Kaynak ikonu

Çocuklar İçin Matematik Programı

Odesa Çocuklar İçin Matematik Programı; Çocuklarımıza Matematiği sevdirebilmek için, ilkokul üçüncü sınıf seviyesine kadar olan çocuklarımız için hazırlandı.

Program üç kısımdan oluşmakta :
Toplama Alıştırmaları,
Çıkarma Alıştırmaları
Yağmur Oyunu.

Her bölümün arka planı; çoğumuzun okullarımızdan hatırlayacağı kara tahta şeklinde ama rengarenk görünümle ve çizgi film müzikleriyle desteklendi.

Programın basit de olsa bir yapay zekası mevcuttur.

Toplama Alıştırmaları Kısmı :
Örneğin : 4+9 şeklindeki toplama işlemini çocuğumuza sorarken içinden cevabı seçebilmesi için 4 adet cevap şıkkı onu bekliyor. Ve çocuğumuz yanlış bir cevap verdiğinde program o seçeneği silip üzerine yanlış cevap yazıp çocuğumuzdan tekrar cevap vermesini bekliyor.

Çıkarma Alıştırmaları Kısmı:
Bu kısımda Toplama Alıştırmaları kısmı ile aynı mantıkla çalışmaktadır.

Yağmur Oyunu Kısmı :
Ekrandaki arka plandan sırayla toplama işlemleri aşağı doğru iniyor ve tahtanın en alt kısmına ulaşmadan önce çocuğumuzun alttaki kutucuğa cevabını girip enter tuşu ile cevap vermesi gerekiyor.

Bu oyun tahta soldan sağa dolana kadar devam ediyor ve sonunda çocuğumuzun toplam puanını ve kaç doğru cevap verdiğini söylüyor.

Bu şekilde hızlıca inen işlemleri yapmak çocuklarınızın bir taraftan aritmetiğini geliştirirken diğer taraftan onların eğlenerek öğrenmesini, dikkatlerini, reflekslerini geliştirmelerini sağlıyor.
Gönderen
Çağlayağmur
İndirilme
56
Gösterim
409
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy
Top