Uyku ilacı mı?

Schweppes

Forum Tutkunu
Kardeşim 1 yaşına yeni girdi bugün aşısı vardı,annem getirmişken kafasındaki kızarıklarıda sormuş bir tane kremle şurup vermiş doktor...uyku sorunu var mı demiş annemde hiç uymak istemiyor demiş.ama ilacı içtiğinden beri çocuk sarhoş gibi ayakta duramıyor.yarım saatten fazla uymayan çocuk 2. kez 1 saattir uyuyor.Anladığım kadarıyla bu ilaç uyku yapıyor. zaten uyuma sorunu içinde kullanılıyormuş.ilaç ismi vermek yasak mı bilmiyorum umarım değildir :) Ataraks şurubun ismi yan etkisi olur mu acaba kullanamaya devam etmelimiyiz,uyku dışında bişeye yarıyor mu:)

GöLGe

Üstat
ataraks hem alerjik durumlarda kullanılan,hem uyku sorunu yaşayan insanlarda kullanılan bir ilaç.ben de kullandım ama dediğin gibi uyku yapıyor ve ben bu şekilde uyku yapan ilaçlara sıcak bakmadığım için kullandığım ilacı değiştirdim..

çok emin olmamakla birlikte hafif depresif durumlarda da kullanılıyor diye yakın çevremden duymuştum;emin değilim ama ...

bakalım doktorumuzun yorumu ne olacak :)

Schweppes

Forum Tutkunu
bilgilendirme için sağol 1 yaşında ki çocuk neden dpresif olsun:) ama alerjik durumlardada kullanılıyorsa,o yüzden vermiştir teşekkürler:) Yan etkisi yada zararı varmıymış bakalım doktorumuz gelsinde :)

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Hiroxizin içeren ilaçlar esasen allerji için kullanılıyor. Aynı zamanda hafif endişe gerginlik giderici özellikleride var. Dikkat dağınıklığı da önemli yan etkilerinden birisi. Psikolojik kökenli kaşıntılarda kullanılabilir ancak 1 yaşında sağlıklı bir çocuğa uyusun diye bu ilacı vermek bence çok uygunsuz. Başındaki kızarıklıkların da pisikolojik olduğunu sanmam. İlacın başka yan etkileri de var. Bence cildiye ile görüşüp problemi çözseniz iyi olur.