şart var.. Mezun oluncada üniversite mezunu ev hanımı olmaktan korkuyorum artık cidden..

:eek: sanırım bende öyle oluyorum:(
idari hakimlik yapıcam açık varmış ama adli tatil den sonra başlayacam ve sevmiyorum icra falan hiç bana göre değil.
hayalerimi rafa kaldırmaktan korkuyorum,evlenince de bu böyle olmaz inşallah...

~KaÇaK CaDı~

Özel üye
kpss yi saçma görüyorsun da üniversite sınavı da saçma görmen lazım ben hem lisede hem üniversitede dereceyle bitirdim saçma görmüyorum sınavları belli bir eleme yapmaları lazım bu yüzden bu elemede kazanmak için umut ediyorsun hayat zaten umut etmek. aslında karamsarım ama fazla uçurum aşağısına düşmek istemediğim için bu konularda olumlu düşünüyorum:)

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
kpss yi saçma görüyorsun da üniversite sınavı da saçma görmen lazım ben hem lisede hem üniversitede dereceyle bitirdim saçma görmüyorum sınavları belli bir eleme yapmaları lazım bu yüzden bu elemede kazanmak için umut ediyorsun hayat zaten umut etmek. aslında karamsarım ama fazla uçurum aşağısına düşmek istemediğim için bu konularda olumlu düşünüyorum:)

onları da saçma buluyorum,lise ve ilköğretime hiç girmeyeyim başarılıysam bu zaten bellidir,kpss veya öss şimdi ki ismi ile ygs sistemi çok saçma bunları okullardayken elemeliler,herkesi kendi alanına yönlendirmeliler,bu tür sınavlar zaman aşımı 97 alıp atanmayan hala kursa gelen insanlar var...bende umutluyum,çalıştım başarıcam diyorum ama başarılı olmak yetmiyorsa,torpil veya başka işler giriyorsa konuya ben karşıyım,saçma geliyor senin görüşüne de saygılıyım ki,benim için çok fark etmiyor atanmasam da sorun olmaz,ama bu atamalara fazlasıyla ihtiyacı olanlar var:=)

~KaÇaK CaDı~

Özel üye
tabikide haklısın fakat düşünsene milyarlarca insan boşta geziyor bunların hangisini yönlendirecekler hangisini hemen sınavsız işe alacaklar:S bende şu an boşta geziyorum sözleşmeli çalışıyorum fakat kadrolu istiyorum gönül hangisini istemez ki:) yani demem o ki bu kadar milyarlarca insanın gönlü türlü türlü güzel işler isterken kim kimi nereye sınavsız yerleştirecek:S ve ayrıca bende torpil işine çok kızıyorum madem bir eleme yapıyorlar bunu hakkınca hukukunca güzel yapsalardı bu kadar ses çıkmazdı :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Herşey saçma.. Sınavlar, yasalar.. insanlar bile saçma :)

Bakın ben halen evde oturuyorum. Mezun olalı ne kadar oldu ama benim için en iyisi bu.
Çünkü kamu dairesinde işe girmek için torpil lazım..
Özele girmek içinde tecrübe.. Tecrübe edinmek için işe girmeden ne halt edicez onu bilmiyorum :)
Hee onunda bi yolu var, oda üç kuruşa, sigortasız amelelik yaparsan, o zamanda elde sağlık kalmıyor. Geçen sene az kalsın tımarhanelik olacaktım
Yani böyle bi düzene isyan etmemek mümkün mü :)