Yeraltı Edebiyatı

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
bir de 'beat kuşağı'nı konu alan yapıtlar var, yeraltı dendi mi o dönem vazgeçilmez olsa gerek. 'yolda'yı çok merak ediyorum en kısa zamanda alıcam. bukowski'yi de bir an önce okumaya niyetliyim, mademki o da yeraltı dünyasından.

Nevermore*

Katılımcı
- Biliyorsun beni, severim markette dolanmayı, sonra tuvalet kağıtlarının olduğu rafa geldim ve 92 yaşında bir kadın gördüm, en hesaplı tuvalet kağıdını arıyordu.

- İyi de herkes yapar bunu.

- Tamam ama, 92 yaşındasın, yarın ölebilirsin, üç kuruşun hesabını yapmanın ne anlamı var? Yani, 92 yaşında sıçabiliyor olmak zaten muhteşem bir olay, neden en pahalı tuvalet kağıdını alıp bunu kutlamıyorsun?

Charles Bukowski

Nevermore*

Katılımcı
'Kim icat etti yürüyen merdiveni? Delilik diye buna derim.Yürüyen merdivenlerde ve asansörlerde çıkıp inen insanlar, araba süren insanlar, garaj kapılarını uzaktan kumanda ile açan insanlar. Sonra yağları eritmek için jimnastik salonlarına gidilir. 4.000 yıl sonra bacaklarımız olmayacak, ördeklere benzeyeceğiz. Bütün türler kendilerini yok ederler.Dinozorların sonu da böyle oldu. Canlı namına ne varsa yediler,sonra birbirlerini yemeye başladılar ve sonunda tek dinozor kaldı ve o orospu çocuğu da açlıktan öldü... ''

Charles Bukowski

Nevermore*

Katılımcı
Bu gece siyah öpmek istiyorum seni..
Sabah olupta gözlerim uykusuzluktan
morarana kadar hatta.
Orospu saatimin çalışı değilde, kokun bir
uyarıcı olmalı beynimde.
Uyumamak istiyorum.
Çünkü;
İhanetini konuşacağız bu gece!
Ne kadar aptalsın!
....
beyaz martılar
ne ifade edebilir ki benim için.
Bir dakika ya,
Siyah martı neden yok?
Olsa beyazları katlederler miydi?
Siyahlar niye kötü olsun ki illaki?
Renk mi önemli hep?
Gel bir daha siyah öpeceğim seni, vallahi
manyak ettin beni..

....

Hep diyoum da inanmıyosun.
Nefesime tehditsin sen..
Kusura bakma.
Gerçek bu.
Siyah bir öpücük daha ister misin?

Nevermore*

Katılımcı
Beni seven tek şeyin sigaram olduğunu düşünmeye başladım. Ne zaman birine ihtiyaç duysam elimde onu görüyorum - Nejat İŞLER

Nevermore*

Katılımcı
Piçler aşık oldukları kadının kendilerini kurtaracaklarını düşünürler , oysa hiç bir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir ..

- Hakan GÜNDAY - Piç