12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajları

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Toplumda milli bilinci güçlendirmek, bağımsızlık coşkusunu artırmak ve aynı zamanda bağımsız bir devlet olmanın da gereği olduğu için bir milli marşa gerek duyuldu. Bu sebeple 12 Mart 1921 yılında Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan bu eser Türkiye Cumhuriyetinin milli marşı olarak kabul edildi.

Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı ve kabul gördüğü bu marş ile birlikte milletimizin ve ordumuzun morali yükseldi ve böylece Milli Mücadele ruhu daha fazla benimsenerek savaşın kazanılması sağlandı. Bu özel günde biz de sizler için İstiklal Marşı'nın kabulüne özel içerik hazırladık. İşte12 Mart 1921 İstiklal Marşı'nın kabulüne özel kutlama mesajları…

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajları​


İstiklal Marşı'nın Kabulü


TBMM’nin 12 Mart 1921’de kabul ettiği İstiklal Marşı’mızın 101. yıl dönümünü kutlarım.

Her kıtasında ayrı bir destan yazan istiklal Marşı’mızın kabulü kutlu olsun.

Milli kimliğimizin, kültürümüzün, bağımsızlığımızın ve inancımızın simgesi İstiklal Marşı’mızın kabul ediliş gününü kutlarım.

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın kabulü. “Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın” diyen Mehmet Âkif’in de mekanı cennet olsun.

Unutma; İstiklal Marşı KORKMA diye başlar! İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yılını saygıyla ve dolu gözlerimle kutlarım.

Bu marş bizim inkılabımızı anlatır, inkılabımızın ruhunu anlatır. Bunu ne unutmak ne de unutturmak lazımdır. Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet; Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl. 12 Mart İstiklal Marşı’mızın kabulü kutlu olsun! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

“ALLAH bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” İstiklal Marşımızın kabulünün 101. Yıldönümünü CANDAN kutlarım.

İstiklal Marşı’nın cephede kahraman ordunun azmi ve inancı, Anadolu topraklarında aziz milletin kararlılığı ve vatan aşkıyla kaleme alındığı marşı kurucu bir metni kutlarım.

Milli birlik ve beraberliğimizin simgesi, İstiklal Marşı’mızın kabulünün 101. Yılını onur ve gururla kutlarım.

Tam 101 yıl önce bir milletin istiklal aşkı kelimelere döküldü.
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kutlu olsun. Bu vesile ile istiklal uğruna hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Zannetme ki ecdadın asırlarca uyudu, nereden bulacaktın o zaman eldeki yurdu!. 12 Mart 1921 İstiklal Marşı’mızın kabulünün 101. yıldönümü kutlu olsun. “Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl..!” Saygı ve minnetle..

12 Mart direnişin adıdır.
Nene Hatunların şanıdır Erzurum tabyasında akan Nice şehitlerin kanıdır Rabbim yazdırmasın bir daha Son istiklal marşı olsun Mehmet Akif Ersoy ve tüm şehitlerimizin Ruhları şad mekanları cennet olsun

Türk Milleti’nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin 101. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyorum.

İstikbal mücadelesini, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da İstiklal Marşımız eşliğinde yürütecektir. İstiklal Marşımızın kabulünün 101. Yıldönümünü kutluyorum.

Şanlı bayrağımızın göklerde dalgalanmasına anlam katan İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümünü kutlar, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u sevgi, saygı ve rahmetle anarız.

Zorluklarla kurulan bu Vatanı korumak boynumuzun borcudur. İstiklal Marşı’mızın kabulünün yıl dönümünü saygı, sevgi ve sadakat ile kutlarım.

İstiklal Marşı bir Milletin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir. Türk milletine armağan olsun.

Ne Güzel Dökülüyor Akif’in İman Dolu Ağzından o Muhterem Sözler; ’Allah Bir Daha Bu Millete İstiklal Marşı Yazdırmasın!’ 12 Mart 1921 istiklal Marşı’nın Kabulü Bu Aziz Millete armağan olsun..

İstiklal Marşı dün olduğu gibi bugün de ellerinde bayrak, dillerinde tekbirle vatanını savunan insanımızın üzerinde ittifak ettiği mümtaz bir metindir. Türk milletine armağan olsun.
 
Top